Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wegetarianka

Czy są tu jacyś wegetarianie lub weganie?

Polecane posty

Gość Wegetarianka

Od jakiego czasu jesteście na takiej diecie? Jak się czujecie? Co Was zmotywowało? Co zwykle jecie? Jakie widzicie plusy i minusy takiej diety?

Zacznę od siebie. Przestałam jeść mięso 4 lub 5 lat temu, nie pamiętam dokładnie, na początku przez parę miesięcy jadłam jeszcze ryby i owoce morza, ale szybko zrezygnowałam. U mnie głównie chodziło o cierpienie zwierząt.

Czuję się dobrze, normalnie. Robię badania krwi i zawsze są idealne. Mój cholesterol, który zawsze był wysoki, teraz jest idealny.

Jem dużo warzyw strączkowych, czasem sięgam też po zamienniki takie jak quorn lub soja, choć wiem, że są przetworzone więc jednak staram się gotować raczej z naturalnych produktów. Mieszkam za granicą i produkty wegetariańskie oraz wegańskie są tu coraz bardziej popularne i ogólnodostępne co ułatwia mi życie.

Co do plusów to na pewno ten cholesterol, poza tym prawie się nie przeziębiam (choć nie wiem czy to ze względu na dietę). Poza tym jem dietę bardziej urozmaiconą niż kiedyś. Minusy - przyjęcia rodzinne i niektóre restauracje, zwłaszcza w małych miejscowościach lub w niektórych krajach.

Powoli ograniczam też produkty mleczne i jajka, bo wiem jak są produkowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka25

Ja jestem weganką 2,5 roku, wcześniej pół roku wegetarianizmu było 🙂

Przeszłam na tę dietę z miłości do zwierząt. W zasadzie odkąd wiem na czym polega hodowla zwierząt gdy miałam 10 lat, to czułam że mi się to nie podoba. Miałam przyjaciółki wśród krów i kur, bo odwiedzałam wujka rolnika. Zdrowym odżywianiem również się interesuję i staram się ,,czysto" gotować ale wiadomo, czasem jakiś zamiennik wpadnie.

Na śniadania zawsze piję smoothie, bo lubię mieć surowy wstęp do dnia - czuję się dzięki temu lekko i na dzień dobry mam wiele witamin. Połączenia smoothie (malina+banan lub grejpfrut+ananas lub kiwi+mango lub szpinak+banan+mango). W pracy jem kanapki (np. z hummusem lub inną strączkową pastą) a do tego zawsze surowe warzywo - pomidory albo ogórki czy sałatka z sałaty, papryka lub różne kasze z warzywami jako sałatka albo kasza jaglana z bakaliami 🙂. Do tego do pracy codziennie sok mam wyciskany - marchew+burak+jabłko+imbir lub pomarańcza+jarmuż lub marchew+jabłko+seler naciowy. 

W domu na obiad bardzo różnie, najczęściej jakaś zupa krem i na drugie danie gulasze warzywne ze strączkami, kiełki, ryż. Czasem mniej zdrowo, bo ziemniaki i buraczki z kotletem, z tofu 🙂

Na kolację jabłko albo mango i moja miłość - jogurcik PlantOn z Lidla ❤️ Ogólnie polskim wege osobom bardzo Lidla polecam 😄

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Ja jestem weganką 2,5 roku, wcześniej pół roku wegetarianizmu było 🙂

Przeszłam na tę dietę z miłości do zwierząt. W zasadzie odkąd wiem na czym polega hodowla zwierząt gdy miałam 10 lat, to czułam że mi się to nie podoba. Miałam przyjaciółki wśród krów i kur, bo odwiedzałam wujka rolnika. Zdrowym odżywianiem również się interesuję i staram się ,,czysto" gotować ale wiadomo, czasem jakiś zamiennik wpadnie.

Na śniadania zawsze piję smoothie, bo lubię mieć surowy wstęp do dnia - czuję się dzięki temu lekko i na dzień dobry mam wiele witamin. Połączenia smoothie (malina+banan lub grejpfrut+ananas lub kiwi+mango lub szpinak+banan+mango). W pracy jem kanapki (np. z hummusem lub inną strączkową pastą) a do tego zawsze surowe warzywo - pomidory albo ogórki czy sałatka z sałaty, papryka lub różne kasze z warzywami jako sałatka albo kasza jaglana z bakaliami 🙂. Do tego do pracy codziennie sok mam wyciskany - marchew+burak+jabłko+imbir lub pomarańcza+jarmuż lub marchew+jabłko+seler naciowy. 

W domu na obiad bardzo różnie, najczęściej jakaś zupa krem i na drugie danie gulasze warzywne ze strączkami, kiełki, ryż. Czasem mniej zdrowo, bo ziemniaki i buraczki z kotletem, z tofu 🙂

Na kolację jabłko albo mango i moja miłość - jogurcik PlantOn z Lidla ❤️ Ogólnie polskim wege osobom bardzo Lidla polecam 😄

 

Bardzo zdrowo się odżywiasz. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość bbbbb

Ile trzeba zarabiać żeby tak się żywić i nie można mieć rodziny dzieci nie wychowam na liściach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Greta Thunberg

Ta dieta to kibel dla zblazowanych matron ze spranymi łbami,to jest dieta niedoborów.W necie jest propagandowy film o wegańskiej diecie dla lemingów i pelikanów łykających wszystkie bzdury jak podleci.Na zdrowie głupiej krowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×