Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasia

Wzdęcia u 6 miesięcznego dziecka

Polecane posty

Gość Kasia

Dziecko karmię w nocy piersią a w dzień butlą. W nocy bardzo źle śpi bo ciągle ją męczą wzdęcia. Kładę ją w dzień często na brzuszku, robię jej herbatki z kopru albo rumianek, masuje po kąpieli ale mimo wszystko jest cały czas ten sam problem. Po kropelkach przesypia parę godzin, ale potem jest znowu to samo.. dopiero jak wyleci „bączek” jest spokój i znowu zasypia. Czy mogę jej jeszcze w jakiś sposób pomóc? Byłyśmy u lekarza mówił że u niektórych dzieci trwa to 3 mies. a u niektórych nawet i 6 mies. i że z czasem to przejdzie 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Oraz do innego lekarza! Moja córka miała to samo, po paru dniach doszły jeszcze rzadkie i częste kupki. Dziecko ewidentnie się bardzo męczyło, bo czasami nawet płakała przy bączku-okazało się, że nie toleruje laktozy(lekarka stwierdziła to po objawach).Dostakiśmy receptę a mleko bez laktozy Nutramigen,(Dostępne też bez recepty, ale w tedy droższe) a ja na dieta bez mleka itp i po dniu a tego mleka dziecku przeszły te dolegliwiści. Oczywiście sama nie zmieniaj dziecku mleka bo możesz zaszkodzić, ale warto żebyś odwiedziła szybko innego lekarza. Nietolerancja laktozy u niemowlaka mija, podobnie jak przy skazie białkowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dodatkowo mi położna mówiła że herbatki ziołowe są nie wskazane u części do 6 miesiąca ponieważ mogą nasilac bóle, bo żołądek itp nie są jeszcze przystosowane do trawienia takich specyfików - nie bez powodu do roku czasu dziecku może wystarczać tylko mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×