Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Elwira 123

Synowa nie chce urodzić dziecka z Downem

Polecane posty

Gość Elwira 123

Witajcie. Synowa miala powtórkę badań genetycznych, będzie miała dziecko z chorobą Downa na 90%. Postanowiła usunąć, przekonała już nawet mojego syna. Jak mam ratować wnuka???? 😞 Czy jako babcia mam prawo iść z tym do sądu? Przecież ona nie może go zabić! Jest matką, powinna go urodzić i wychować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Ja tez bym sie na urodzenie takiego dziecka raczej nie zdecydowala. To jej decyzja i jej zycie, niech robi co uwaza za sluszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxxxxxx

To jest jej decyzja, a ty nie masz prawa się wtrącać, toksyczna durna babo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwerty
 

Witajcie. Synowa miala powtórkę badań genetycznych, będzie miała dziecko z chorobą Downa na 90%. Postanowiła usunąć, przekonała już nawet mojego syna. Jak mam ratować wnuka???? 😞 Czy jako babcia mam prawo iść z tym do sądu? Przecież ona nie może go zabić! Jest matką, powinna go urodzić i wychować. 

wiem że to prowo, ale dla niedoinformowanych obecne prawo JESZCZE zezwala legalnie terminować ciążę gdy płód ma wady genetyczne, a decyzje co co terminacji pozostawia matce. Tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trhrth

Zaproponuj że ty wraz z innymi moherami weźmiecie te dziecko na wychowanie. Może się zgodzi... Chociaż ja bym nie zostawiła dziecka na poniewierkę. Lepiej usunąć, póki czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli to nie prowo

Co z ciebie za matka, że chcesz syna przymusić do opieki nad upośledzonym dzieckiem? I jak taka rodzina miałaby przetrwać? Przecież na wychowanie dziecka niepełnosprawnego potrzebne są duże pieniądze. Potem rodzice odchodzą a dorosłe dziecko zostaje porzucone na łaskę i niełaskę obcych, o ile dożyje, bo zespół Downa to często wczesna śmierć z powodu różnych niewydolności.

Życzysz swojemu dziecku tragedii życiowej a dziecku dziecka - cierpienia???

Ty jesteś sama upośledzona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loki

Pracowałam z dziećmi z różnymi upośledzeniami(Down, porażenie mózgowe, autyzm) i wierz mi, jest to bardzo trudna sytuacja. Im takie dziecko starsze tym będzie gorzej. Czy jesteś gotowa na ciągle wizyty po lekarzach, terapeutach, ośrodkach specjalnej troski? Czy zdajesz sobie sprawe ,że do końca życia będzie wymagało czyjejś opieki? Poczytaj sobie co mówią rodzice takich dzieci, jak wygląda ich codzienne życie. Twój syn i synowa zostaną też w końcu sami z chorym dzieckiem, bo Ty mimo największych chęci i deklaracji też się odsuniesz , bo nawet fizycznie nie dasz rady pomóc. Nie wtrącaj się, to jest ich decyzja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka.

Tutaj akurat zgodze sie z Twoja synowa.

Prawo jest po jej stronie.

Gdybym dowiedziala sie, ze moje dziecko bedzie mialo jakas powazna wade genetyczna to usunelabym ciaze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 234t234t

Ja teraz czekam na wyniki testu. Usuwam, jeśli będzie tak duża pewność upośledzenia. Nie zniszczę rodziny wprowadzeniem nowego członka, który będzie wymagał opieki do końca życia, będzie problemowy a opieka bardzo kosztowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jej

Jeżeli to prawda,to masz dobre serce ❤️.Jak ja byłam w ciąży to moja teściowa powiedziała że jak dziecko będzie chore, to mam od razu usuwać 🙁na szczęście urodziłam zdrowe dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Witajcie. Synowa miala powtórkę badań genetycznych, będzie miała dziecko z chorobą Downa na 90%. Postanowiła usunąć, przekonała już nawet mojego syna. Jak mam ratować wnuka???? 😞 Czy jako babcia mam prawo iść z tym do sądu? Przecież ona nie może go zabić! Jest matką, powinna go urodzić i wychować. 

Nudy. Już było takie prowo na innym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nic nie możesz zrobić. To jej ciało, jej dziecko i jej decyzja. Nie dziwię się jej. W sensie nie wiem czy bym sama usunęła czy nie ale jednak. Musisz to przełknąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×