Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Ginekolog włączył głos bicia serca w 6/7 tygodniu czy mógł zaszkodzić ?

Polecane posty

Gość Gość

Zeby potwierdzić ciąże poszłam na badanie prywatnie do pewnego ginekologa. Wtedy on zrobił usg i włączył dość długo głos bijącego serduszka. Na następna wizytę poszłam do mojej stałej ginekolog u której leczyłam sie przed ciąża i podczas usg mówiła, ze serduszka nie włączy, bo może zaszkodzić zarodkowi i najlepiej jak najmniej usg. Teraz bardzo sie boje, ze lekarz, który włączył dźwięk serduszka mógł zaszkodzić. Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Przeciez na tym etapie dopiero co widac serce a slychac okolo 12 tygodnia. Slabe prowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

USG jest nieszkodliwe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Przeciez na tym etapie dopiero co widac serce a slychac okolo 12 tygodnia. Slabe prowo.

Wpisz sobie w Google kiedy słychać bicie serca......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie martw się, USG nie jest szkodliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Może zaszkodzić. Na tym etapie faktycznie nie można robić usg dopllerowskiego ( chyba tak to się nazywa). Ja podczas ostatniej ciązy miałam krwawienia. Zgłosiłam się do szpitala, gdzie w 10 tyg. włączono mi bicie serca, a 5 dni później ciąża obumarła. Mój lekarz powiedział, że absolutnie nie można na tak wczesnym etapie słuchać bicia serca. Ale czy to miało związek z obumarciem ciąży, nie wiem, bo to było moje 4 poronienie, tyle tylko, że wcześniejsze kończyły się na 7-8 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Nie martw się, USG nie jest szkodliwe.

Usg to jedno a włączenie głosu to już idą inne fale przecież...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Może zaszkodzić. Na tym etapie faktycznie nie można robić usg dopllerowskiego ( chyba tak to się nazywa). Ja podczas ostatniej ciązy miałam krwawienia. Zgłosiłam się do szpitala, gdzie w 10 tyg. włączono mi bicie serca, a 5 dni później ciąża obumarła. Mój lekarz powiedział, że absolutnie nie można na tak wczesnym etapie słuchać bicia serca. Ale czy to miało związek z obumarciem ciąży, nie wiem, bo to było moje 4 poronienie, tyle tylko, że wcześniejsze kończyły się na 7-8 tygodniu.

Nie zwróciłaś wtedy lekarzowi uwagi zeby wyłączył głos? Czy tez tak jak ja nie wiedziałaś, ze jest to szkodliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Usg to jedno a włączenie głosu to już idą inne fale przecież...

Racja, przepraszam, źle zrozumiałam post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Serce widać wlasnie 5-6 tc, więc włączenie głosu było nierozsądne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja miałam ciąże zagrożoną, Od 4 tyg plamienia a poprzednie ciąże poronione (ta była 6) chodziłam na kontrole co 2 tyg i co dwa tyg miałam usg widziałam/ słyszałam serduszko od 6tyg. 

Urodzilam w 36tyg zdrowego synka
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Nie zwrocilam, bo nie wiedzialam. Dowiedzialam sie po fakcie, na wizycie u mojego lekarza, ktora byla 2 dni po wizycie w szpitalu. Potem mialam zglodic sir fo szpitala na patologie i okazlo sie, ze ciaza obumarla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Urodzilam dwoje dzieci, u obojga lekarz dal nam posluchac bicia serduszka juz na przelomie 6 i 7 tygodnia. Dzieciom w niczym to nie zaszkodzilo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Też o czymś takim słyszałam ale nie znam ani jednej kobiety, której dziecku by to zaszkodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kora343

Co za glupoty;)))Usg i  dzwieki bijacego serca nie szkoda dziecku.Mialam robione usg co 3 tyg a nawet 2 razy w ciagu dnia plus mialam swoj osobisty doopler i slyszalam bicie serca codziennie.Dziecko urodzilo sie zdrowe.Powinnas zmienic swojego starego ginekologa bo g...gada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kora343
 

Może zaszkodzić. Na tym etapie faktycznie nie można robić usg dopllerowskiego ( chyba tak to się nazywa). Ja podczas ostatniej ciązy miałam krwawienia. Zgłosiłam się do szpitala, gdzie w 10 tyg. włączono mi bicie serca, a 5 dni później ciąża obumarła. Mój lekarz powiedział, że absolutnie nie można na tak wczesnym etapie słuchać bicia serca. Ale czy to miało związek z obumarciem ciąży, nie wiem, bo to było moje 4 poronienie, tyle tylko, że wcześniejsze kończyły się na 7-8 tygodniu.

Sama napisakas,ze mialas wczesniej kraawienie wiec widocznie ciaza byla zagrozona a badanie nic nie mialo z tym wspolnego poza tym poronilas wczesniej wiec raczej to byly wady genetyczne we wczrsnym stadium.Moze czas zmienic lekarza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Co za glupoty;)))Usg i  dzwieki bijacego serca nie szkoda dziecku.Mialam robione usg co 3 tyg a nawet 2 razy w ciagu dnia plus mialam swoj osobisty doopler i slyszalam bicie serca codziennie.Dziecko urodzilo sie zdrowe.Powinnas zmienic swojego starego ginekologa bo g...gada 

Tu chodzi o słuchanie serca w 6/7 tyg nie jak płód jest duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Tu chodzi o słuchanie serca w 6/7 tyg nie jak płód jest duży.

Jak miała co 3 tyg to chyba kiedyś był mały nie zawsze duży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Tu chodzi o słuchanie serca w 6/7 tyg nie jak płód jest duży.

Jak miała co 3 tyg to chyba kiedyś był mały nie zawsze duży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Www

W pierwszej ciazy lekarz wlaczyl mi bicie serca dziecka w 7 tc. A w drugiej (inny gin) 9 tc.(to byl pierwszy dzien 9 tc.). Nie swirujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kora343

Co to za roznica? Nie ma to wplywu na plod 

 

Tu chodzi o słuchanie serca w 6/7 tyg nie jak płód jest duży.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Napisalam to co mialo miejsce u mnie i to co powiedzial mi lekarz prowadzacy. Moze byla wada moze nie. Tego sie nie dowiem. Akurat zastrzezen do mojego lekarza nie mam, bo to swietny specjalista. Stopien naukowy ma, pacjentek od metra i jest zastepca ordynatora w jednym z najlepszych szpitali w moim miescie. Na pewno ma duza wiedze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

Zeby potwierdzić ciąże poszłam na badanie prywatnie do pewnego ginekologa. Wtedy on zrobił usg i włączył dość długo głos bijącego serduszka. Na następna wizytę poszłam do mojej stałej ginekolog u której leczyłam sie przed ciąża i podczas usg mówiła, ze serduszka nie włączy, bo może zaszkodzić zarodkowi i najlepiej jak najmniej usg. Teraz bardzo sie boje, ze lekarz, który włączył dźwięk serduszka mógł zaszkodzić. Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?

Lecz się na głowę. I twoja lekarka też. Obie nie zauwałyłyście że to 21 wiek a nie średniowiecze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Jak miała co 3 tyg to chyba kiedyś był mały nie zawsze duży 

Byłaś przy tych badaniach, ze sie wypowiadasz? Po 12 tyg można słuchać ale nie od 6/7 poczytaj trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
 

Byłaś przy tych badaniach, ze sie wypowiadasz? Po 12 tyg można słuchać ale nie od 6/7 poczytaj trochę...

No to mialam dwoch niedouczonych ginekologow bo bicie serca dzieci wlaczyli mi przed 12 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Co to za roznica? Nie ma to wplywu na plod 

 

Poczytaj choćby bloga mamy ginekolog na ten temat. To, ze ktoś ma zdrowe dziecko po tym nie znaczy, ze inny bedzie je miał!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

No to mialam dwoch niedouczonych ginekologow bo bicie serca dzieci wlaczyli mi przed 12 tc.

Ty nie widzisz różnicy miedzy 6 a 10 tyg to współczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Lecz się na głowę. I twoja lekarka też. Obie nie zauwałyłyście że to 21 wiek a nie średniowiecze?

Czemu w ciąży nie robisz rezonansu ani prześwietlenia ? Przecież mamy 21 wiek a maszyny sa takie nowoczesne. Znam takie, które miały zdjęcie rent robione nie wiedząc o ciąży, wiec ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

JUż nie popadajcie w paranoję, puscił jej na chwilę bicie serca i problem taki jakby wysłał ją na wczasy do czarnobyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kora343
 

Tu chodzi o słuchanie serca w 6/7 tyg nie jak płód jest duży.

A gdzie napisalam w ktorym tygodniu robilam usg bo nie moge doczytac ;))a ty najlepiej wiesz ze to nie bylo to w 7 tyg :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×