Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Sprawdzony przepis na murzynka ma ktos

Polecane posty

Gość Gosc

Najlepiej na dużą blache

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jedziesz do Uk, bzykasz się z czarnymi, zachodzisz w ciążę i masz murzynka!

Dużo Polek używa tego przepisu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Na dużą niestety nie mam robię w podłużnej. 2 Jajka, niepełna szklanka mleka, 2 szklanki mąki, 3/4 szklanki oleju, szklanka cukru, łyżka dżemu, łyżka kakao (prawdziwego), łyżeczka sodu oczyszczonej. Wszystko razem miksuje i do piekarnika na około 45 minut średnia temperatura. Ja mam piekarnik elektryczny, z termoobiegien chyba nastawiałam na jakieś 160 stopni. Widać po tym cieście, że jest dobre bo bardzo rośnie i u góry jakby pęka na środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Na dużą niestety nie mam robię w podłużnej. 2 Jajka, niepełna szklanka mleka, 2 szklanki mąki, 3/4 szklanki oleju, szklanka cukru, łyżka dżemu, łyżka kakao (prawdziwego), łyżeczka sodu oczyszczonej. Wszystko razem miksuje i do piekarnika na około 45 minut średnia temperatura. Ja mam piekarnik elektryczny, z termoobiegien chyba nastawiałam na jakieś 160 stopni. Widać po tym cieście, że jest dobre bo bardzo rośnie i u góry jakby pęka na środku.

Czyli jest to przepis do tzw brytanki keksowki,?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hhhgh

...u, przepis na murzynka, to "znajdujesz dawcę spermy rasy negroidalnej, po 9 miesiącach sprawdzasz, co wyszło" a przepis na murzynek, to "mąka, jajka i co tam jeszcze". Naucz się, tłuku, odmiany przez przypadki i ogólnych zasad polskiego, to może się nie będziesz ośmieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fyfyfyfyf

ja zawsze pieke ze strony moje wypieki, zawsze wychodzi. Czasem pieke jako ciasto czasem jako muffinki. Nazywa sie murzynek z nuta sliwkowa chyba. Aromatyczny i wilgotny. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ile ty masz lat, 70? To nawet moja mama wie, że mówi się ciasto czekoladowe, a nie żaden murzynek. Tylko Polacy mogli taką nazwę wymyślić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ile ty masz lat, 70? To nawet moja mama wie, że mówi się ciasto czekoladowe, a nie żaden murzynek. Tylko Polacy mogli taką nazwę wymyślić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Czyli jest to przepis do tzw brytanki keksowki,?

No może być, że do keksówki 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przepis na murzynka

Przepis na blachę keksówkę, albo na małą okrągłą:

Do rondla włożyć kostkę masła, 3/4 szklanki wody, szklankę cukru (ja daję brązowy), cukier waniliowy (niekoniecznie), 3 czubate łyżki kakao. Podgrzać do rozpuszczenia masła i połączenia składników - zajmuje to tylko chwilę. Wystudzić.

Do miski wsypać 2 szklanki mąki (ja daję 1 tortową i np. 1 orkiszową, ale może być tylko tortowa), czubatą łyżeczkę proszku do pieczenia. Zamieszać. Dodać wystudzony płyn. Zmiksować. Dodać po kolei 4 całe jajka, po każdym jajku masę  zmiksować. Piec około 45 minut w 160-170 stopni.

W wersji wypasionej można dodać rodzynki i pokrojone orzechy włoskie, a ciasto polać czekoladową polewą. Na co dzień posypuję cukrem pudrem, w sezonie świątecznym - złotym pyłkiem do ciast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przepis na murzynka

Przepis na blachę keksówkę, albo na małą okrągłą:

Do rondla włożyć kostkę masła, 3/4 szklanki wody, szklankę cukru (ja daję brązowy), cukier waniliowy (niekoniecznie), 3 czubate łyżki kakao. Podgrzać do rozpuszczenia masła i połączenia składników - zajmuje to tylko chwilę. Wystudzić.

Do miski wsypać 2 szklanki mąki (ja daję 1 tortową i np. 1 orkiszową, ale może być tylko tortowa), czubatą łyżeczkę proszku do pieczenia. Zamieszać. Dodać wystudzony płyn. Zmiksować. Dodać po kolei 4 całe jajka, po każdym jajku masę  zmiksować. Piec około 45 minut w 160-170 stopni.

W wersji wypasionej można dodać rodzynki i pokrojone orzechy włoskie, a ciasto polać czekoladową polewą. Na co dzień posypuję cukrem pudrem, w sezonie świątecznym - złotym pyłkiem do ciast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przepis na murzynka
 

Ile ty masz lat, 70? To nawet moja mama wie, że mówi się ciasto czekoladowe, a nie żaden murzynek. Tylko Polacy mogli taką nazwę wymyślić..

Murzynka robi się z dodatkiem kakao, a ciasto czekoladowe z dodatkiem czekolady. Wiek i narodowość piekącego nie ma tu nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×