Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wystraszona

Zły wynik testu krwi PAPPa

Polecane posty

Gość Wystraszona

Witam wszystkich 🙂

Chciałabym zaczerpnąć informacji, czy któraś z Was usłyszała od jakiegoś lekarza (ginekologa, genetyka), że branie leków hormonalnych (np. progesteronu) wpływa negatywnie na wynik testu PAPPa? Jestem po I badaniach prenatalnych, z USG wszystko wyszło w porządku. Problem pojawił się po korekcji wyniku prawdopodobieństwa wystąpienia zespołu Downa o wyniki z krwi. Prawdopodobieństwo wzrosło z 1:900 do 1:260. Czytałam gdzieś w sieci, że m.in. właśnie zażywanie progesteronu może spowodować zwiększenie ryzyka poprzez zwiększenie wartości wolnego beta HCG we krwi. Tak też było u mnie - fbHCG wyszło powyżej 3,5 Mom, białko PAPPa 0,49 Mom.

Mam 26 lat, jest to moja pierwsza ciąża. Ani u mnie, ani u męża w rodzinie nigdy nie było żadnych chorób genetycznych. Od kilku lat mam PCOS, z tego powodu regularnie zażywałam tabletki antykoncepcyjne oraz po ich odstawieniu luteinę. Teraz po naturalnym  zejściu w ciążę lekarz przepisał mi progesteron w globulkach (profilaktycznie). 

Proszę o informację, jeśli ktoś zetknął się z taką tezą - że progesteron/luteina/duphaston wpływają na złe wyniki testu biochemicznego krwi PAPPa. Jestem jeszcze przed wizytą konsultacyjną i chciałam dowiedzieć się, czy ktoś słyszał taką tezę. 

Pozdrawiam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Biorę progesteron od 4 tyg ciąży i W życiu nie słyszałam żeby fałszował on wyniki pappa. Pappa to statystyka wiec jak tabletka ( jakakolwiek) może zafałszować wynik? 
jesli usg jest ok to byłabym spokojna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Między kobietami krążą takie opowieści, ale to nie jest potwierdzone naukowo. Masz zresztą zanizone białko PAPPA, więc to nie tylko beta. Nie wiem jak jest z PCOS, niska beta może sugerować problemy z lozyskiem albo cukrzycę ciązową 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Między kobietami krążą takie opowieści, ale to nie jest potwierdzone naukowo. Masz zresztą zanizone białko PAPPA, więc to nie tylko beta. Nie wiem jak jest z PCOS, niska beta może sugerować problemy z lozyskiem albo cukrzycę ciązową 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie słuchaj takiego gadania ze jak usg było ok to nie ma się co martwić. Te testy są właśnie po to, żeby wykryć wady wtedy kiedy usg jest w porządku, a dziecko jednak chore. Wejdź sobie na forumginekologiczne temat przezierność karkowa i czytaj od początku. To jest skarbnica wiedzy na temat nie tylko NT ale też właśnie testu PAPPA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Między kobietami krążą takie opowieści, ale to nie jest potwierdzone naukowo. Masz zresztą zanizone białko PAPPA, więc to nie tylko beta. Nie wiem jak jest z PCOS, niska beta może sugerować problemy z lozyskiem albo cukrzycę ciązową 

Ja mam pcos, cukrzyce w ciąży a beta jest ok. Dodatkowo mam 10 lat więcej niz autorka, teoretycznie sam wiek zawyża mi ryzyko a niemam tak wysokiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 2

Nie słyszałam o czymś takim. Przecież dla podtrzymania ciąży często lekarze zalecają luteinę, czyli progesteron. Zespół Downa można prawie całkowicie wykluczyć lub potwierdzić robiąc test genetyczny Nifty lub podobny. Kosztuje co prawda ze 2 tys., ale jest nieinwazyjny i rozwiewa wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 2

Nie słyszałam o czymś takim. Przecież dla podtrzymania ciąży często lekarze zalecają luteinę, czyli progesteron. Zespół Downa można prawie całkowicie wykluczyć lub potwierdzić robiąc test genetyczny Nifty lub podobny. Kosztuje co prawda ze 2 tys., ale jest nieinwazyjny i rozwiewa wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Ja mam pcos, cukrzyce w ciąży a beta jest ok. Dodatkowo mam 10 lat więcej niz autorka, teoretycznie sam wiek zawyża mi ryzyko a niemam tak wysokiego

No bo to nie jest reguła. Też miałam cukrzycę ciązową, a pappa w porządku. Jednak sami lekarze mówią że niskie pappa MOŻE ale nie musi zwiastować problemy z łożyskiem czy cukrzycą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tu nikt o tym nie słyszał, a ja ci mówię idź na tamto forum, tam znajdziesz to czego szukasz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×