Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Susanna

Macie poglądy bardziej prawicowe czy lewicowe?

Polecane posty

Tak w pewnym sensie. Innych przeciez nie wypada miec..

Jakie macie poglądy stawia od razu tezę, że jakieś prywatne poglądy człowiek posiada, a wieloletnie badania pokazują, że "poglądy" którymi zazwyczaj ludzie coś tam manifestują to wyssane z mlekiem matki przeżute i powtórzone zdania posłyszane w domu rodzinnym, którym człowiek nadaje pozorność swojego własnego zdania i swojego własnego wyboru tych "poglądów". Tak samo człowiek przejmuje dalej posłyszane od kogoś zdania czy nawet przeczytane, które potem przekazuje w formie "swoich" poglądów. Pytanie te tak naprawdę zrodzi odpowiedź na to jakie poglądy mają inni ludzie w niesperecyzowanym otoczeniu odpowiadającego, a nie on sam. Chyba, że ktoś jest w stanie wzbić się na wyżyny indywidualizmu i być może inteligencji i wysnuć własne teorie, tacy ludzie też istnieją, ale w jedynie małym procencie...

A ja mam poglądy lewicowe, nawet lewackie. Mam je sam, a nie moje otoczenie. W znacznym stopniu wysnułem je sam. Możesz sprawdzić 😃.

A ja mam poglądy lewicowe, nawet lewackie. Mam je sam, a nie moje otoczenie. W znacznym stopniu wysnułem je sam. Możesz sprawdzić 😃.

Jakie postulaty głównie popierasz

Napisano (edytowany)

Jakie postulaty głównie popierasz

Wszystkie obyczajowe, to znaczy prawo do aborcji do końca trzeciego miesiąca, swobodny dostęp do antykoncepcji w tym "dzien po", żadnych klauzul sumienia lekarzy, rzetelna edukacja seksualna w szkołach, prawo do związków partnerskich, zrównanie praw osób w związkach partnerskich z małżeństwami łącznie z prawem do adopcji dzieci, całkowicie świeckie państwo, wyprowadzenie religiii że szkół, prawo do eutanazji, równe prawa dla wszystkich bez względu na płeć czy orientację seksualną. Dążenie do ograniczenia populacji na Ziemi, ochrona środowiska ale w rozsądny sposób, a nie według interesów koncernów. Także dążenie do spłaszczenia nierówności społecznych, ale tu że szczegółami realizacji mam problem (nie tylko ja). Nie wymieniałem według ważności bo wszystko jest ważne. I nie wymieniłem wszystkiego.

Edytowano przez Relattywista

Jakie macie poglądy stawia od razu tezę, że jakieś prywatne poglądy człowiek posiada, a wieloletnie badania pokazują, że "poglądy" którymi zazwyczaj ludzie coś tam manifestują to wyssane z mlekiem matki przeżute i powtórzone zdania posłyszane w domu rodzinnym, którym człowiek nadaje pozorność swojego własnego zdania i swojego własnego wyboru tych "poglądów". Tak samo człowiek przejmuje dalej posłyszane od kogoś zdania czy nawet przeczytane, które potem przekazuje w formie "swoich" poglądów. Pytanie te tak naprawdę zrodzi odpowiedź na to jakie poglądy mają inni ludzie w niesperecyzowanym otoczeniu odpowiadającego, a nie on sam. Chyba, że ktoś jest w stanie wzbić się na wyżyny indywidualizmu i być może inteligencji i wysnuć własne teorie, tacy ludzie też istnieją, ale w jedynie małym procencie...

No trudno się nie zgodzić, że zazwyczaj tak to działa.

Nooo prawo do eutanazji mi się podoba xD od razu bym skorzystała. 

Nooo prawo do eutanazji mi się podoba xD od razu bym skorzystała. 

Chyba żartujesz, nie sądzę byś była w takim wieku albo stanie zdrowia, abyś chciała prosić o wykonanie na Tobie eutanazji.

Napisano (edytowany)

No trudno się nie zgodzić, że zazwyczaj tak to działa.

Poglądy są zwykle wynikiem zdobytej wiedzy, przemyśleń oraz doświadczeń życiowych. A także umiejętności przewidywania, do czego jakieś działania mogą prowadzić.

Edytowano przez Relattywista

Chyba żartujesz, nie sądzę byś była w takim wieku albo stanie zdrowia, abyś chciała prosić o wykonanie na Tobie eutanazji.

No taak. Snieszkuje sobie 

Poglądy są zwykle wynikiem zdobytej wiedzy, przemyśleń oraz doświadczeń życiowych.

To się nie wyklucza imo. 

Napisano (edytowany)

Pod względem ekonomii raczej prawicowe- jestem generalnie za kapitalizmem,  wolnym rynkiem, za to niższym socjalem niż jest teraz, a pod względem obyczajowym raczej lewicowe- bo nie jestem za tym żeby np. kościół łączyć z religią, raczej jestem tolerancyjna co do orientacji seksualnej, wyznania itd. (jedyna grupa religijna, której nie toleruję zbytnio to muzułmanie).

A napisałam "raczej" bo nie jest to tez takie w 100%, np. jestem generalnie za kapitalizmem, ale uważam, że jakiś delikatny socjal tez powinien istnieć (choć mniejszy napewno jak teraz), jestem za legalizacją eutanazji, aborcji- ale też w uzasadnionych przypadkach, małżeństwom homoseksualnym - ale już jeśli chodzi o adopcję przez nich dzieci nie do końca jestem przekonana itd.

Edytowano przez Livka

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować