Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Czarna Tęcza

"Kobiety powinny" według naszych matek i babć

Polecane posty

Na luźno 🙂

Jakie dziwne i przedawnione rady dawały Wam wasze matki na temat tego co kobiety powinny?

Moje ulubione to: kobieta powinna nosić makijaż i umieć chodzić w szpilkach. Mama twierdziła też, że muszę nauczyć się gotować dla męża (nie dla potrzeb własnych, dla męża!). Inteligentna kobieta z tytułem magistra, a jak czasem rzuciła mądrością to nogi się uginały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tommy90

ja np lubie jak latem dziewczyna chodzi dla mnie po mieszkaniu w samych stringach. A raczej chodzila, bo juz nie jestesmy razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Po prostu tamte czasy dyktowały ówczesnym kobietom jak mają myśleć i postępować. 

a teraz można się z tego pośmiać, tak jak z powojennego szału na galaretki w Stanach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tommy90

nic mi matka nie gadala, po prostu lubie jak dziewczyna to dla mnie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

nic mi matka nie gadala, po prostu lubie jak dziewczyna to dla mnie robi.

będę szczera...biorąc pod uwagę twoje fetysze na rozbijanie talerzy i taniec na stole wcale by mnie nie zdziwiło gdyby twoja matka była specyficzną kobietą. Proszę, nie wcinaj się wszędzie ze swoimi fantazjami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tommy90

ja teraz nie mam dziewczyny, wiec te rzeczy to dla mnie przyszlosci. Slimakow nie deptala.

Moja matka specyficzna kobieta, w jakim sensie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tommy90

sorry przeszlosc mialo byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PNINA
 

Na luźno 🙂

Jakie dziwne i przedawnione rady dawały Wam wasze matki na temat tego co kobiety powinny?

Moje ulubione to: kobieta powinna nosić makijaż i umieć chodzić w szpilkach. Mama twierdziła też, że muszę nauczyć się gotować dla męża (nie dla potrzeb własnych, dla męża!). Inteligentna kobieta z tytułem magistra, a jak czasem rzuciła mądrością to nogi się uginały. 

Kobieta sama dojdzie do tego. Tego nie musi mama mówić. Mama może sobie mówić, to, siamto i tamto. Coś w głowie pozostaje a robimy i tak po swojemu. Każde pokolenie tak działa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Moja babcia zawsze mi mówiła że trzeba zmyć wszystkie naczynia ze zlewu zanim się pójdzie spać. Miał ktoś tak czy moja babcia jest wyjątkiem?

moja była kompletną pedantką. Pamiętam jak przejeżdzała palcem po telewizorze żeby pokazać jakimi brudasami są moi rodzice (chodziło o delikatna warstwę kurzu). Miała też obsesję na punkcie ustawiania butów 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tommy90

co jest zlego w moich"" fetyszach"jak to okreslilas, chociaz ja tego tak nie traktuje. Po prostu to lubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Moja mówiła że mam nie pić herbaty z łyżką bo oko wydlubie. I pocieszala moja matkę o roku że mój bunt minie. Babcia minęła a bunt nie 😏

nie powinnam się śmiać, ale parsknęłam jak to przeczytałam 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Kobieta sama dojdzie do tego. Tego nie musi mama mówić. Mama może sobie mówić, to, siamto i tamto. Coś w głowie pozostaje a robimy i tak po swojemu. Każde pokolenie tak działa. 

fajnie, dlatego zamiast robić tak jak mówiły to się z tego śmiejemy 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PNINA
 

Moja babcia zawsze mi mówiła że trzeba zmyć wszystkie naczynia ze zlewu zanim się pójdzie spać. Miał ktoś tak czy moja babcia jest wyjątkiem?

Mądra kobieta. Ja tak mam, do północy wszystko czyste  🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Mądra kobieta. Ja tak mam, do północy wszystko czyste  🙂

a jak zostanie na nich jedzenie po północy to zamienią sie gremliny?! 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tommy90

PNINA: to dobrze, ze nie jestes moja dziewczyna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To o niezapowiedzianych gościach też słyszałam. Ludzie w tych czasach wysyłają sms'a zanim zadzwonią, a co dopiero przed przyjściem do kogoś do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tommy90

teraz tez ludzie przychodza niezapowiadajac sie, przynajmnie do mnie nieraz tak znajomi przychodza, no ale to nie sa jakies oficjalne

odwiedziny tylko takie wpadniecia towarzyskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już się dawno nie spotkałam z tym żeby ktoś wpadał bez zapowiedzi. Zawsze ludzie dzwonią/wysyłają wiadomość żeby zapytać czy jest się w domu i czy pasuje wizyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tommy90

czarna tecza: widocznie swiat nie ogranicza sie do Twojego swiata:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie żadnych rad, tzn mama raz radziła, żeby szukać sobie faceta mniej przystojnego bo taki ma więcej zalet coś w tym stylu, ale to było daawno temu i tak tylko jej się klepnelo .)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba więcej słyszałam takich rad bo mama była bardzo zawiedzona tym, że jej córka nie jest może nie tylę damą co "elegancką, młodą kobietą". Z wiekiem sama trochę dała spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PNINA
 

PNINA: to dobrze, ze nie jestes moja dziewczyna:)

 Bo co??? Hmmm ..... 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tommy90

PNINA: no wiesz, ja podobno mam fetysz tluczenia talerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PNINA
 

Ja tam wole od świtu się brać za gary a wieczorem odpocząć

Lubię pospać....... 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

PNINA: no wiesz, ja podobno mam fetysz tluczenia talerzy

Ha, widzisz. Nie tylko ja twierdze że to fetysz 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tommy90

nie rozumiecie co znaczy slowo fetysz. To jest cos bez czego nie mozesz uprawiac seksu, a mi zadne talerze nie sa do tego potrzebne.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tommy90

nie lubie wstretnych stop. Zadne stopy nie sa mi potrzebne do osiagniecia satysfakcji seksualnej, wiec znowu blad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Babcia mówiła zawsze : skończ studia, zdobądź dobre wykształcenie, dobrą pracę która ci odpowiada i jak poukładasz sobie życie faceta, jeśli będziesz go pewna i będziesz miała stabilną sytuację życiową załóż rodzinę. Nie śpiesz się, nie zmuszaj do niczego, nie musisz żyć jak wszyscy. Słuchaj siebie, nie oglądaj się na innych, bo za ciebie życia nie przeżyją. I żebym nie oceniała pochopnie człowieka, bo nie przeszłam się w jego butach. 

Masz supęr babcię, ale trochę poważnie się zrobiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×