Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Hej dziewczyny, zwracam się do was z takim zapytaniem, a mianowicie miałam grzybice pochwy. Dostałam antybiotyk na 6 dni w postaci globulek dopochowych plus Jedną doustną dla mnie i partnera. To już był mój nawrot grzybicy. I dostałam również zapisany lactovaginal, czy powinnam go stosować jednocześnie z antybiotykiem (fluomizin) czy po antybiotykoterapii? Podkreślę, ze mam 19 lat i po prostu się stresuje tym strasznie zwłaszcza ze w obecnej sytuacji ciężko się dostać do lekarza a już wydałam na to mnóstwo kaski. 

Edytowano przez Szymciax33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Essence

Najlepiej przezedzwoń i dopytaj. Przeważnie jak tabletki dopochwowe to nie doustne. U mnie sprawdzały się doustne. Miałam też taki okres 3- letni, że pół roku i nawrót tych dolegliwości.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Produktu leczniczego Lactovaginal nie należy stosować w czasie podawania leków przeciwbakteryjnych, przeciwrzęsistkowych lub przeciwgrzybiczych (z wyjątkiem metronidazolu i kotrimoksazolu), ponieważ mogą one zabijać pałeczki Lactobacillus rhamnosus 573 lub hamować ich wzrost." - informacja z Charakterystyki Produktu Leczniczego. Tak więc musisz czekać aż skończysz antb i dopiero wtedy Lactovaginal

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co jeżeli przy współżyciu po leczeniu antybiotykiem odczuwam ból? Czy to może być skutek tego ze flora bakteryjna pochwy musi być Uzupełniona probiotykiem i wszystko będzie Ok czy powinnam się martwić i na nowo iść do lekarza? Po za tym lekarka po antybiotyku powiedziała abym stosowała lactovaginal i mam to brać co trzy dni czy powinnam się stosować do tego czy do dawkowania z ulotki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to normalne, zmienił się skład śluzu i możesz mieć po prostu bardziej sucho tam, dlatego florę bakteryjną trzeba odbudować probiotykiem. Spróbuj może jakieś żele nawilżające lub prezerwatywy ze środkiem poślizgowym. Ja bym się jednak posłuchała lekarki co do dawkowania lactovaginalu 🙂 A  i  pamiętaj żeby przerwać stosowanie podczas miesiączki, a po jej zakończeniu wznowić.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za szybką odpowiedz!!😅 Jestem wdzięczna bo już mnie stres zjadał ze na nowo to samo będę przezywać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A stosujesz może antykoncepcję doustną? Bo to jest częsta przyczyna nawracających zakażeń grzybiczych pochwy

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, bamczikibambam napisał:

A stosujesz może antykoncepcję doustną? Bo to jest częsta przyczyna nawracających zakażeń grzybiczych pochwy

Tak stosuje, I dostałam dziś znów dziwne upały o lekko żółtej barwie co to oznacza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja nie jestem lekarzem tylko farmaceutą, więc niestety nie mogę cię zdiagnozować. Ale mogę ci podpowiedzieć żebyś zwracała szczególną uwagę na higienę intymną jak stosujesz antykoncepcję. Tzn przed każdym stosunkiem i po należy przemyć miejsca intymne wodą, bezpośrednio po stosunku zmusić się do zrobienia siku, nawet jak się nie chce. Zobacz sobie czy może te infekcje nie są związane z żelem do higieny intymnej który stosujesz albo z podpaskami/wkładkami, spróbuj coś zmienić i zobaczyć czy może coś pomogło 🙂 Jeśli chodzi o upławy to jeżeli nie pachną one brzydko i nie czujesz żadnego swędzenia, pieczenia itp to bym się nie martwiła. Takie przezroczyste śluzowe, ew lekko białawe są jak najbardziej naturalne. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z takich leków bez recepty w aptece co na szybko dadzą ulgę i pomogą to octenisept. Dostałam w aptece specjalny aplikator do pochwy. Dzięki niemu dokładnie stosuję lek tam gdzie jest taka potrzeba. Lek sprawdza się i na grzybicze zakażenia i bakteryjne. Na takie męskie problemy tak samo można stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×