Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
nothingselves

Zmiana nazwiska

Polecane posty

Witam. Sytuacja wygląda tak, że od dawna myślę nad zmianą nazwiska na panieńskie mojej mamy. Aktualnie noszę nazwisko ojca, który nie interesuje się moją osobą. Nie utrzymuję z nim kontaktu, ani z nikim z jego rodziny. Chciałabym przestać identyfikować się z nim w jakikolwiek sposób. Ponadto moje aktualne nazwisko jest dość długie i ciężkie do wymówienia dla wielu osób. Niejednokrotnie było dla mnie problemem. Przykładowo w szkole, gdy któryś nauczyciel nie potrafił wymówić go i było to wielkim powodem do śmiechu. Takie sytuacje zwyczajnie sprawiały mi przykrość. 

Moje pytanie brzmi: Myślicie, że mam jakąkolwiek szansę na zmianę nazwiska, jeśli podam właśnie takie powody? Dodatkowo: Czy powinnam zawrzeć informację o tym, że nazwisko jest na przykład długie i trudne do wymówienia, co sprawia, że czuję się z nim niekomfortowo? Czytałam o tym, że zmiana możliwa jest, gdy nazwisko jest obraźliwe, więc dlatego pytam, bo moje takie nie jest. 

Proszę jedynie o poważne odpowiedzi. Najlepiej od osób, które znają się na rzeczy lub zmianę nazwiska mają już za sobą. Mile widziane wasze historie. Możecie pisać o tym jak wyglądał cały proces zmiany nazwiska u was. 

Dziękuję bardzo i pozdrawiam! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×