Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sandyrivers

Zmieniać szkołę?

Polecane posty

Cześć, mam problem i proszę o radę. Mianowicie w zeszłym roku rozpoczęłam naukę w dobrym w mojej opinii technikum, nastawionym raczej na przyszłościowe kierunki (z zagranicznymi praktykami itd.). Przez cały poprzedni rok cierpiałam i dalej cierpię na zaburzenia odżywiania, przez co traktowałam naukę trochę nonszalancko, nie miałam jednak nigdy z nauką problemu, więc byłam mimo wszystko w miarę zadowolona z ocen. Mimo wszystko stwierdziłam, że zawód który wybrałam kompletnie mnie nie interesuje (technik hotelarstwa) i w zasadzie to nie potrzebuję szkoły o takim profilu, żeby znaleźć zatrudnienie w tej branży. W mojej klasie jest po tyle samo osób z dwóch kierunków i ten drugi kierunek, tj. Technik obsługi turystycznej jest moim zdaniem lepszy. Przez moje osobiste problemy i sytuację z pandemią nie skupiałam się w ogóle na tym w wakacje, ale gdy zaczęła się 2 klasa to zdalam sobie sprawę, że naprawdę nie czuję się dobrze na tym kierunku i chciałam go zmienić na ten drugi w mojej klasie, ale wicedyrektorka mnie postraszyła, że nie nadrobię zaległości z pierwszej klasy i naprawdę się tym przejęłam, poza tym było krucho z kasą a trzeba było kupić podręczniki. W każdym razie pomyślałam, że mogłabym zmienić szkołę na liceum, które jest bliżej mojej miejscowości (nie ma w tym mieście technikum). Plus jestem taki, że zaoszczędziłabym sporo kasy, bo nie musiałabym płacić za pobyt w bursie (do miasta, w którym jest moje technikum nie ma dojazdów), ale z drugiej strony uważam, że rzeczy, których uczę się na przedmiotach zawodowych, tj. faktury itd. mogą mi się naprawdę w życiu przydać. Mam naprawdę duże wątpliwości a czas goni. Poziom nauczania w lo do którego chcę się przenieść jest uznany za dość wysoki, chociaż jest to małe miasteczko, a w tym technikum też dużo przedmiotów pozostawia wiele do życzenia. Dodam, że w technikum w ostatnich klasach są oferowane kursy na barmana itd, ale nie zamierzam wiązać przyszłości z hotelarstwem (ew. jako tymczasowa praca do dorobienia sobie do studiów), planuję iść na filologię lub stosunki międzynarodowe, ale na 100% zamierzam studiować. Uwielbiam języki obce, a w szkole w której obecnie się uczę nie oscylują one na jakimś super poziomie. Podsumowując, doradźcie proszę czy opłaca mi się przenosić, bo technikum to jednak jeszcze 3 lata z kierunkiem który mnie nie interesuje, ale za to nowe umiejętności, liceum z kolei to szybsza droga i teoretycznie lepsze przygotowanie na studia, a i zawód nie do końca wymaga ukończenia szkoły do wykonywania... Co myślicie? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×