Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Nielot81

Długie cykle, spóźniający się okres

Polecane posty

Dzień dobry, 

Zdaję sobie sprawę, że pewnie niektórzy potraktują ten post jako kolejną nudną panikę młodej dziewczyny o to czy nie jest w ciąży, ale jwstem w stresie i nie wiem już co robić.

Mam 18 lat i długie cykle bo zazwyczaj trwają 35-39 dni plus do tego zazwyczaj jakieś 3-5 dniowe opóźnienie (okres spóźnił mi się raz o dwa tygodnie przy przeskoku z gimnazjum do liceum), więc zbytnio się tym nie przejmowałam na początku, ale teraz okres spóźnia mi się trzy tygodnie (miesiączkowałam już regularnie w 6 klasie podstawówki, więc nie wchodzi w grę okres "unormowania się" hormonów itd.). Teoretycznie miałam zacząć krwawić już w wigilię, a do teraz ani widu ani słychu o okresie. Zawsze kilka dni przed okresem zaczynałam czuć skurcze macicy, które nasilały się szczególnie w pierwszym dniu krwawienia. Teraz nic takiego nie czuję, ale prawda jest taka że będąc w klasie maturalnej zaczynam mocno stresować się majowymi egzaminami, a poza tym mam ciągły stresor w postaci praktycznego egzaminu na prawo jazdy - oblałam go już czwarty raz i z nerwów nie potrafię już spać. W dodatku źle znoszę całą sytuację pandemiczną, a w święta mocno pofolgowałam sobie z jedzeniem więc i przybrałam conajmniej dwa jak nie trzy kilo po świętach... Czy to może być powodem spóźniającego się wyjątkowo długo okresu? 

Zaczynam powoli wariować ze mogę być w ciąży, ale prawda jest taka, że z tej mojej paniki przed ciążą z moim chłopakiem nie uprawiamy seksu z penetracją. Zazwyczaj sprawy łóżkowe zaczynają się między nami od gry wstępnej, potem on mi robi palcówkę i pieści łechtaczkę, a dopiero potem ja dogadzam mu ustami albo dłonią będąc już ubraną od pasa w dół. Proszę się nie śmiać, nawet jeśli wydaje się to kuriozalne to tak faktycznie jest. 

Czy okres może się spóźnić u mnie z tych powodów które uwzględniłam czy mam się już poważnie zacząć martwić? Jaki jest wasz rekord jeśli chodzi o spóźniający się okres i czy potem dowiedziałyście się co jest jego przyczyną? 

Bardzo proszę o mądre odpowiedzi, naprawdę się stresuję, a mój chłopak tylko jeszcze bardziej to nakręca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O matko, zrobiłaś test? Byłaś u lekarza, badania w normie? Okres może się spóźniać od wszystkiego🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×