Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
KamilaOst

Euthyrox w ciąży

Polecane posty

Witam. Jestem w 13 tyg ciąży. Z wyników wyszło mi że mam tsh 2,8 a norma to 2,5. Ginekolog skierował mnie do endokrynologa, a ten przepisał mi euthyrox N 75. Dodam że nigdy nie miałam problemów z tarczycą nawet w poprzedniej ciąży. Pierwszy raz wyszła mi niedoczynność. Teraz pytanie do osób które przyjmowały ten lek w ciąży lub mają o tym jakieś pojęcie .. czy dawka 75 na pierwszy raz w życiu i przy tak niedużym przekroczeniu normy tsh nie jest za duża? Wiem że powinnam słuchać bezwzględnie lekarza bo wie co robi, lecz jakoś nie daje mi to spokoju i chciała bym poznać czyjeś opinie z doświadczenia tak dla spokoju ducha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka Kamila,

Pisze 3ci raz bo nie dodalo..

Wg mnie 75 to za duzo. Mysle, ze 25 max 50 byloby ok.

Ja mam niedoczynnosc od okolo 15 lat. Przed ciaza 88, pozniej przeszlam na 125. Jednak pod koniec 125 okazalo sie za malo. Mialam tez sytuacje trwalo to okolo 2-3 miesiace, ze dostalam zbyt duza dawke euthyroxu. Mialam wysokie cisnienie i fatalnie sie czulam.  Tsh zeszlo do 0. Lekarka rodzinna chciala mi dawac leki na obnizenie cisnienia a problemem byla wysoka dawka tsh. Po obnizeniu euthyroxu poczulam sie lepiej i tsh wrocilo do normy.

Skonsultuj to z innym endokrynologiem, do tsh mialam zawsze robione t3 i t4. Pamietaj o braniu euthyroxu na czczo 30 min przed posilkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja miałam robione badania krwi w 8 tyg i TSH wyszło mi 4,3. Od ginekologa dostałam euthyrox 25 na wstępie, po wizycie u endokrynologa dostałam receptę na 50, która mam brać w weekendy, pozostaje dni 25. Do tego skierowania na dalsze badania + USG tarczycy. Nigdy nie miałem problemów z tarczyca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×