Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Mkaa

Pożyczanie przedmiotów

Polecane posty

Bardzo nie lubię pożyczać ludziom niczego. Mam dość bogatą kolekcję książek, wszystkie zebrane w biblioteczce w dużym pokoju i ostatnio kuzyn podczas odwiedzin chciał pozyczyć odemnie jedną z książek. A ja wcale nie chciałam jej pożyczyć, ale też nie wiedziałam jak asertywnie odmówić by nie wyjść na gbura czy dziwaka... Ostatecznie postąpiłam wbrew sobie i książka została pożyczona. Łatwiej jest odmówić np pożyczenia pieniędzy, bo tutaj odpowiedź nasuwa się sama, mozna np powiedzieć, że samemu ma się dużo wydatków w tym miesiącu. Ale co wtedy gdy sprawa dotyczy takiej np książki? Czy macie jakieś pomysły co odpowiadać w takich sytuacjach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć, że będzie Ci potrzebna... ewentualnie pożyczysz tylko na chwilę i całkiem prawdopodobne, że i tak trzeba się będzie o nią upominać...

Bratu i siostrze też kiedyś pożyczyłam tube na pracę i pędzle... niby duperele, ale pożyczyli je jeszcze komuś i tyle je widzieli... dużo osób ma problem z oddawaniem. 

Edytowano przez marawstala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2021 o 19:02, marawstala napisał:

Możesz powiedzieć, że będzie Ci potrzebna... ewentualnie pożyczysz tylko na chwilę i całkiem prawdopodobne, że i tak trzeba się będzie o nią upominać...

Bratu i siostrze też kiedyś pożyczyłam tube na pracę i pędzle... niby duperele, ale pożyczyli je jeszcze komuś i tyle je widzieli... dużo osób ma problem z oddawaniem. 

Ja też niestety miałam wiele sytuacji gdzie musiałam dopominać się o zwrot 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2021 o 02:47, Mkaa napisał:

Ale co wtedy gdy sprawa dotyczy takiej np książki?

Odesłać zainteresowanego do biblioteki publicznej. Niektóre oferują nawet bezpłatne korzystanie z wypożyczalni e-książek.

Ja nie lubię pożyczać swoich rzeczy, ale też niczego nie pożyczam od innych. I tym argumentem zamykam usta wszystkim, którzy nie przyjmują mojej odmowy do wiadomości od razu za pierwszym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×