Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Neoprene1

Progenia i asymetria żuchwy leczenie

Polecane posty

Cześć.
1,5 roku temu, wybrałem się do ortodonty, w związku z cofniętą 5 z łuku zębowego, w górnej szczęce. Mam dalej założony aparat, w przeciągu 2 miesięcy, będę się go pozbywał. Podczas wykonywania zdjęć, ortodonta stwierdził progenie, i asymetrię żuchwy w prawo. Progenia jak i asymetria, nie były jakoś nasilone. Nikt w moim otoczeniu tego nie zauważał. Okazało się, że jest to wada tylko na operację, przed którą trzeba będzie jeszcze usunąć ósemki. Tak naprawdę progenia jakoś bardzo nie utrudnia mi życia, i bardzo rzadko jest zauważalna (żuchwa jest prawie na równi z szczęką). Ważniejszą sprawą dla mnie jest przesuwanie się żuchwy, jest to różnica, aż o 1 ząb w bok.  Mam wrażenie, że podczas noszenia aparatu, wada się pogłębiła, zauważyła to także moja rodzina. Sprawdziłem dziś zdjęcia żuchwy sprzed 2 lat, i faktycznie, moja asymetria się pogłębiła, o pół zęba. Ortodonci uważają, że to nie wina aparatu, tylko wada się pogłębia, nie mieli na to żadnego wpływu. Jutro, wybieram się  na konsultację, do innego ortodonty. Czy jest możliwe pogłębienie się wady przez aparat? Po drugie, czy jest możliwość naprawy asymetrii, bądź progenii, bez operacji w wieku 16 lat?
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×