Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Marlenka

Podstawowa pielęgnacja twarzy - co używać?

Polecane posty

Cześć dziewczyny 😀
Szukam godnego polecenia:
- kremu na dzień/ na noc
- kremu pod oczy
- serum i/lub maseczki co ma skondensowane działanie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krem dopasowany do rodzaju skory...

Żelowe kosmetyki do okolicy oczy są bezpieczne bo nie uczulają w przeciwieństwie do tych w kremie...

jak serum to może być kwas hialuronowy, Wit C na noc i krem z filtrem w ciągu dnia : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdzić na sobie działanie kremu/serum, bo każda z nas ma inna cerę i co innego będzie działało. Mi się sprawdza serum z witaminą C z Bielendy. Kremu aktualnie używam z ziaj - kuracja lipidowa 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.04.2021 o 22:14, robin napisał:

A próbowałaś wymienić kremy do twarzy na oleje?

oleje mi nie służą 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.04.2021 o 08:50, HaHaHania napisał:

Nie, raczej nie. Bardziej to zasługa witaminy E która działa na przebarwienia i wyrównuje kolor skóry. Drobinek nie ma, ja nie lubię się tak świecić brokatem

Widze że te kosmetyki używa się na raz. Najpierw serum potem krem. Nie za dużo tego?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Sprawdziłam te olejki, nawet dobre opinie maja, poczytałam o nich troche na stronie producenta, ale cena mnie zniechęca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No szczególnie że ja szukam kosmetyków nawilżających a nie odżywczych a oleje chyba mają za zadanie coś dobrego dostarczyć skórze? I nie koniecznie jest to długotrwałe nawilżenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, jakie masz dokładnie oczekiwania. Jaki masz typ skóry, czy tłusta, czy problematyczna itd. Trudno w ciemno cokolwiek polecać... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejko! Ja mam normalny typ skóry. Wykorzystuję taki produkty mi bardzo podchodzą, możecie sobie również spróbować:classic_rolleyes:

Pianka oczyszczająca - u mnie Hagina Cosmetics 

Tonik do twarzy - mam również od Hagina Cosmetics z azulenem

Krem na dzień i serum z minerałami - firma Albatros jest świetny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalinka34

Niedawno na allegro był w promocji super krem na dzień i na noc Avene Cicalfate + (dla skóry wrażliwej), polecam też żel 99% aloes firmy Holika Holika (był też dostępny w Hebe) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej iść do kosmetyczki i  zrobić zabieg oczyszczający, może jakiś peeling. Miałam robiony na peel mission i potem dostałam kosmetyki do stosowania w domu dla zachowania efektu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2021 o 15:29, Milosniczkazakupow napisał:

ja jeszcze polecam mgiełki do twarz, super się sprawdza MYIA

Ja tez jestem miłośniczką mgiełek, zwłaszcza w okresie wiosenno- letnim, stosuję mgielkę  z wodą termalną nawet kilka razy dziennie super nawilża skórę i odświeża makijaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PNINA

Wszystko zależy od rodzaju cery. Regularne nawilżanie ( krem nawilżający ) i odżywianie (krem bogatszy odżywczy półtłusty,tłusty) dobrane do cery. Peeling zależnie od potrzeby.

Ja mając normalna cerę naczynkową i bardzo wrażliwą polecam tylko kremy dla dzieci lub hypoalergiczne. Peeling drobnoziarnisty od czasu do czasu gdy zajdzie potrzeba. Enzymatycznego nie uznaję. Z Ziaji drobnoziarnisty dobrałam w saszetkach.

Nie polecam kremów liftingujacych. Pod oczy też.Szkodza skórze. Dbanie o nawilżanie i natłuszczanie  Systematycznie.Robię odwrotnie, lekki krem nawilżający nakładam na noc a na dzień bogatszy odżywczy.      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalinka34
Dnia 31.05.2021 o 17:57, Flanela napisał:

Najlepiej iść do kosmetyczki i  zrobić zabieg oczyszczający, może jakiś peeling. Miałam robiony na peel mission i potem dostałam kosmetyki do stosowania w domu dla zachowania efektu. 

Z zabiegów oczyszczających na pewno efekty są po mikrodermabrazji. Nie można przesadzać z częstotliwością oczywiście, lecz co jakiś czas stan skóry się polepsza a na pewno nie zaszkodzi  🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam oleje tłoczone na zimno. Do ręki wylewam troszkę oleju tłoczonego na zimno (używam różnych), do tego daję kilka kropli kwasu hialuronowego i witaminy A, takiej z apteki. Mieszam i nakładam na twarz. Makijaż zmywam olejem kokosowym. Tanio, ekologicznie i zdrowo. W kremach i maseczkach jest najwięcej niepotrzebnych wypełniaczy. Z kremów to uważam, że można stosować coś z retinolem, bo to najskuteczniejsze w działaniu. Maseczki wystarczą z naturalnych składników. Miód, banan lub truskawka na twarzy będą lepsze niż maseczki z dłuuuuugim składem. Jeśli ma się problematyczną cerę, to również można posiłkować się naturą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qince
1 godzinę temu, youtube: you&me tv napisał:

Ja polecam oleje tłoczone na zimno. Do ręki wylewam troszkę oleju tłoczonego na zimno (używam różnych), do tego daję kilka kropli kwasu hialuronowego i witaminy A, takiej z apteki. Mieszam i nakładam na twarz. Makijaż zmywam olejem kokosowym. Tanio, ekologicznie i zdrowo. W kremach i maseczkach jest najwięcej niepotrzebnych wypełniaczy. Z kremów to uważam, że można stosować coś z retinolem, bo to najskuteczniejsze w działaniu. Maseczki wystarczą z naturalnych składników. Miód, banan lub truskawka na twarzy będą lepsze niż maseczki z dłuuuuugim składem. Jeśli ma się problematyczną cerę, to również można posiłkować się naturą. 

Miód podrażnia, truskawka szczypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalinka34
Dnia 1.06.2021 o 22:33, PNINA napisał:

Wszystko zależy od rodzaju cery. Regularne nawilżanie ( krem nawilżający ) i odżywianie (krem bogatszy odżywczy półtłusty,tłusty) dobrane do cery. Peeling zależnie od potrzeby.

Ja mając normalna cerę naczynkową i bardzo wrażliwą polecam tylko kremy dla dzieci lub hypoalergiczne. Peeling drobnoziarnisty od czasu do czasu gdy zajdzie potrzeba. Enzymatycznego nie uznaję. Z Ziaji drobnoziarnisty dobrałam w saszetkach.

Nie polecam kremów liftingujacych. Pod oczy też.Szkodza skórze. Dbanie o nawilżanie i natłuszczanie  Systematycznie.Robię odwrotnie, lekki krem nawilżający nakładam na noc a na dzień bogatszy odżywczy.      

Przy cerze naczynkowej i wrażliwej wydaje mi się, że właśnie nie powinno się stosować żadnego innego peelingu, tylko enzymatyczny

Z Dermedica jest delikatny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PNINA
1 godzinę temu, Kalinka34 napisał:

Przy cerze naczynkowej i wrażliwej wydaje mi się, że właśnie nie powinno się stosować żadnego innego peelingu, tylko enzymatyczny

Z Dermedica jest delikatny

Nie powinno. Nie wolno trzeć, pocierać.Tak jak mówiłam enzymatyczny mi jakoś nie odpowiadał.Ten który stosuję nie szkodzi mojej cerze.Od czasu do czasu go stosuję,  pół saszetki raz na miesiąc może rzadziej.      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rano i wieczorem najpierw myję twarz, potem zmywam makijaż, robię peeling, nakładam krem i póki co moja cera daję radę. Do tego dwa razy do roku funduje sobie infuzję tlenową w Klinice Vesuna, aby odżywić skórę, ujędrnić ją i wyrównać koloryt i muszę przyznać, że to wszystko działa. Nie muszę się mocno malować, nakładać tony pudrów itd. bo wyglądam dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Avene ja też polecam, ja stosuję krem Hydrance AQUA ŻEL, można go używać zarówno jako krem na dzień, maseczka na noc i krem po oczy. Jak ktoś nie lubi mieć dużo kosmetyków jak ja to będzie idealny! Nawilża super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.04.2021 o 12:55, Marlenka napisał:

Cześć dziewczyny 😀
Szukam godnego polecenia:
- kremu na dzień/ na noc
- kremu pod oczy
- serum i/lub maseczki co ma skondensowane działanie

Podstawą pielęgnacji jest raczej żel do mycia, peeling i tonik (dobrej firmy najlepiej z jak największa ilością składników naturalnych, żeby nie pakować w skórę chemii). A pielęgnację dobierz do potrzeb skóry - może wystarczą naturalne oleje, glinki i algi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kosmetyki do pielęgnacji zawsze trzeba dopasować do rodzaju cery. Jeśli mamy taką możliwość to pewnie, że warto inwestować w dermokosmetyki. Sama tylko takich używam i nie mam problemów ze skórą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Avene są bardzo dobre kosmetyki, kupiłam kiedyś w aptece w promocji i od tego czasu po nie sięgam. Tylko trzeba dobrać serie zgodnie z typem skóry jaki mamy czy problemami z jakimi się zmagamy. Można w sieci na stronie opisy przeczytać czy zapytać może farmaceutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2021 o 20:14, HaHaHania napisał:

A ja używam po swojemu. Serum na noc, krem na dzień. Tak mi się sprawdza, ale zobaczysz na sobie. Może będziesz nakładać jedno i drugi a może pojedynczo. Ja u siebie zauważyłam taką poprawę cery po tych kosmetykach, że nie potrzebuję tego dużo na raz, ale za to regularnie

W używaniu kremu lub maseczki na serum chodzi o to, żeby zatrzymać parowanie/utlenianie się skoncentrowanego produktu na twarzy, jeśli nie przykryjesz serum czy koncentratu to kosmetyk zadziała o wiele słabiej, więc szkoda wydawać na niego kasę, lepiej mieć dwa kremy i stosować na dzień/na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój dermatolog przepisał mi świetne kosmetyki robione na receptę, mam blisko DOZ i za nie zapłaciłam grosze. Warto takie kosmetyki recepturowe stosować bo mają dobre składy, nie mają konserwantów, barwników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×