Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Munna

Uwaga! Ludzie proszę nie oglądajcie dużo telewizji

Polecane posty

Chciałabym poinformować was że telewizjia ma bardzo niekorzystny wpływ na rozwój umysłowy dorosłych a w szczególności dzieci. Oglądając seriale filmy itd nasz mózg się wysila a my przy tym nie musimy wcale myśleć. Dlatego nasz intelekt się obniża. Ludzie którzy oglądali dużo telewizji na starość z trudem przypominają sobie własne nazwisko. Dodatkowo dzieci się nie uczą. Poza  tym nie pozwalajcie odpisywać dzieciom zadań z internetu. Rozumiem że niektóre zadania tego wymagają np. znajdź w dostępnych źródłach informacje na temat..... Jednak jeśli zadanie polega na rozwiązaniu przykładów z matematyki to nie dawajcie odpisywać ich dzieciom z internetu. W ten sposób ich mózg przestanie się rozwijać i już nigdy nie będą mądre. Jeśli ktoś nie może się dobrze uczyć to lepsza jest ocena dostateczna zdobyta wysiłkiem niż bardzo dobra która została osiągnięta dzięki ściąganiu. Wszystkie dzieci a w szczególności te słabsze powinny być docenione przez rodziców za wysiłek wkładany w nauke a nie tylko efekty. Dodatkowo zamiast oglądać telewizje wspólnie z dziećmi porozmawiajcie zagrajcie w gry planszowe typu eurobiznes domino itp.  Zabierzcie ja na spacer. Dzieci zamiast spędzać czas przed telewizorem to niech się bawią lalkami samochodami rysują układają puzzle biegają pomogą w czymś rodzicom itp. Dorośli myślę że mają tyle rzeczy na głowie że nie muszą wymyślać co zrobić zamiast oglądania  telewizji. Jednka jeśli ktoś ma dużo czasu a jest już dorosły to niech czyta książki ugotuje coś chodzi na spacery wyjdzie na rower poczyta dzieciom pobawi się z dziećmi nauczy dzieci coś ugotować zrobi porządki w domu itp. Moim zdaniem od czasu do czasu można oglądnąć jakiś dobry film lub mecz i na tym się kończy. Myślę że nikt nie będzie miał problemu z tym żeby wyłączyć do tego stopnia telewizję z życia. Natomiast jeśli ktoś jest już dorosły i nie mógłby bez telewizji żyć do maksymalnie godzina dziennie. Uważam że dzieci do 7 roku życia nie powinny oglądać telewizji. Od 7 do 12 roku życia powinno to być maksymalnie pół godziny dziennie. Jednak najlepiej jest jeśli nauczymy dzieci od małego że telewizjię ogląda się raz na kilka miesięcy.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając dzieci... to wg mnie nie ma zbyt dużej różnicy między tv a komputerem gdzie też spędza się sporo czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marawstala napisał:

Pomijając dzieci... to wg mnie nie ma zbyt dużej różnicy między tv a komputerem gdzie też spędza się sporo czasu...

Dlatego komputer też należy ograniczyć pamiętając jednak o tym że niektóre gry w przeciwieństwie do oglądania telewizji rozwijają myślenie pamięć i refleks dlatego że wymają od nas własnego zaangażowania np.roll the ball itp. można sprawdzić w sklepie play co to jest za gra. Natomiast gdy oglądamy telewizje wymaga się od nas jedynie bezmyślnego patrzenia w ekran.🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Munna napisał:

Dlatego komputer też należy ograniczyć pamiętając jednak o tym że niektóre gry w przeciwieństwie do oglądania telewizji rozwijają myślenie pamięć i refleks dlatego że wymają od nas własnego zaangażowania np.roll the ball itp. można sprawdzić w sklepie play co to jest za gra. Natomiast gdy oglądamy telewizje wymaga się od nas jedynie bezmyślnego patrzenia w ekran.🙂

O grach nawet nie pomyślałam, ale to mało istotne... od jakiegoś czasu zaobserwowałam nowy, a może nie taki znowu nowy trend mianowicie coraz więcej osób pozbywa się tv bo to zło... nie biorąc pod uwagę czasu jaki poświęcają na przesiadywaniu przed kompem bo i praca i netfixy, FB, Instagram, YT itd itp 

żeby nie było to korzystam z jednego jak i drugiego sprzętu na zmianę w zależności od tego co w danej chwili chcę robić : )

Edytowano przez marawstala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... być może wg niektórych komputer to zdrowszy zamiennik a tak naprawdę różnica jest niewielka (dopisuję bo nie wiem czy jasno się wyraziłam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kogo bawi akurat ten wpis, ja widze ze coraz wiecej osob siedzi przed tv/kompem i jak cos oglada to nawet tego nie slysza... pranie mozgow... uwazajcie na swoje dzieci, im wiecej internetu tym gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×