Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
panikara2000

Pominięcie tabletki w drugim tygodniu - tak z ciekawości.

Polecane posty

Z czystej ciekawości zapytam, czy któraś z Was zna odpowiedz na poniższe pytanie, ponieważ przeszukałam już cały internet i nikt nigdzie o tym nie wspomniał. 

Czy przy całkowitym pominięciu jednej tabletki w drugim tygodniu (kiedy ktoś wydali ją po wymiotach albo zapomni i nie przyjmie razem z następną, kolejnego dnia) należy zwracać uwagę na stosunki odbyte w tygodniu przed pominięciem? 

Znalazłam niby informację, że po przyjęciu 7 tabletek z blistra (mowa tu o tabletkach dwuskładnikowych, jednofazowych) owulacja jest zatrzymana na 7 kolejnych dni. Czysto teoretycznie więc, po pominięciu tabletki (lub nawet kilku) w drugim tygodniu, owulacja wystąpi nie wcześniej niż po tych 7 dniach. Czyli stosunek odbyty w tygodniu przed jest zabezpieczony (plemniki po tych 7 dniach już dawno będą obumarłe).

Czy któraś z was rozmawiała może na ten temat z lekarzem?

Niestety aktualnie mieszkam za granicą, następna wizyta dopiero w sierpniu (przy okazji powrotu do Polski), a nie chce zawracać lekarce głowy głupimi pytaniami „z ciekawości” i do niej wydzwaniać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja stosuję naturalna metodę antykoncepcji cyclotest mySense komputer cyklu z aplikacją antykoncepcyjną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, jeśli od dłuższego czasu bierzesz pigułki, to pominięcie jednej nie jest tragedią. One zatrzymują owulację i mają działanie długotrwałe. Jeśli np. nie weźmiesz dwóch pod rząd to możesz oczekiwać plamienia (krwawienia) z odstawienia. Tak to działa. Ja tak się załatwiłam z nieregularnym braniem pigułek, że czasem więcej w miesiącu plamiłam i krwawiłam, niż nie plamiłam. Teraz kontroluję cykle na testerze do wyznaczania dni płodnych Afrodyta Smart i jakbyś kiedyś musiała odstawić tabletki, to polecam. Ale tak jak na początku napisałam, pominięcie jednej tabletki nie jest tragedią, chyba że dopiero zaczynasz przygodę z pigułkami, to lepiej uważaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przed pominieciem nie, ale po juz tak. ja tak kiedys mialam to wystapily krwawienia przez kilka dni, ale za przeproszeniem odechcialo mi sie z tym piep*** i teraz uzywam diafragma caya i jest tysiac razy lepiej. spokoj przede wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz dobrego lekarza na miejscu to lepiej odpuść te pigułki. Kontroluj płodność na komputerze cyklu MyWay i po prostu w dni płodne zabezpieczaj się mechanicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak mechaniczna ochrona, ja chwalę sobie błonę dopochwową caya 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×