Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Yuroslif

Szczotkowanie na sucho a naczynka

Polecane posty

Witam Was serdecznie. Założyłam temat, ponieważ widziałam dużo wyszukiwań w tym zakresie, ale nie znalazłam żadnej odpowiedzi.

Od trzech dni zaczęłam szczotkowanie na sucho zachęcona mnóstwem pozytywnych opinii w tej kwestii. Zakupiłam szczotkę z włosia z agawy i zaczęłam swoją zabawę. Sam rezultat był zaskakująco dobry i przyjemny w odczuciu, ale pojawił się inny problem. 

Tak jak nigdy nie miałam problemów z pękającymi naczynkami, żadne zmiany temperatury, ani gorące kąpiele nie wpływały na mój stan naczynek, tak od trzech dni zauważyłam parę sztuk fioletowych pajączków na całej długości nóg.

Zaprzestał szczotkowania i zapoznałem się bliżej z temat pękających naczynek, natomiast jest zaniepokojona tak szybką reakcją ciała na z reguły niewinnej pielęgnacji.

Powiedzcie proszę czy powinnam iść od razu do lekarza zweryfikować sytuację, ponieważ takim krokiem nie zrobiłam sobie krzywdy i co mogę zrobić dalej.

Czy szczotkowanie na mokro również działa tak inwazyjnie dla delikatnej skóry, czy mogę spokojnie przenieść się z mój szczotką pod prysznic.

Będę Wam niezmiernie wdzięczna za jakiekolwiek podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczotkowanie skóry powinno odbywać się stosunkowo delikatnie, nie jakoś bardzo inwazyjnie - i chyba tak właśnie robiłaś, skoro Twoje odczucia były przyjemne. Szczotkowanie na mokro jest łagodniejsze, ale jeśli zauważyłaś pajączki, lepiej nie kontynuuj nawet w ten sposób, w takiej sytuacji jest to odradzane. Konsultacja z lekarzem jest dobrym pomysłem (internista, flebolog). Przed wizytą przypomnij sobie, czy rozpoczęcie szczotkowania nie zbiegło się w czasie z tym, że zaczęłaś przyjmować jakieś leki albo doustne środki antykoncepcyjne, a może przesadziłaś z alkoholem. Możesz też wykonać test ciążowy. Farmaceutyki, alkohol i ciąża (zmiany hormonalne) uwrażliwiają naczynka, więc lekarz może Cię o to zapytać.

Edytowano przez kurka na maśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×