Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Amika1234

Mam problem..

Polecane posty

Dzień dobry. Pracuje w pracy od 5 lat od dwóch lat nie mam umowy ostatnia umowa skończyła się w 2019 roku w grudniu ja od tego czasu nic nie podpisywałam chce się zwolnić ponieważ wyprowadzam się do innego miasta i tam znalazłam inną pracę tam muszę być w pracy 15 lipca.. Nie wiem jak to wygląda u mojego obecnego pracodawcy bo mogą mieć umowę przygotowaną tylko nie dali do podpisania.. Mam pytanie jak zwolnić się czy iść powiedzieć że nie chce się już pracować ale nie mówić nic że do 15 tylko jeśli oni będą chcieli żebym została do końca miesiąca iść na L4 czy poprostu powiedzieć że idę do innej pracy i że z dniem 15 lipca nie przychodzę do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłam wczoraj się zwolnić z pracy moja szefowa powiedziała że mnie nie puści że najpóźniej do końca sierpnia bym musiała przepracować bo teraz jest okres urlopowy powiedziała że ją tak jak mnie obowiązuje umowa i okres wypowiedzenia tylko że ja ostatnią umowę tak jak wyżej pisałam podpisywałam  w 2019 roku  i przez dwa lata żadnej umowy nie podpisywałam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracodawca jeszcze przed dopuszczeniem Cię do pracy powinien podpisać z Tobą umowę lub dać Ci na piśmie potwierdzenie umowy wcześniej zawartej ustnie. Dopilnuj tego w nowym miejscu, nie warto znów komplikować sobie życia.

W obecnej pracy to raczej Ty jesteś górą. Wprawdzie w świetle prawa umowa ustna też jest ważna (mimo że od dwóch lat nie macie jej na piśmie), ale gdybyście weszły w ostry spór, ona ma więcej do stracenia - za zlekceważenie spraw papierkowych grozi jej kara grzywny w wysokości nawet kilkudziesięciu tysięcy zł. Jeżeli uważasz, że warto, możesz się jej postawić na zasadzie: nie ma nic na papierze, więc droga wolna, żegnam. Tobie grzywna groziłaby wówczas, jeśli pracowałabyś u niej na czarno i w tym samym czasie była zarejestrowana jako bezrobotna, naciągając urząd pracy na ubezpieczenie.

Inna sprawa, że informowanie o rezygnacji z pracy (nawet z pracy na czarno) niemal w ostatniej chwili też nie świadczy o człowieku dobrze.

 

Dnia 5.07.2021 o 16:26, Amika1234 napisał:

chce się zwolnić ponieważ wyprowadzam się do innego miasta

 

Oby nie do mężczyzny, o którym założyłaś wcześniejszy temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×