Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Ola3339

Jak poznać, że niemiecki klient to przedsiębiorca, a nie osoba prywatna?

Polecane posty

Witam, w działalności gospodarczej moimi klientami są osoby zza granicy (Niemcy, Austria itd.). Do celów podatkowych muszę wiedzieć, że klient to osoba prywatna lub przedsiębiorca. Jak to poznać na podstawie podanych przez niego informacji? W Polsce wystarczy NIP i mogę to sprawdzić, a jak jest z Niemcami? Co jesli to rolnik? Czy jest wtedy osoba prywatna czy przedsiębiorcą? W internecie znalazłam informację, że ciężko zweryfikować niemieckiego kontrahenta. Skąd więc mam wiedzieć, że mam wystawić fakturę czy paragon, skoro każdy Niemiec ma NIP, a nie każdy przedsiębiorca jest zarejestrowany jako podatnik VAT-UE?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę to wiedzieć, gdyż wartość produktu przekracza limit sprzedaży dla osoby prywatnej. Po jego przekroczeniu muszę zarejestrować się jako podatnik VAT w kraju, w którym znajduje się konsument. Jedna sytuacja wystąpiła, że osoba podająca się za przedsiębiorcę nie miała VAT-UE, gdyż nie zdążyła go wyrobić, a nie chciała czekać z zakupem - wówczas ja nie mam pewności, czy to przedsiębiorca, czy konsument.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×