Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Maryjohnson

Droga życiowa-dylemat

Polecane posty

Zastanawiam się nad moja przyszłością. Wiem, w jakie branży na 100℅ chcę pracować(muzyczna). Jednak mam dwie drogi w niej-jedna to taka moja wymarzona od kilku lat, takie "coś" mojego, wielka pasja, marzenie i miłość, tylko problem taki że to dość ryzykowna droga, bo może się nie udać ale gdyby się udało to byłabym chyba spełnionym człowiekiem. Druga opcja, to coś co też lubię i mi się podoba, co prawda nie tak jak tamto ale też mam iskierki w oczach jak to robię. Ta opcja jest bardziej stabilna i w przyszłości bardzo dobrze płatna, zagwarantuje mi pracę prawie marzeń ale obawiam się że poczuję niedosyt w niej i tęsknotę za tamtym. Jednak mogę mieć pewność że ta praca będzie i pieniądze

Teraz pytanie, co wybrac-zaryzykowac wszystko dla tego jednego marzenia życiowego czy kształcić się w czymś co też mi się mega podoba i będą z tego pieniądze? Może udałoby mi się to wszystko połączyć... Ahhh mam dopiero 18 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób to co czujesz w tej chwili. Przyszłość jest tak odległa, ze nie warto o niej myśleć. Owszem wykształcenie zawsze warto zdobyć  i mieć ale czy akurat ono w dalekiej przyszłości zapewni Ci opłacenie rachunków trudno przewidzieć. Specjaliści od przyszłości, socjolodzy mówią, że w przyszłości rzadko kto będzie pracował w jednym zawodzie całe życie... chyba będziesz musiała być elastyczna. 

Np ja skończyłam szkołę, by pracować jako agent celny... droga nauka, czas, zdobyte uprawnienia itp popracowałam chwilę i to nie było to... chociaż zapewniało mi wygodne życie na bardzo dobrym poziomie finansowym. Potem ukończyłam multum kursów/szkoleń z branży beauty, które kosztowały ogrom czasu i pieniędzy oraz otworzenie swojego biznesu to też nie 5000 zł Popracowałam, spróbowałam i to też nie to. Mam wykształcenie ekonomiczne i mogę robić wiele rzeczy... ale wybrałam kierunek, który jest spójny z moimi wartościami... wykonuję pracę, która daje mi ogrom swobody i decyzyjności o sobie. Pracuję już tak 6 lat i nie zamienię jej na nic innego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kwaśne_jabłko napisał:

Zrób to co czujesz w tej chwili. Przyszłość jest tak odległa, ze nie warto o niej myśleć. Owszem wykształcenie zawsze warto zdobyć  i mieć ale czy akurat ono w dalekiej przyszłości zapewni Ci opłacenie rachunków trudno przewidzieć. Specjaliści od przyszłości, socjolodzy mówią, że w przyszłości rzadko kto będzie pracował w jednym zawodzie całe życie... chyba będziesz musiała być elastyczna. 

Np ja skończyłam szkołę, by pracować jako agent celny... droga nauka, czas, zdobyte uprawnienia itp popracowałam chwilę i to nie było to... chociaż zapewniało mi wygodne życie na bardzo dobrym poziomie finansowym. Potem ukończyłam multum kursów/szkoleń z branży beauty, które kosztowały ogrom czasu i pieniędzy oraz otworzenie swojego biznesu to też nie 5000 zł Popracowałam, spróbowałam i to też nie to. Mam wykształcenie ekonomiczne i mogę robić wiele rzeczy... ale wybrałam kierunek, który jest spójny z moimi wartościami... wykonuję pracę, która daje mi ogrom swobody i decyzyjności o sobie. Pracuję już tak 6 lat i nie zamienię jej na nic innego. 

Właśnie ja wiem dobrze w jakiej branży chcę pracować i nie widzę siebie w żadnej innej, choćbym się starała. Myślę że nie raz mi się to wszystko zmieni ale wiem ze nie porzucę muzyki i będę robiła coś koło tego. Ale masz rację, czeka mnie długa droga i pewnie nie raz zmienię to co robię. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×