Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Bjutiguru

Korony pełnoceramiczne na cyrkonie.

Polecane posty

Hej! Mam do Was pytanie. Ostatnio zrobiłam sobie na 1 i 2 dwie korony pełnoceramiczne na cyrkonie. Kolor dobrany super. W swietle dziennym i mocnym sztucznym zęby wyglądają pięknie, ale nie w   każdych warunkach są przezierne, jak naturalny ząb.  W pomieszczeniach, gdzie nie jest super jasno, są jakby sine. I tu moje pytaniem do Was. Czy wy też zauważyliście podobne "zachowanie" koron na cyrkonie w różnych warunkach świetlnych? Zastanawiam się, czy problem nie tkwi w kolorze . Zgłosiłem się do technika w celu dobrania koloru koron. Dobrał do zdrowej jedynki i dwójki kolor b1. Za kilka dni poszlam do dentysty w celu zacementowania koron, a on powiedział, że nie zacementuje, gdyż kolor jest źle dobrany. Według niego był za jasny. Powiedzial, że technik powinien wykonać korony w kolorze A1, czyli w ciepłym odcieniu naturalnej bieli. Wytłumaczył, że kolor b1 jest w odcieniu zimnym. Pojechałam do technika ponownie. Pomalował powłokę zęba różnymi kolorkami, takimi jakby farbkami utwardzil w piecu no i kolor w gabinecie wydawał się identyczny. No a później okazało się, że nie w każdym świetle wygląda tak idealnie. Zastanawiam się, czy gdyby od samego początku był dobrany ciepły odcień, czyli A1, zamiast B1 , to nie byłoby problemu. A może po prostu to nie wina technika, tylko cyrkon nie w każdym świetle jest idealnie biały. Piwiedzcie proszę, o swoich doświadczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×