Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
SlaskiPan98

Jak radzicie sobie przy tych wzrostach stóp procentowych?

Polecane posty

Cześć,

Od dłuższego czasu z przerażeniem obserwuję to co się dzieje w naszym kraju i szczerze podziwiam ludzi, którym raty kredytów skoczyły o kilkaset złotych. Ja pracuję po 60 godzin tygodniowo (umowa o pracę i dodatkowo umowa-zlecenie) i jak widzę raty kredytów hipotecznych to nie wiem czy kiedyś będę miał swoje mieszkanie. Śmiem wątpić, czy stać mnie na kredyt hipoteczny, jeśli wziąłbym 200 000 zł na 25 lat, musiałbym oddać aż 510 000 zł. To prawie 3 razy tyle... To chore, kredyty hipoteczne zawsze były bardzo drogie a państwo zamiast wspierać biednych obywateli, daje dodatkowo zarabiać złodziejskim bankom. A oprocentowanie lokat jest na tak śmiesznym poziomie, że nie opłaca się trzymać swoich oszczędności w banku. 

 

Już zaczynam na poważnie myśleć o wyjeździe do Niemiec na produkcję i oszczędzanie w euro, powrót za kilkanaście lat i kupno mieszkania za gotówkę. To, co się dzieje w tym kraju to jest dramat, za niedługo będziemy je**ć po 16 godzin dziennie a i tak nie będzie nas na nic stać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, demonic napisał:

Dwa lata temu myślałem o kupnie mieszkania za jakiś czas, ale w chwili obecnej moja sytuacja jest podobna do Twojej. Mam trochę odłożonej gotówki - ale nie stać mnie na mieszkanie w większym ani średnim mieście ani też w okolicy, bo ceny są podobne. Kredyt to w tej chwili strzał w stopę i wielkie ryzyko.

 

Niezaprzeczalnie masz rację, nawet powiem więcej - to samobójstwo ekonomiczne. Ja też mam oszczędności, ale inwestuję je na razie w siebie (kursy zawodowe, dodatkowe uprawnienia) i 1/3 mieszkania po Tacie (pozostała część należy do rodzeństwa), a więc jakieś około 50 000.

 

Na razie popracuję jeszcze trochę w kraju, odłożę jeszcze jakąś gotówkę, może coś na przestrzeni najbliższych lat drgnie na rynku mieszkań, chociaż obawiam się, że będzie tylko gorzej. Inwestycja w nieruchomość to dobry sposób ulokowania gotówki zwłaszcza gdy inflacja jest na tak ogromnym poziomie :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, demonic napisał:

Dwa lata temu myślałem o kupnie mieszkania za jakiś czas, ale w chwili obecnej moja sytuacja jest podobna do Twojej. Mam trochę odłożonej gotówki - ale nie stać mnie na mieszkanie w większym ani średnim mieście ani też w okolicy, bo ceny są podobne. Kredyt to w tej chwili strzał w stopę i wielkie ryzyko.

 

Niezaprzeczalnie masz rację, nawet powiem więcej - to samobójstwo ekonomiczne. Ja też mam oszczędności, ale inwestuję je na razie w siebie (kursy zawodowe, dodatkowe uprawnienia) i 1/3 mieszkania po Tacie (pozostała część należy do rodzeństwa), a więc jakieś około 50 000.

 

Na razie popracuję jeszcze trochę w kraju, odłożę jeszcze jakąś gotówkę, może coś na przestrzeni najbliższych lat drgnie na rynku mieszkań, chociaż obawiam się, że będzie tylko gorzej. Inwestycja w nieruchomość to dobry sposób ulokowania gotówki zwłaszcza gdy inflacja jest na tak ogromnym poziomie :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, demonic napisał:

Dwa lata temu myślałem o kupnie mieszkania za jakiś czas, ale w chwili obecnej moja sytuacja jest podobna do Twojej. Mam trochę odłożonej gotówki - ale nie stać mnie na mieszkanie w większym ani średnim mieście ani też w okolicy, bo ceny są podobne. Kredyt to w tej chwili strzał w stopę i wielkie ryzyko.

 

Niezaprzeczalnie masz rację, nawet powiem więcej - to samobójstwo ekonomiczne. Ja też mam oszczędności, ale inwestuję je na razie w siebie (kursy zawodowe, dodatkowe uprawnienia) i 1/3 mieszkania po Tacie (pozostała część należy do rodzeństwa), a więc jakieś około 50 000.

 

Na razie popracuję jeszcze trochę w kraju, odłożę jeszcze jakąś gotówkę, może coś na przestrzeni najbliższych lat drgnie na rynku mieszkań, chociaż obawiam się, że będzie tylko gorzej. Inwestycja w nieruchomość to dobry sposób ulokowania gotówki zwłaszcza gdy inflacja jest na tak ogromnym poziomie :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×