Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Czesc. Czy ktos moglby mi pomoc? Mam problem z nową pracą i umową a właściwie jej brakiem. Zostałam zatrudniona w pewnej firmie. Zaczęłam pracę bez umowy, zadnej, ani zlecenie ani o pracę poniewaz dostalam skierowanie na badania medycyny pracy i czekalam na termin kiedy moge tam się zjawić. W między czasie pracowałam juz tej firmie, byłam tam 2 dni po czym okazalo sie ze firma jest na skraju bankructwa nie ma kto pracowac, nie ma pieniędzy nie ma nic. Zrezygnowałam. I teraz moje pytanie. Czy mozna jakos odzyskac pieniędze za te 2 dni które przepracowałam? Czy raczej nie masz szans, bo nic nie udowodnie. Dziekuje za odpowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oszustwo

Art. 286

§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.


To sobie przygotuj w pismie moze byc emailem z wizja, ze sprawe zglosisz na Policje (powinni sie zajac juz od drobnych kwot z tego Art-a), i powinno zadzialac.
Pwodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×