Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
t3quila

Sprzedaz na stronie internetowej / Nietypowy problem / Kara?

Polecane posty

Witam, mam do pytania niezwyklą sprawe. Potrzebuje rady

Kupiłem spodnie w aplikacji internetowej.

Spodnie okazały się nie od oryginalnej firmy, a dobrą podróbą, chociaż wciąż nie jestem w tym pewien. Sprzedawca także powiedział, że spodnie są nienoszone i kupione jego bratem, lecz kiedy mowa zaszła o fakturze zakupu, powiedział że kupił je już sam, na "oryginalnej stronie".

Za pomocą specjalnego przycisku w aplikacji dokonałem zwrotu, osoba wysyłająca też się na to zgodziła, chociaż wyslała potwierdzenie faktury zakupu na oryginalnej stronie, ale widać że ona była podrabiana w Photoshopie. Po kilku dniach zwrot dotarł do punktu odbioru nadawcy, nadawca przez trzy dni nie odebrał przesyłki, chociaż były dni weekendowe (piątek, sobota i niedziela). 

Dostałem sms'a, że osoba nie odebrała przesyłki, i jadą do mnie z powrotem, zwrot środkow za zakup już był u mnie na koncie.

W tej chwili napisałem do sprzedawcy, powiedział żebym powtórzył zwrot, nie było możliwośći odebrać, za wysyłke powiedział że zapłaci sam. Było to już poza aplikacją w której kupowałem, ponieważ nie było przycisku "Powtorny zwrot" albo coś w tym stylu, wszystko musiało się dokonać już na froncie osobistym, chociaż miałem zwrócone pieniądze oraz spodnie, które własnie kupiłem. Wczoraj dostałem sms'a od sprzedawcy, który pierwzy raz czymś się zaciekawił, o treści "Czy masz już przesyłke? Powiedz jak będzie, zapłace za wysyłkę".

Własnie bardzo interesuje, czy jest to jak-kolwiek karalne, jeżeli zostawie towar i pięniądze u siebie, tak zwaną "kompensacją", czy jest to jakimś przestępstem i czy może sprawa być gdzieś zgłoszona, oraz coś w tym rodzaju? Powtórze się, że to już jest poza aplikacją, wysyłam to jako nową paczke na pocztę i jest to inna sprawa. Będę bardzo wdzięczny za szybką i zrozumiałą odpowiedż. Spodnie kosztowały 490 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×