Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość baku

Prenatalne badania

Polecane posty

Gość baku

nie ukrywam,ze jestem stara-na dziecko-czy ktos wie ile kosztuja bad prenatalne,i jaka jest skutecznosć w wykrywaniu chorób genetycznycz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietki
piszcie, bo sama jestem ciekawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baku
oj chyba nici z odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja także
Zdania lekarzy są podzielone - warto czy nie warto wykonywać takie badania. Ginekolog, który prowadzi moja ciążę (12 tydz.) twierdzi, lepiej ich nie robić, a jeśli już - to inwazyjne. Podjęłam decyzję sama - wybieram się na badania do Łodzi. Polecam Ci lekturę strony www. genetyka.hg.pl Ja zdecydowałam się na test PAPP-A. Termin badania mam ustalony na początek sierpnia. Zobaczę, co dalej. Mam 33 lata i po prostu się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja także
Zdania lekarzy są podzielone - warto czy nie warto wykonywać takie badania. Ginekolog, który prowadzi moja ciążę (12 tydz.) twierdzi, lepiej ich nie robić, a jeśli już - to inwazyjne. Podjęłam decyzję sama - wybieram się na badania do Łodzi. Polecam Ci lekturę strony www. genetyka.hg.pl Ja zdecydowałam się na test PAPP-A. Termin badania mam ustalony na początek sierpnia. Zobaczę, co dalej. Mam 33 lata i po prostu się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwasia
pracuję w tej branży więc mogę podac informacje na temat badań prenatalnych , wykonywanych w 1 i 2 trymestrze ciąży. Służę również adresem ginekologów posiadających odpowiedni sprzęt, również USG 3D/4D. pozdrowienia Kwasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemek2912
Jestesmy zainteresowani badaniami prenatalnymi...prosimy o namiary na placowke w woj.slaskim. Chcemy wykryc wade wzroku i ewentualne porazenie muzgowe u naszego dzidziusia. Zona ma 20lat i jest w 10 tygodniu ciązy. Dziekujemy za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemek2912
Jestesmy zainteresowani badaniami prenatalnymi...prosimy o namiary na placowke w woj.slaskim. Chcemy wykryc wade wzroku i ewentualne porazenie muzgowe u naszego dzidziusia. Zona ma 20lat i jest w 10 tygodniu ciązy. Dziekujemy za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Przemka
Radziłabym najpierw zainteresować się, co wykrywają badania prenatalne i kiedy jest sens je wykonywać. Ani porażenia mózgowego dziecięcego, ani wady wzroku nie da się w ten sposób wykryć (chyba że jest to poważna wada samego oka - np. jego brak). Proponuję zapytać o radę swojego ginekologa.;l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja także
Kwasiu, czy dysponujesz informacją o sprawdzonych lekarzach, którzy wykonują USG 3 lub 4D na Śląsku? Teraz jestem w 18 tygodniu. Test PAPPA robiłam w Łodzi. Wynik: 1:2239. Czyli super (ryzyko populacyjne dla kobiet w moim wieku 1:490). Teraz bardzo chciałabym zrobić USG, które mogłoby wykazać prawidłowość pracy serca mojego dziecka, oraz wykluczyć wady rozwojowe. Celowo tak piszę: "prawidłowość" i "wykluczenie". Tak bardzo pragnę, alby mój dzidziuś był zdrowy....Ginekolog, który prowadzi moją ciążę ma,owszem, USG, i używa go za każdą wizytą, ale tylko w celu sprawdzenia "żywotności płodu". Na bardziej zaawansowaną i wnikliwą ocenę rozwoju mojego dziecka nie mogę liczyć.... Gdybyś była tak miła i podała mi informację o lekarzach, którzy nie są tylko rzemieślikami wyposażonymi w sprzęt, którego tak naprawdę nie potrafią używać - będę Ci bardzo wdzięczna. Pozdrawiam i dziękuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Przemka uważam że na badanie inwazyjne w waszym przypadku jest za wczesnie i w ogóel nie konieczne wiek (20 lat) to naprawdę dobry wiek na ciąże niesądzę żeby z dzidziusiem było coś nie tak chyba ze jestescie w grupie ryzyka tzn. jesli był przypadek w waszej rodzinie to wtedy chyba sie takie badania wykonuje, ale tak jak kolezanka zaznaczyła pewnych wad sie nie da wykryc a juz tym bardziej w 10 tyg ciąży, badania te są w szczególności dla kobiet po 30 żonka niech łyka kwas foliowy, powinna zacząć juz zanim zaszła w ciąze, to pomaga uniknąć wad cewy nerwowej u dziecka nie macie powodów do zmartwiń pozdrawiam was bardzo serdecznie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×