Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nieszczęśliwa....

pusta ciąża

Polecane posty

Gość nieszczęśliwa....

może mi ktoś powiedzieć na czym polega pusta ciąża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia-1982
jestem polozna wiec moge ci pomoc opisz co dokladnie masz na mysli.jesli bylas w ciazy i uslyszalas cos takiego na usg to byl pecherzyk plodowy lecz nie bylo w nim dziecka....plod sie nie rozwijal...problemy z hormonami nie ma to wplywu na przyszle ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieszczęśliwa....
zgłosiłam sie do lekarza w trzecim miesiącu ciąży (była to moja druga więc wiedziałam co i jak ) pani doktor (pozal sie boze - powinni ja zamknac) zbadała mnie ginekologicznie i powiedziala ze wszystko w pozadku,wystawila mi karte ciazy i kazala sie pokazac za miesiac w domu sie kaplam ze pomylila sie w obliczaniu terminu porodu o trzy tygodnie (potwierdzil to drugi lekarz) za dwa dni (byl to piatek ) wystapily u mnie plamienia,ale mialam je w ubieglych miesiaca i ow pani doktor powiedziala ze to normalne ze wystepuja w miejsce miesiaczki...........wiec postanowilam odpoczac przez wekend.........jednak w poniedzialek po pracy pojechalam z mezewm do innego lekarza...ten mi zrobil usg do pochwowe i stwierdzil ze to pusta ciaza....cos mi tlumaczyl ale bylam w szoku i nie pamietam co do mnie mowil. na drugi dzien umowil sie ze mna w swojej klinice i wykonal mi zabieg... bylo to w styczniu...mam sie wstrzymac z ciaza do listopada,ale ja nie wiem czy sie zdecyduje,,,bardzo chce ,ale drugi raz bym nie przezyla. Szukałam w internecie jakie moga byc przyczyny wystapienia pustej ciazy,dlaczego wystepuje itp,ale nic nie znalazlam Nigdy w mojej rodzinie nie bylo takich przypadkow , ja nigdy nie mialam zadnych problemow,pierwsze dziecko urodzilo sie zdrowe(ma 4 lata) i nigdy nie przyjmowalam zadnych srodkow ani lekow................. boje sie.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieszczesliwa....
wynik usg:"widoczny pecherzyk płodowy o nieregularnym obrysie scian-bez cech zarodka.Puste jajo płodowe A dalej........pacjentka przyjeta z rozpoznaniem ciazy obumarłej.wykonano zabieg wyłyzeczkowania...itd Wiec nie wiem -bylo dziecko czy nie bylo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przykre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cht
Pusta ciąża to puste jaja płodowe, nlighted ovu, które należy zabiegowo usunąć...przykro mi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieszcześliwa....
Al;e jaka jest przyczyna powstawania pustej ciąży.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxqawsed
blighted ovum, tak mialo byc, wiesz co nie wiem, mnei sie to zdarzyło 3 razy, i za kazdym razem badanie histopatologiczne nic nie wykryło, to przykre no i zabieg jest bardzo nieprzyjemny:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia-1982
masz juz 1 dziecko wiec sie nie martw odczekaj przynajmniej pol roku i sprobuj jestem pewna ze sie uda...czasem kobieta poroni wcale o tym nie wiedzac jajo plodowe wydala sie i wyglada to jak zwykla miesiaczka ....naprawde kazdej moze sie zdarzyc....powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też przez to przeszłam nazwałam to potem \"ciążą w cudzysłowiu\", należy mieć jednak głowe do góry bo przeceiż teraz jest się bliżej niż dalej swoich marzeń...serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TESH
HEJ JA SIE DOWIEDZIALAM WCZORAJ ZE BOBASA NIEMA!!! JAK BY MI KTOS W PRZYLOZYL TAKIE STRASZNE UCZUCIE .... MAM SYNKA BEDZIE MIAL ROK W NIEDZIELE WIEC JEST O CZYM MYSLEC ALE TE MAZENIE NOWEGO BOBASKA ZOSTALO ODEBRANE ODEMNIE .... TERAZ CZEKAM NA PORONIENIE :O((( JAK BYM BYLA W DZIWNYM SNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TESH
zawsze sie mysli ze takie nieszczescie ciebie nietrafi, ale jednak tak i trzeba dalej dac se rade, trzeba dalej zyc,,,, dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja kolezanka
tez miala klopoty z zajsciem w ciaze i kiedy wreszcie zaszla okazalo sie ze to pusta ciaza :( nikt jej nie powiedzial skad sie bierze takie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
przykro mi :(:( u mnie stwierdzono ciążę obumarłą w 9 tygodniu. Za dwa dni minie miesiąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TESH
plakac sie chce, serce krwawi,,, lzej na duszy mi ja tez wierze w anioly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
najbardziej boję się świąt, wigilii, na spotkania z rodziną nie mam ochoty... koleżanka podarowała i ślicznego aniołka - zwisiłam go nad łóżkiem:) jest mi troszkę lepiej, wiem, że ON nade mną czuwa... jest mi o tyle ciężko, ponieważ moja sąsiadka ma termin na 19 czerwca - ja też taki miałam, miałysmy razem leżeć na porodówce, a teraz ona mnie unika...przykre to jest. pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
iało być zawiesiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TESH
hej nieprzejmuj sie ani sasiadka ani rodzina ludzie czasami niewiedza co powiedziec wiec unikaja tematu,,, przykre!! ale najlepiej byc soba, pamietaj ze zawsze dla nas swieci slonce i nadejda lepsze dni, badz szczesliwa,a cuda zaczna sie dziac ja tak mysle ze nasze cialo wie co jest dla nas dobre i moze ciaza niebyla zailna moze niezdrowa wiec zostala odrzucona , ale wcale tak niemusi byc nastepnym razem a jak niemasz ochoty na rodzine moze wypad w gory ci pomoze,powietrze ,wodospady ,widoki maja niesamowity wplyw na samopoczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrapek77
jezeli miesiac temu miałam pusta ciaze i usuniete czy moge zajsc w ciaze 14 lutego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _d_
Ja tez to przezylam... Lekarz powiedzial to tak lekko,ze w pierwszm momencie wydawalo mi sie, ze powiedzial,ze byla urojona... Potem dopiero drugi wytlumaczyl, ze puste jajo plodowe powstaje wtedy, kiedy ciaza obumiera bardzo szybko i komorki sie wchlaniaja w wody plodowe. Dlatego nie widac, nie ma zarodka. Przyczyny sa rozne, jest ich wiele. Najczesciej uslyszycie,ze to nie nowosc i ze nie trzeba sie tym przejmowac, bo nie jestescie pierwsze ani ostatnie. Ze to nie decyduje o nastepnych ciazach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka 00
tez straciłam ciąze chciałam miec bardzo dziecko ni nie udało mi sie byłam bardzo załamana ze nie bede miała dziecka teraz sie boje zajsc w cieze zeby znowu nie poronić w listopadzie tego roku niałam robiona skrobanke a teraz sie boje zajsc w ciaze chcem sprubowac 14 lutego i nie wiem czy zajde w cieze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka7
czesc dziewczyny czy mozna zajsc w ciaze po 4 miesiacach i czy znowu nie bedzie pusta ? prosze odpowiedcie mi . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesia23
mam pytanko czy wtedy mialyscie normalne objawy ciazy mdlosci rozl brzuszek itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
U mnie był początek (9tc), więc nie było jeszcze widać. Czułam się ok, nie miałam mdłości, no poza zgagą, która nagle przeszła.... Ale wierzę, że będzie dobrze. Musi!!!! 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 16 stycznia miną dwa miesiące, jest coraz lepiej. Czas naprawdę leczy rany, tylko powoli, wszystko wróci do normy. Musimy sobie dać czas. Wierzę, że mój aniołek szuka teraz sobie rodzeństwa w niebie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×