Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość roberts

świadczenie podczas zwolnienia w ciąży

Polecane posty

Gość roberts

planuje niebawem ....właściwie tuż tuż zajść w ciążę .Jestem zatrudniona na stałe,mam dobrą pracę ,wszystko jest ok. Ale wiem,że w momencie zająścia w ciążę automatycznie muszę iść na zwolnienie lekarskie, Przechodze do sedna : moja wypłata składa się z dwóch części - zasadniczej i z umowy-zlecenie / i tak co miesiąc / Czy świadczenie na moim zwolnieniu to będzie 100% zasadniczej płacy czy 100% średniej z ostatnich 3 miesięcy / czyli zasadnicza plus umowa-zlecenie / ? I czy zaraz w drugim miesiącu moge iść na zwolnienie i czy prawo gwarantuje mi ,że pracodawca mnie nie zwolni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie weim jak to jest z wyplata za zwolnienie jesli ma sie 2 czesciowa pensje ale jedno ci powiem - nie mow pracodawcy POD ZADNYM POZOREM ze jestes w ciazy dopoki nie mina ci pelne 3 miesiace ciazy. wtedy jestes \"chroniona\" umowa na stale nie gwarantuje ci ze szef cie nie wyleje jak sie dowie o ciazy a nie moze tego zrobic po uplywie wlasnie 3m-cy. Chyba ze szef to fajny rowny gosc i bedzie sie cieszyl razem z Toba ale takich dzisiaj malo... a jesli juz zdecydujesz sie poweidziec ze jestes w ciazy to nie mow ze bedziesz ciagle na zwolnieniu.. lepiej niech sie dowie o tym z nienacka pozdrawiam i zycze owocnych staran 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie weim jak to jest z wyplata za zwolnienie jesli ma sie 2 czesciowa pensje ale jedno ci powiem - nie mow pracodawcy POD ZADNYM POZOREM ze jestes w ciazy dopoki nie mina ci pelne 3 miesiace ciazy. wtedy jestes \"chroniona\" umowa na stale nie gwarantuje ci ze szef cie nie wyleje jak sie dowie o ciazy a nie moze tego zrobic po uplywie wlasnie 3m-cy. Chyba ze szef to fajny rowny gosc i bedzie sie cieszyl razem z Toba ale takich dzisiaj malo... a jesli juz zdecydujesz sie poweidziec ze jestes w ciazy to nie mow ze bedziesz ciagle na zwolnieniu.. lepiej niech sie dowie o tym z nienacka pozdrawiam i zycze owocnych staran 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do roberts
mama 2latki troche ciebie straszy. To co napisała dotyczy umów zawartych na czas okreslony. U Ciebie jest inaczej. zobacz art. 177 kodeksu pracy. A co do wynagrodzenia, to art 92 KP- napisano tam 100 % wynagrodzenia-myśle,ze tylko zasadnicze, bez umowy zlecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna mama
wiesz jesli masz spoko pracodawce to nie ma sie co martwic ale jak taki zlamas jak moj to niestety zwolni nie patrzac na przepisy, znajdzie sobie taka klauzule ze mu sie uda ja pracowalam w firmie 10 lat oczywiscie umowa na stale a po powrocie z pierwszego ciazowego zwolnienia (7tydzien ciazy zwolnienie poszpitalne do tyg 9nie mialam juz gdzie wracac, od razu zostalam zwolniona "redukcja etatu" tak sie to ladnie nazywalo ale podobno to zalezy od czasu wypowiedzenia umowy o prace zawartego w umowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skurka
Z tego co wiem, kobieta w ciąży jest chroniona od 3 miesiąca ciąży, do 3 mogą Cię zwolnić z pracy, niestety moją koleżankę tak właśnie "załatwili", inna koleżanka pouczona tym przykładem ukrywała ciążę w pracy do 3 miesiąca ( trudne to było, nudności itp :) - a później poszła na zwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do roberts
no i co? dowiadywalas sie jeszcze gdzies co i jak? tez mnie ten temat interesuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki topicu
no i co? dowiadywalas sie jeszcze gdzies co i jak? tez mnie ten temat interesuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki
no i jak dowiadywalas sie jeszcze gdzies co i jak z tymi swiadczeniami? tez jestem zainteresowana tym tematem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roberts
przepraszam Was,ale szukałam tego topiku i nie mogłam znaleźć - nie widziałam Waszych odpowiedzi.Dziękuje Wam bardzo.Czyli nie wiemy nic dokładnie.Raz słyszę że trzy miesiące trzeba poczekać ale tak jak napisał " do roberts" dotyczy to raczej tych osób zatrudnionych na czas okreslony. Czytałam,że mogą zwolnić za jakieś bardzo ciężkie naruszenia ale trudno mi to sobie wyobrazić,przecież za coś takiego mozna pozwac pracodawcę do sądu i wygrac bez dwóch zdań. Albo w razie likwidacji - ale to firmie nie grozi. Też tak własnie myslałam,że jednak 100 % zasadniczego tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solange
zastanawia mnie jedno - czemu zajście w ciążę jest równoznaczne z jednoczesnym, natychmiastowym pójściem na zwolnienie ? to nie jest stan agonalny, od tego od tysiącleci się nie umiera, za taką postawę jeszcze pół,a nawet ćwierć wieku temu byłoby się "niezrozumiałym" ... nie lepiej popracować póki można, potwierdzić swoją pozycję w firmie, tak by mieć dokąd potem wrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem ciekawa
co ci sie uda zalatwic roberts, daj znac :) a wlasnie ze zapytam czy masz jakies przeciwskazania do pracy bedac w ciazy? ja pracowalam do 9 miesiaca i dopiero tydzien przed porodem skapitulowalam :) ciaza to stan blogoslawiony a nie uciazliwy przeciez :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może odpowiem w punktach :) 1. nie musisz iść na zwolnienie jak jesteś w ciąży. Tak jak pisały poprzedniczki - to nie jest ciężka choroba zakaźna ;) ani wogóle choroba. Jeśli będziesz się dobrze czuła , nic nie stoi na przeszkodzie abys pracowała. 2. pracodawca nie może Cię zwolnić jeśli ciąża trwa już 12 tygodni . Może oczywiście Cię zwolnic tylko i wyłącznie z winy pracownika ( za ciążkie naruszenie obowiązków pracowniczych) lub w przypadku likwidacji firmy. 3. Jeśli Twoja umowa zlecenia jest zawarta z tym samym pracodawcą co umowa o pracę i trwa powyżej 6 miesięcy to zasiłek chorobowy będzie wypłacany od obu czesci wynagrodzenia, gdyż pracodawca i Ty odprowadzacie wszystkie składki na ZUS - taki jest obowiązek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roberts
w piewrszej ciąży też pracowałam do końca. Solange masz rację w 100 % !!! Ale teraz dojeżdzam do pracy codziennie 100 km.Wstaję rano - 4:30,jestem w domu na 20:00 z czego 3 godziny dziennie tracę na jazdę ...korki ...itd. A ponad to,praca całe 8 godzin przy komputerze.Rozmowy handlowe,stres. Po prostu juz teraz padam - mam jakiś kryzys,nie wyobra zam sobie byż 15 godzin poza domem codziennie. Żałuję też,że w pierwszej ciąży zgrywałam bohaterkę.Nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roberts
ruda....dzięki ,własnie o ten 3 punkt najbardziej mi chodzilo.To dość istotne,też nie zamierzam od zaraz siedzieć w domu ale chodzę notorycznie niewyspana teraz i wiem,że to by bylo zbyt duże ociążenie dla mnie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z roberts. Nie warto poświęcać się dla firmy bo firma nie poświęci się dla mnie. Ja mam pracę w typie zadaniowym - różne sytuacje stresujące, terminy, presja itd. Do tego też siedzę przy kompie. Jak tylko będę mogła się bezpiecznie przyznać do ciąży to mnie tam nie zobaczą aż do końca macierzyńskiego a jeśli finanse domowe na to pozwolą to i wychowawczego. Wiem, że może nie będę miała do czego wracać, ale i tak uważam, że wystarczająco dużo zdrowia straciłam przez tą firmę i tylko dlatego tam jeszcze siedzę, że mam umowe o pracę i po 10 latach płacenia haraczu tym złodziejom (zus) chcę z tego wreszcie skorzyastać właśnie w czasie ciąży! Zaniepokoiły mnie tylko Wasze wcześniejsze wypowiedzi, że dopiero po 12 tygodniu nie mogą mnie zwolnić:/ Myślałąm, że od samego początku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnaO
Witam Mam takie pytanie Osd stycznia zmieniono mi umowe , to znaczy dodano aneks na wieksza kwote. 18 stycznia dowiedzialam sie ze jestem w ciazy, niestety jest ona zagrozona i od 23 lutego lezalam w szpitalu, a pozniej juz tylko zwolnienie.. Ale moje wynagrodzenie jest o wiele mniejsze, napewno nie jest to 100% z kwoty na umowie. a moze liczy sie srednia z 3 miesiecy?? Prosze o odpowiedz Dzieki wszystkim Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem wam bo juz mam to za soba:/ umowa zlecenie nei wlicza sie do sredniej zasilku, pracodawca nie moze zwolnic kobiety w ciazy obojetne czy jest w 5 czy w 25 tygodniu jezeli pzredlozy zanim pracodawca wypowie stos pracy zaswiadczenie lek o ciazy; na zwolnienei mozna isc w kazdej chwili ale... tzreba liczyc sie ztym ze 100% wynagrodzenia to 100% sredniej z ostatnich 12 mcy poprzedzajacych dzien pierwszego l4 w ciazy i tak pzrez 6 mcy jezeli jest niepzrerwane l4 a jezeli wrocilas do pracy np na 1 dzien to ta sama srednia pzrez kolejne 6mcy ciaglego l4 lub musisz miesc pomiedzy jednym a drigim l4 3 mce przerwy by mozna policzyc kolejny raz srednia wiec skoro mialas wczesniej mniejsza pensje to teraz masz srednia z ostatnich 12mcy i dlatego nie dostajesz wynagrodzenia 100% :/ niestety macierzynski jest na tych samyuch zasadach, jezeli nie macie zamiary lezec pzrez 6mcy to idzcie pochopnie na l4 bo to sie nie oplaca !!!! ja tak wtopilam bo w sierpniu musilam isc na l4 z uwagi an moje omdlenia i wymioty od 6 tygodnia i dzis siedze na macierzynskim ktory wynosi 70% mojego obecnego wynagrodzenia :(:(:( jesli ktos ma jakies pytania odnosnie liczenia zasilku chorobowego lub macierzynskiego i tych spraw to piszcie do mnie bo jestem na biezaco z tymi pzrepisami :) pawelecanna@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zgadzam się z Rudą
do wynagrodzenia (zasiłku chorobowego) liczymy pensję zasadniczą i umowę zlecenie jeśli jest zawarta na okres objęty chorobą. Witam Mam takie pytanie Osd stycznia zmieniono mi umowe , to znaczy dodano aneks na wieksza kwote. 18 stycznia dowiedzialam sie ze jestem w ciazy, niestety jest ona zagrozona i od 23 lutego lezalam w szpitalu, a pozniej juz tylko zwolnienie.. Ale moje wynagrodzenie jest o wiele mniejsze, napewno nie jest to 100% z kwoty na umowie. a moze liczy sie srednia z 3 miesiecy?? liczy sie średnią z 12 stu miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikikiki
Czyli w końcu mam rozumiec, że do zasiłku chorobowrego nie jest brana np.umowa o dzieło tylko sama umowa o prace? Ja mam jedno i drugie u różnych pracodawców....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trochę nie tak ...
Obecnie jest tak, ze pracodawca nie moze zwolnić kobiety w ciąży od samego początku jej trwania. Nawet jeśli kobieta znajduje się w czasie wypowiedzenia a dostarczy zaświadczenie o stanie ciąży, pracodawca wypowiedzenie traci moc. Zazwyczaj kwota zasiłku wypłacana jest jako średnia z ostatnich dwóch miesięcy. I zazwyczaj chodzi o podstawowe wynagrodzenie ale należałoby sprqawdzic w statucie firmy jakie składniki pensji sa wliczane , czasami są to również dochody z umów zleceń czy umów o dzieło. Niestety prawo w polsce jest strasznie skomplikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikikiki
Czyli pewnie nie wlicza się umowa o dzieło:/ A jeszcze jedno. Wkrótce przestanę pracować u jednego pracodawcy, ale od razu dostane umowę u innego, tylko chyba na pół etatu... Czy to ma jakieś znaczenie do wyliczenia pozniejszego zasiłku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bets
Mam pytanie czy w trakcie ciąży pracodawca może mi zmienić warunki pracy polegające na zmianie miejsca pracy. Z tego co planuje mój pracodawca musiałaby dojeżdżać do pracy do innego miasta ok 2,5 godzin w jedną stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×