Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość igaaaaa1

Przepisy na przetwory z ogórków

Polecane posty

Gość igaaaaa1

Jeśli znacie jakieś ciekawe przepisy na sałatki na zime to proszę o wpisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merynn
Jeśli chcesz , to zrób sałatkę z ogórków i przyprawą curry, smaczna. Składniki: - 2,5 kg ogórków - 3 duze cebule - 3 łyżki soli Sposób przyrządzenia: posztkowane (całe) ogórki posolić i zostawić na 1 godzinę. Odcisnąć sok, następnie dodać 1 szklankę cukru , + 3/4 szklanki octu + 1 przyprawę Curry. Wymieszać. Włożyć do słoików i zagotować ok. 20 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igaaaaaa1
dzięki za przepis . A ile gramów ma mieć przyprawa curry? Ja robiłam kiedyś z chilli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnnnn
Ja polecam "Ogorki po żydowsku". 6kg ogórkow, 1 szklanka octu, 1 szkl. cukru, 2 lyzki soli, pęczek koperku. Ogorki obrac ze skorki i pokroic w plasterki. Ocet, sól, cukier i posiekany koperek (same piorka) zagotowac. Goracym zalać ogorki i zostawic na 4 godziny, mieszajac co jakis czas. Po tym czasie wlozyc do sloikow i zagotowac 5 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merynn
Ja daję 20 g, jest delikatna, można więcej, zależy od indywidualnego smaku. Hej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merynn
Ja daję 20 g, jest delikatna, można więcej, zależy od indywidualnego smaku. Hej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Merynn
te 20 gram to o co chodzi? o sól?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merynn
20 gram to waga curry - jest to odpowiedź dla : iggaaaaaaa1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merynn
20 gram to waga curry - jest to odpowiedź na pytanie : iggaaaaaaa1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igaaaaa1
Smaczna ta sałatka z curry. Dzieki za przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospodyni
wezcie- 5 kg ogorkow (salaciakow), 1 szkl. octu 10%, 2 szkl. wody,1 p. gorczycy, 1/2 kg cukru, 1 lyzke stolowa czubata soli,3 duze cebule, 5 listkow bobkowych, 10- ziaren ziela ang., 12-15 czarnego pieprzu. Zagotowac wode z octem,cukrem,liscmi pokruszonymi na drobniejsze kawalki,,zielem,gorczyca,pieprzem i sola. - Ostudzic. Poszatkowac obrane ogorki i posiekac cebule. w duzej misce zmieszac przyprawiony ocet z ogorkami i cebula. Po 1/2 godz (jak ogorki puszcza sok) - wlozyc do sloikow i pasteryzowac od 20 min do 1/2 godz. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospodyni
wezcie- 5 kg ogorkow (salaciakow), 1 szkl. octu 10%, 2 szkl. wody,1 p. gorczycy, 1/2 kg cukru, 1 lyzke stolowa czubata soli,3 duze cebule, 5 listkow bobkowych, 10- ziaren ziela ang., 12-15 czarnego pieprzu. Zagotowac wode z octem,cukrem,liscmi pokruszonymi na drobniejsze kawalki,,zielem,gorczyca,pieprzem i sola. - Ostudzic. Poszatkowac obrane ogorki i posiekac cebule. w duzej misce zmieszac przyprawiony ocet z ogorkami i cebula. Po 1/2 godz (jak ogorki puszcza sok) - wlozyc do sloikow i pasteryzowac od 20 min do 1/2 godz. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospocha
czy aby nie za dużo gorczycy odp.gospodyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
OGÓRKI z przyprawą do kurczaka PRYMAT Zalewa: 3 szkl.wody 1 szkl.octu 1 1/2 szkl.cukru 2 łyżeczki soli gorczyca,listek laurowy,kilkanaście ziarenek ziela ang. opak.przyprawy do kurczaka PRYMAT Zalewę zagotować i ostudzić. 3 cebule pokroić w plastry Ogórki pokroić jak do pikli/jak są nieduże/mogą być ze skórką,układać w słoikach/5 szt. 0.5l/na wierzch dołożyć pokrojoną w plastry cebulę,zalać zalewą i pasteryzować 4 min.Są bardzo dobre ,a dzieci się nimi zajadają.Naprawdę polecam .Smacznego !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten dostałam od margolk66i z kafe - ma kilka ciekawych przepisów,które robiłam w zeszłym roku i są b.smaczne,tę sałatkę ulubiłam szczególnie:) Sałatka z ogórków z kurkumą 5 kg ogórków ,obranych i pokrojone w ciut grubsze plasterki 7 dużych cebul pokrojonych w piórka 3 papryki czerwone pokrojone w paseczki 6 łyżek soli Wszystko wymieszać i zostawić na 3-4 godziny Wywar: 3 szklanki cukru 2 szklanki octu 10% - zagotować. Odlać odstany sok z ogórków,cebuli i papryki,dodać 1 torebkę kurkumy oraz ostudzony wywar.Wymieszać.Nakładać w słoiczki.Pasteryzować 15 minut po zagotowaniu wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111monia111
Ja to uwielbiam ogórki kwaszone na miodzie z Piwniczki Babuni. Są przepyszne ! Jestem ciekawa jak oni je robią. Jak ktoś znajdzie fajny przepis to niech podsyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uwielbiam te ogórki z chilli ! Są pyszne. Sama je niedawno odkryłam i kupuję. A dzieciaczkom jak posmakowały na kanapki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak już kupujemy, to zdecydowanie polecam sprawdzić te od frykasa :P są naprawdę zacne, do tego nie kosztują wiele. A z cenami przetworów, zwłaszcza tych dobrych, to potrafią sobie czasem polecieć konkret!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam niezmienny przepis na ogórki od mamy, zawsze liście porzeczki, wiśni czosnek chrzan sól i chłodna woda, wszystko to sie łaczy i do zawekowania. Teraz w kuhcninawidelcu kupowałam nowe słoiczki i różne akcesoria do przetworów i o wiele szybcije mi to poszło, moja spiżarka już prawie sie zapełniła, jeszcze kilak słoiczków zostało wiec coś z pomidorków zrobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
frykas ma dobre przetwory, to im trzeba przyznać. ogórki też oczywiscie. jedna z lepszych tak ogólnie a w swojej cenie sa chyba bezkonkurencyjni. Moze wyglądają troszkę niepozornie, ale smakują super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mają faktycznie fajne rzeczy, frykas robi dobrą robotę. Ogólnie ja sie staram sama robić i wychodzi mi to całkiem, całkiem :) Jak an razie jestem zadowolona z ogórków, ale np. papryka jeszcze średnio, bardzo średnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w takim razie ja koniecznie sobie ich sprawdzę, dzięki za polecenie! dawno nie udało mi się kupić przetworów w sklepie, które są i dobre, i nie kosztują kosmicznych pieniedzy. Może tym razem bedzie inaczej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja kupuje gotowe ogórasy - ćwiartki lub kanapkowe Zaczarowany Ogród z PoloMarketu. Polecam, sa super do kanapek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×