Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AGIF

Przepisy dań dla dzieci

Polecane posty

Gość AGIF

Mam 6 miesięczną córeczkę, chcę zacząć podawać jej inne pokarmy niż mleko i soczki, a dania gotowe są zbyt drogie na dłuższą metę. Proszę o przepisy na zupki, deserki i inne dania, które przyrządzacie swoim pociechom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki, ale nie mam zbytnio czasu, żeby szukać, ale kiedyś znalazłam na \"Bon Appetit\" przepis na zupę koperkową. Dla dzieci w sam raz. Jest naprawdę smaczna i polecam. Szczególnie teraz, kiedy mamy młode ziemniaczki, marchewkę i świeży koperek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGIF
xxS Dziękuję Ty jedna tylko odpisałaś, a dla mnie to problem bo nie wiem co można podawać, jakie warzywa i ile mojej córeczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja malutka siostrzyczka ze smakiem pałaszowała zwykłe chrupki Flipsy [takie z królikiem, kukurydziane], oczywiście te bezsmakowe, bo jakieś truskawkowe czy serowe dla takich dzieciaczków wogóle się nie nadają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana24
wejdz na www.nutricia.com.pl mi bezplatnie przysłali książeczke co w jakim miesiącu podawac oprócz tego przepisy i wiele innych fajnych rzeczy na temat żywienia malca ja narazie daje zupki ze słoiczków a jak niemam i niechce mi sie iśc do sklepu gotuję marchewke ,ziemniaka, pietruszke , seler i kawalek miesa z kurczaka jub indyka oczywiscie mieso gotuje osobno i warzywa osobno potem wszystko miksuje i dodaje troszke kaszki kukurydzianej Mała nawet chetniej zjada niz te ze słoika - myśle ze pomogłam Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skurka
Znalazłam przepisy na zupki; Jarzynka z brukselki i ziemniaka z gotowanym miĘsem cielĘcym 1 porcja = 150 g jarzynki + 10 g ugotowanego mięsa l 3 brukselki 1 ziemniak średniej wielkości 1 płaska łyżeczka masła 20 g mięsa cielęcego chudego 100 ml wody Ziemniak wyszoruj, obierz, opłucz i ugotuj. Dodaj brukselkę i gotuj jeszcze ok. 10 minut. Osobno ugotuj mięso i drobno je posiekaj. Gotowane warzywa zmiksuj, dodaj odrobinę mleka modyfikowanego (dla dziecka karmionego sztucznie) lub wody, masło, posiekane mięso, wymieszaj, zagotuj. Podaj dziecku po sprawdzeniu temperatury potrawy. ..................................................................................................................... Zupa wielowarzywna z masŁem Dla niemowląt karmionych piersią od 10. miesiąca życia (Dla niemowląt karmionych sztucznie od 10. miesiąca życia 1 porcja zupy = 220 g) warzywa mieszane (100 g): 1/2 średniej marchwi, 1 łyżeczka pokrojonej w kostkę pietruszki i selera, 1 mały ziemniak, 2 łyżki pokrojonej drobno kapusty białej lub włoskiej l 2 płaskie łyżeczki kaszy manny l 1 płaska łyżeczka masła l woda (150 g) Warzywa starannie umyj, oczyść, opłucz. Marchew zetrzyj na grubej tarce. Seler, pietruszkę i ziemniak pokrój w kostkę, kapustę drobno posiekaj. Warzywa włóż do wrzącej wody i gotuj ok. 20 minut do miękkości. Kaszę mannę rozmieszaj w chłodnej wodzie lub w części przestudzonego wywaru i wlej do zupy, gotuj jeszcze ok. 5-10 minut. Pod koniec dodaj masło, zagotuj. Jeśli zupy jest za mało, dodaj wrzącej wody. Zupę podawaj bez miksowania, warzywa rozgniataj łyżeczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam że jeśli u dzidzi jest podejrzenie że jest alergikiem nie powinno się podawać selera bo to podobno bardzo alergizujące warzywo. Nie chciałam nikogo urazić ale podzielić się tym co mówiła mi pani doktor. :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marko55 przesłałam CI BabyCook jeśli ktoś jeszcze chce to pisać mi na maila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaHani
Hej, moge tez poprosić o baby-cook na maila? Dzieki z góry :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaHani sprawdź poczte i daj mi znać bo coś mi interia szwankuje ale pokazuje że poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaHani
Dzieki ogromne :)*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to moze ja tez poprosze :-) napewno sie przyda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sinka12
Ja moze tez bym gotowała, ale boję się dawac dziecku warzywa ze straganu, tym bardziej, ze teraz zimą sa takie nieciekawe. Na razie zaopatrzyłam się w zupki Gerbera, które na szczeście mojej córeczce bardzo smakują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamcia82
ja tez prosze o przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greenna0001
Ja tez poprosze o baby cook,z góry slicznie dziekuje:) greenna@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justi26
Czy mogę prosić o przesłanie Baby Cook na pocztę, z góry dziękuję:) justi33@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beluci
Jesli moge prosić również o baby cook to byłabym wdzięczna. Pierwszą córcie karmiłam słoiczkami ale walka była ostra, teraz mamy w domu 6 miesięczna Kornelke i na razie jest ok ale dopiero zaczeliśmy od marchewki i ziemniaczka za parę dni bedzie do tego pietruszka. z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
ja jesli moge sie do prosb przylaczyc - chetnie bym cos nowego ugotowala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Oleńka 123
Ja bym tez poprosiła bo pomysłów już mi brakuje:) aleksandra7508@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalyBi
Jeśli można ja też proszę o baby cook... lubię ugotować coś smacznego małemu synkowi :) kitty_panna@yahoo.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiabrr
Czesc dziewczyny ja tez prosze o Beyby Cook. pysiabielsko@onet.eu dziekuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabiiii.
Oj Ja też, błagam:) prześlijcie mi baby cook :) pliissss:) sloneczko7716@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda Ur
HEJ. Czy mogłabym także otrzymać baby cook. Bardzo bym była wdzięczna.POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×