Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszłamama

pieluchy

Polecane posty

Gość przyszłamama

Do mam, pytanko czy od pierwszych dni po urodzeniu dziecka stosowałyście pampersy czy początkowo przez jakiś czas tetrę? Kiedyś parę lat temu była teoria, żeby z pampersami wchodzić dopiero powiedzmy od 4 miesiąca, ponieważ początkowo pupa dziecka jest zbyt wrażliwa na sztuczne tworzywa. Ale może teraz robią np. specjalne delikatne pampersy dla niemowląt? Czekam na rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekhemmmmmmmmmm
Ale przecież pampersów używają położne w szpitalach....więc chyba są dobre nawet dla noworodków, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma rzadnych przeciwwskazan do uzywania pampersow od pierwszych dni zycia dziecka, wiadomo wygoda. Na pewno pampersy powinnas uzywac przedewszystkim w nocy , bo kazde przebieranie to jest rozbudzenie dziecka ze snu , w dzien to juz zalezy od zasobnosci portfele bo nie ukrywajmy pampersy to jest jeszcze w dzisiejszych czasach luksus nie dla wszystkich dostepny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniela
przez kilka dni używałam tetrowych i nie nadarzałam z przewijaniem synka ,polecam od razu pampersy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda77
Ja też polecam pampersy. Używałam tetry przez miesiąc bo musiałam ze względu na to że moja córka dostała uczulenia na pupie. ale jak dupcia sie zaleczyła wrócilam do pampersów i używamy ich do dzisiaj. Nie robie tu żadnej reklamy ale przetestowałam wiele gatunków pieluszek i uważam że pampersy są najlepsze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniela
też sądze że pampersy są najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta27
Ja miałam takie "ambicje" aby do pierwszych 2-3 mc stosować tetrę, bo to rzekomo zdrowo. Skapitulowałam jednak po "weekendzie"-zaledwie 2 dniach!!!! Moje dziecko miało ciągle przemoczoną pupkę, ja nie miałam za to czasu na nic-w kółko tylko pranie i prasowanie. :( Przez pierwsze dni uzywałam pieluch z biedrony, bo tak mi poradziła położna. I rzeczywiście-sprawdziły się. Moje dziecko potrafilo wypróżniać się przez pierwszy miesiąć po 10-12 razy na dobę!!! Więc pieluchy szły jak woda, a pupka nie miała czasu sie odparzyć. Dziś jednak (Maja ma 3 mc) używamy tylko i wyłącznie pampersów "Pampersa"-jak dla mnie są REWALACYJNE!!! Moje dziecko potrafi przesypiac już całe nocy, w związku z czym rano jak ściągam pieluche jest owszem ciężka od moczu,ale pupka suchutka. Próbowałam Huggisów,ale nie trzymają tak moczu jak Pampersy-takie jest moje zdanie. Cena owszem jest dość wysoka,ale póki mam na to to w ogóle się nie zastanawaim :) Na to po prostu muszą się znaleźć pieniądze. Co dalej czas pokażę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja stosowalam tetre przez pierwsze 4 miesiace, torche w sumie z oszczednosci ale tez dlatego ze spotkalam sie z opinia poloznych ze to lepsze. Pampersy ybly tylko na noc i na spacery. JAk mala skonczyla 4 meisiace kupilismy pieluchy ARO w makro, niezle chlonely a ze i tak czest o zmienialam (nie wazne czy pampers czy aro czy inne) to pupa nie byla mokra a cena korzystna (za ponad 100szt ok 52zl) aha dodam ze mala dostala na Pampersa Huggies i Libero uczulenia i musialam z nich szybko zrezygnowac a Aro bylo ostatnia deska ratunku teraz uzywamy jeszcze pieluszek na noc, przez przypadek odkrylismy HAPPY naszej rodzimej Belli, sa bardzo dobre, chlonne i zapewniam mimo ze mala wypi\\ja w nocy ok 500ml wody (zdrowe na zabki tak a propos) to rano pielucha ciezka ale ani przesikana nie jest ani pupka mokra polecam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam moze jeszcze ze tetrowek mialam sztuk 50 nie prasowalam za kazdym razem tylko rozwieszajac porzadnie rozciagalam i naciagalam ze byly jak wyprasowane :) (lenistwo czasami matka wynalazku hihih) kupilam tez takie pielucho majtki, kosztowaly z 8zl, trudno mi opisac jak wygladaly ale pol;egaly na tym ze od strony pupki byla siateczka a od ubranek ceratka tez otoczona siateczka. Mala nie miala nawet razu odparzonej pupci. aha no i dodam ze czesto dupinke wietrzylismy zwlaszcza jak juz cieplo bylo to sobie nie zalowalysmy polegiwania na pieluszkach czy reczniku na podworku nawet :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EKOLOGIA
a czy ktoras z Was myslala o tym ile ton brudnych pieluch-pampersow wyrzucila na smietnik. czy myslalyscie o tym,ze to wlasnie wasze dzieci beda sie musialy z nimi uporac (i ich dzieci, potem ich wnuki i prawnuki)??????????????????????????????????????? to smutne ale wygodnictwo zaweza horyzonty :(:(:(:(:(:(:( poza tym dzieci pozniej ucza sie wolac na nocnik jesli maja zawsze suchutko i cacy. ja skonczylam z pieluchami w wieku 9 miesiecy i mama porzadnie wypoczela zanim pojawil sie brat :) z kolei dzis dzieci ucza sie "wolac" kolo2-3-go roku zycia!!!!!!!!!dlaczego????????????? bo skad maja widzec ze trzenba, skoro pupcia zawsze sucha, gladka i bez zarzutu........ TETRA TO NIE STAROSWIECKOSC. TO EKOLOGIA I WCZESNIEJSZY KONIEC Z MOCZENIEM SIE DZIECIAKA!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EKOLOGIA
a czy ktoras z Was myslala o tym ile ton brudnych pieluch-pampersow wyrzucila na smietnik. czy myslalyscie o tym,ze to wlasnie wasze dzieci beda sie musialy z nimi uporac (i ich dzieci, potem ich wnuki i prawnuki)??????????????????????????????????????? to smutne ale wygodnictwo zaweza horyzonty :(:(:(:(:(:(:( poza tym dzieci pozniej ucza sie wolac na nocnik jesli maja zawsze suchutko i cacy. ja skonczylam z pieluchami w wieku 9 miesiecy i mama porzadnie wypoczela zanim pojawil sie brat :) z kolei dzis dzieci ucza sie "wolac" kolo2-3-go roku zycia!!!!!!!!!dlaczego????????????? bo skad maja widzec ze trzenba, skoro pupcia zawsze sucha, gladka i bez zarzutu........ TETRA TO NIE STAROSWIECKOSC. TO EKOLOGIA I WCZESNIEJSZY KONIEC Z MOCZENIEM SIE DZIECIAKA!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EKOLOGIA
a czy ktoras z Was myslala o tym ile ton brudnych pieluch-pampersow wyrzucila na smietnik. czy myslalyscie o tym,ze to wlasnie wasze dzieci beda sie musialy z nimi uporac (i ich dzieci, potem ich wnuki i prawnuki)??????????????????????????????????????? to smutne ale wygodnictwo zaweza horyzonty :(:(:(:(:(:(:( poza tym dzieci pozniej ucza sie wolac na nocnik jesli maja zawsze suchutko i cacy. ja skonczylam z pieluchami w wieku 9 miesiecy i mama porzadnie wypoczela zanim pojawil sie brat :) z kolei dzis dzieci ucza sie "wolac" kolo2-3-go roku zycia!!!!!!!!!dlaczego????????????? bo skad maja widzec ze trzenba, skoro pupcia zawsze sucha, gladka i bez zarzutu........ TETRA TO NIE STAROSWIECKOSC. TO EKOLOGIA I WCZESNIEJSZY KONIEC Z MOCZENIEM SIE DZIECIAKA!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoola
ja uzywalam od urodzenia pampersow maja nawet specjalne dla dzieci z niska waga urodzeniowa.Zmieniam dosc czesto i moja corcia ma 4 mies a jeszcze zadnego zarumienienia nie miala Zgadzam sie calkowicie z opinia ze przy tetrowych dzieci na nocnik szybciej siadaja niestety jestem sama i nie wyobrarzam sobie jeszcze prania ich i non stop przebierania ale bravo dla tych cotak robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gola
do Ekologi jak bedziesz miala swoje dzieci to sama poznasz rozkosz prania nie zasiusianych ale zasranych pieluch! zapach przepiekny, a dopierz to majac na głowie malucha, ja wyschnie to już nie zejdzie!!!! zanim pojawią sie nasze wnuki to juz napewno będzie skuteczny sposób na utylizacje pampersów!!!!!! no rzeczywiście mam koleżanki które trzymaja dzieci w mokrej tetrze, bo maja sie nauczyc wołać! bardzo milusińskie!!!!!!!! to, że dziecko woła nie jest wynikiem noszonej pileluchy tylko świdomego rozumienia, każde dziecko osiąga je w różnym wieku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mausky
gola-BRAVO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama danka
gola zgadzam sie z toba w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ekologii
to może podpasek i tamponów też nie powinnyśmy używać? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×