Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Margheritta

JAK GO NAUCZYĆ KORZYSTAĆ Z NOCNIKA?

Polecane posty

Gość Margheritta

Dziewczyny mam zabójczy problem, mój synek kiedy skończył 2 latka zaczął ślicznie robić do nocniczka kupkę, siusiu już wcześniej. PO 2 m-cach coś mu strzeliło do główki i rąbie znowu w majtki. Nie wiem już co robić, tłumaczę, karam, straszę, proszę nic nie pomaga. Może któraś miała ze swiom niuńkiem coś podobnego . Błagam pomóżcie mi, w tym roku chcę go oddać do przedszkola, a wrzesień tuż tuż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania10043
Może sie czegos przestraszył? Moze to objaw ze coś jest nie tak w jego otoczeniu? Stresy? przyczyn może być wiele. Musi przede wszystkim nie bać suię nocniczka. Wysadzaj go stale w tym samym miejscu i o tej samej poże. Rób to częsciej. Podczas gdy dziecko siedzi na nocniczku, nie odwracaj uwagi jesgo zabawą, niech się skupi na czynności fizjologicznej. Jak się zalatwi pokaz dziecku co zrobiło, pochwal je, i niech samo z toba wyleje sisiusiu do muszli i spuści wodę. Będzie to dla niego wspaniałą zabawa i będzie chciał jak najczęściej wylewać siku. Jak ktos przyjdzie to pochwal dziecko ze zrobil.o siku do nocniczka samo. Aby poczuł się dumny i ważny. Musisz go zachęcić jakoś, ale delikatnie. Kary i krzyki przynosza odwrotny skutek, maly moze nabrać negatywnych odczuć i źle zawsze będie mu sie kojarzył noczniczek. Wtedy nigdy nie będzie z niego kożystał. Aha i postaraj się dawać mu pieluszki tetrowe. Dzięki temu będzie mu niewygodnie gdy się załatwi. Sam będzie biegał za tobą abvy go przebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margheritta
Dziękuję za radę. Wreszcie się doczekałam życzliwej duszy. Problem w tym Aniu, że siusiu to on już nawet do kibelka robi, ślicznie, bez proszenia, jak biego po podwórku to do domku nie chce mu się gonić i zsuwa spodenki i na trawkę siusia. Tylko ta kupka, no robił pięknie przez jakieś 2 m-ce, a teraz coś mu się poprzestawiało i robi w majtki. Pieluch mu w dzień nie zakładam, bo z siusianiem nie ma problemu, a i myślałam, że to dobrze wpłynie na kupkę, że będzie mu łatwiej. Nie wiem. Przychodzi i woła mama ee, ale jak już kupka jest w majteczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania10043
to faktyczne problem. Nie bardzo wiem co ci doradzić. Moze to nawykowe. Wiem że dzieci w tym wieku w czasie zabawy tak się skupiają ze zapominają o całym pozostałym świecie. I wtedy pewnie nie chce mu sioę odrywać od zabawy i robi kupkę w majtki. Miałam kuzynkę która, siadała sobie w kaciku i też w majteczki robiła. I skończyło się to zaparciami nawykowymi. Ale w tym wieku to normalne i chyba tylko czas moze tu pomóc. Na pewno pójście twojego synka do przedszkopla pomoże mu. Będzie między dziećmi a one są otwarte - może dojsć do wyśmiania go lub skrytykowania. Moze to pomoze? Zobaczy ze inne dzieci tak nie robia. Radze ci nie krzyczeć na niego, ale mów, mów cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam podobny problem po juz dość dlugim czasie korzystania z nocnika .Wtedy własnie postanowilam schować nocnik i nauczyć synka robienie na sedesie.Od tego momentu zaczęły sie problemy z kupkami.Robił tylko w majtki i gdzie popadło .Nie od razu skojarzyłam dlaczego znów zaczął robić w majtki ale po czasie stwierdziłam że problem zaczał sie od schowania nocnika.Nie wyciągnęłam go spowrotem tylko spokojnie przeczekałam.Trwało to około 2 mc. Ale nocnik poszedł w zapomnienie i robienie w majtki także.Może u Ciebie też jest podobnie.Może dziecku czegoś brakuje (zmiana miejsca położenia nocnika itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdy mój synek skończył 2 lata We wrzesniu robił juz na sedes.Gdy przyszły pierwsze zimne dni spowrotem chciał pieluche.I dostał.Gdy któregos pięknego zimowego dnia brakło mi pieluch postawiłam się.Zmoczył wszystkie rajtuzy i spodnie jakie były w domu.Kupe robił w co popadło,po dwóch dniach chyba tyłeczek mu zmarzł bo zawołał na kibelek.I od tej pory problem zniknał.Coprawda troche się naprałam praez te dwa dni ale zadziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmieniło się ci coś po 9 latac
nauczyłaś czy dalej w pieluchach chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×