Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie za bardzo wiem

czy folik pomaga zajść w ciaże???

Polecane posty

Gość nie za bardzo wiem

prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiem ci
folik jest po to zeby twoje dziecko nie miało Dawna i innych odchylen z powodu braku kwasu foliowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maya
Folik jest potrzebny do rozwoju prawidłoweho rozwoju twojego dziecka. niedobór kwasu foliowego może spowodować wady wrodzone układu nerwowego. Nieprawidłowo rozwija sie mózg dziecka, cewa nerwowa itd.. (jest cniezbędny w 1 trymetrze ciąźy i najlepiej go przyjmować przed planowaną ciąźą. Nie ma to wplywu jednak na zespół downa o tym decyduja inne czynniki. w późniejszym stadium ciąźy niedobór kwasu foliowego może spowodowac wcześniejsze odklejenie się łoźyska i przedwczesny poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy można przedawkowac
folikiem????.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NICość
bardziej mylnego. Moja koleżanka brała kwas na pół roku przed zajściem w ciążę i co? urodziła synka z zespołem downa. tragedia, zwłaszcza, że bardzo chciała, dbała i przygotowała się na ciążę. więc nie tylko od kwasu zależy czy urodzi się dzidcko zdrowe, czy chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folik nie pomaga zajść w ciążę, ani też nie zapobiega zespołowi Downa Folik zapobiega wadom OUN, czyli zapobiega występowaniu wad cewy nerwowej u płodu. Dlatego też kobiety planujące zajście w ciążę powinny przyjmować kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×