Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Beataa 19

O CZYM WARTO POMYŚLEĆ KUPUJĄC WYPRAWKĘ???

Polecane posty

Gość Beataa 19

Cześć dziewczyny! Jestem właśnie przed bardzo miłym okresem ciąży, w którym powoli trzeba zabrać się za kompletowanie wyprawki. Wydaję się,że to rozkoszny moment wybierać kocyki, ubranka i inne berbecie dla dzidzi, którą mamy w brzuszku... lecz o czym warto pamiętać robiąc zakupy, co stawiać na pierwszym miejscu i w jakich ilościach kupować???? Już wiele na ten temat czytałam, ale wiem, że Wasze doświadczenie napewno bardziej mi pomoże... zresztą chyba miło wspominać okres przygotowywania się do tak cudownego momentu....:) Piszcie, a ja z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beataa 19
Szkoda,że nie zaglądacie dziewczyny...:) poradżcie mi, proszę..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olusiek
Po pierwsze, w sklepach są tabelki z rozmiarami ubranek niemowlęcych w zależności od wieku. Nie warto kupować dużych ilości śpioszek w rozmiarze najmniejszym, czyli 56 cm, bo maluch szybko wyrasta. Potrzebne Ci są bawełniane/batystowe kaftaniki, spioszki bawełniane i takie cieplejsze też, jeden sweterek, czapeczki też ze 2 cieniutkie i jedna grubsza (trochę większa niż rozmiar głowy dziecka). Przydadzą się specjalne, delikatne rękawiczki na łapki (maluchy strasznie drapią się po buzi) i jeszcze jedna para cieplejszych oraz skarpeteczki. Na wszelki wypadek warto mieć w domu pieluchy tetrowe i flanelowe oraz ceratki - czasem maluch może być uczulony na któreś z tworzyw używanych do produkcji papersów. (Niektórzy uważają, że przez pierwszy mieisąc pampersy tylko na noc). Przyda się rożek i komplecik kąpielowy frotte. Warto oprócz ciepłego kocyka mieć kocyk bawełniany, cieńszy. Poza typ do kąpieli - wanienka - może być ze stojakiem! - z wkładem z gąbki do środka, specjalna gąbka dla malucha, szczoka do włosów z miękkiego włosia i grzebyk. Pościeli - 2 komplety. Butelki - wystarczą dwie małe i jedna większa + podgrzewacz; smoczki - uspokajacze wyprofilowane (zapytaj pediatry, powie Ci które najlepsze) - 2 sztuki. Szczoteczka do dziąseł - sprzedawane są w kompletach ale to możesz kupić później. Ufff ... to na pewno nie wszystko, ale więcej nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olusiek
Po pierwsze, w sklepach są tabelki z rozmiarami ubranek niemowlęcych w zależności od wieku. Nie warto kupować dużych ilości śpioszek w rozmiarze najmniejszym, czyli 56 cm, bo maluch szybko wyrasta. Potrzebne Ci są bawełniane/batystowe kaftaniki, spioszki bawełniane i takie cieplejsze też, jeden sweterek, czapeczki też ze 2 cieniutkie i jedna grubsza (trochę większa niż rozmiar głowy dziecka). Przydadzą się specjalne, delikatne rękawiczki na łapki (maluchy strasznie drapią się po buzi) i jeszcze jedna para cieplejszych oraz skarpeteczki. Na wszelki wypadek warto mieć w domu pieluchy tetrowe i flanelowe oraz ceratki - czasem maluch może być uczulony na któreś z tworzyw używanych do produkcji papersów. (Niektórzy uważają, że przez pierwszy mieisąc pampersy tylko na noc). Przyda się rożek i komplecik kąpielowy frotte. Warto oprócz ciepłego kocyka mieć kocyk bawełniany, cieńszy. Poza typ do kąpieli - wanienka - może być ze stojakiem! - z wkładem z gąbki do środka, specjalna gąbka dla malucha, szczoka do włosów z miękkiego włosia i grzebyk. Pościeli - 2 komplety. Butelki - wystarczą dwie małe i jedna większa + podgrzewacz; smoczki - uspokajacze wyprofilowane (zapytaj pediatry, powie Ci które najlepsze) - 2 sztuki. Szczoteczka do dziąseł - sprzedawane są w kompletach ale to możesz kupić później. Ufff ... to na pewno nie wszystko, ale więcej nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DZIĘKI OLUSIEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marleena
hej oto moje rady co warto kupic: nie polecam kaftenikow i koszulek a za to body szybciej sie je bobasowi ubiera nic sie nie podwija i ladnie trzyma pieluszke . spoochy najlepiej zapinane na zatrzaski w rozkroku albo od gory do dolu tez na zatrzaski(szybko sie rozpina przy zmianie pieluchy) skarpetki malenkie zawsze ubieralam pod spiochy zeby maluszkowi cieplutko bylo kocyk szczoteczke do wlosow,gruszke do nosa zwykla z apteki cos do ubrania na dwor typu pajacyk czapeczka do tego zadnych szalikow pieluchy terrowe albo sliniaki do wycierania buzki dziecku do pielegnacji mam tylko wilgotne chusteczki uzywalam je od urodzenia i oliwka albo oliwa z oliwek no i sudocrem na odparzenia jest rewelacyjny wiecej kosmetykow uwazam za zbyteczne po co noworodkowi tyle chemi a nad lozeczkeim jakas karuzela najlepiej grajaca i ruszajaca sie sprawdza sie super i zadnych baldachimow to tylko zbiorowisko kurzu!!! mam nadzieje ze jakies moje rady ci sie przydadza ...no i przyjemnych zakupow pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sama zostane mam dopiero w marcu, jednak mam jzu ten wlasnie problem- co kupic zeby dziecku bylo wygodnie i zbey nie lezalo niepotrzebnie w szafie...tak jak , byc moze, 100 innych rzeczy. Nie mam wiec zdnego doswiadczenia bo to moja 1 ciaza...jednak mozna znajoma radzila mi, zeby nie kupowac kaftanikow ale body....nie ma wtedy dzidzi odkrytych plecow, poza tym ladnie trzymaja pieluszke i latwo sie dziecko przewija. dla noworodkow najlepiej takie nie wkladane przez glowe..sa drozsze ale ulatwia poczatkujacym rodzicow ubranie maluszka. co do spioszkow to nie za duzo w najmniejszym rozmiarze, moze sie okazac ze dzidzi bedzie dlugie i wtedy po zlozeniu pieluszki zaraz beda za male... ponoc sprawdzaja sie tez takie \"pajacyki\"...ubranko w calosci. te z zapieciami typu napy przy pupie...rowniez latwe przewijanie to narazie wszystko ci mi sie nasuwa....pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beataa 19
To 7 miesiąc, dzidziaczek przyjdzie na świat jeszcze w tym roku. Napewno wpadnę na ten topik mamo 2 latki, dzięki dziewczyny. Pozdrawiam:) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beataa 19
To 7 miesiąc, dzidziaczek przyjdzie na świat jeszcze w tym roku. Napewno wpadnę na ten topik mamo 2 latki, dzięki dziewczyny. Pozdrawiam:) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika_p
Ja juz za m-c zostane mama, nie za bardzo moge chodzic, wiec siedze przed kompem i przegladam stronki. Ostatnio fajne śpioszki, pajacyki i komplet kupilam na http://ubranka.wroclaw.pl i dostarczono mi do domu. Mowie Wam, ze to naprawde bardzo wygodna forma i nie tak meczaca jak sie ma duzy brzuch ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo wygodna i przydatna rzecz to przewijak , ja kupiłam go dopiero tydzień po porodzie a ten tydzień to był koszmar z przewijaniem bo moja córcia ma zwyczaj siusiać jak tylko zdejmę jej pieluszkę, dlatego polecam przewijak w ekstremalnych sytuacjach sprawdza się super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×