Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość J_A

Jak się uporać z gołębiami?

Polecane posty

Gość J_A

Czy ktoś wie, co zrobić, żeby gołębie się nie osiedlały na balkonie i nie przylatywały brudzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J_A
Proszę, pomóżcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można założyć siatkę, najlepsze są te wędkarskie, bo prawie ich nie widać z mieszkania, i rozciągnąć tak, żeby ptaki się nie dostały do środka. Jednak warto zawiesić na niej kilka kolorowych szmatek, żeby nie powpadały na siatkę. To mogłaby być prawdziwa masakra, gdyby się zaczęły zaplątywać. .. A przede wszystkim musisz koniecznie wyczyścić wszystkie odchody etc. Możesz też kupić kota i mieć otwarte okno...wtedy nie będą przylatywać. Gołębie przywiązują się do swoich mieszkanek, niestety....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J_A
Wielkie dzięki za radę. :) No właśnie "moje" za bardzo się przywiązały do mieszkanka :( Wiesz może jak droga jest taka siatka? Zupełnie się nie znam na artykułach wędkarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! możesz też zamontować na balkonie jakiś kolorowy wiatraczek, śmigiełko, dzwoneczki lub inne takie głośne ruszające się rzeczy, powinno pomóc. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! możesz też zamontować na balkonie jakiś kolorowy wiatraczek, śmigiełko, dzwoneczki lub inne takie głośne ruszające się rzeczy, powinno pomóc. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J_A
Zamontowałam szeleszczącą folię i papiery, ale one nic sobie z tego nie robią, uparte bestie. Z wiatraczkiem jeszcze nie próbowałam. Dzięki Zuza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzę kupić kota, a raczej nie kupić tylko przynieść z podwórka, bo te rasowe to chyba nie są łowne. Mój kotek nie pozwoli żadnemu ptakowi zblizyć się do balkonu, te które nie czują respektu zazwyczaj kończą w jego misce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J_A
Kotek? To byłby całkiem miły pomysł :) Boję się tylko, że nie mogłabym się nim dobrze opiekować, bo mało mam czasu. Ale pomyślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaska
kot to dobry pomysl!!!!!!! ale poczekaj asz usiądzie i mu przywal szczotom to już niew przylesą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilek/kamilek
kot nie jest az tak wymagajacy jak np pies...wystarczy czysta kuweta i napelnione miski...idealne zwierzatko dla zapracowanego czlowieka a i przypilnuje by golabki nie przylatywaly :) nie mowiac o wieczorze kiedy zmeczona przyjdziesz a on ogrzeje Ci kolana :) Sam mam kota wiec wiem co mowie. Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J_A
Oj, chyba się złamię na tego kotka... Taka milutka przytulanka i mruczanka :)) W sprawie gołębi, które póki co straszę, jak tylko się pojawią, uzyskałam tyle, że uciekają na sam mój widok :) To już coś, ale jak mnie nie ma w domu, to dalej bezczelnie grasują na balkonie, wrrr... Jak wysprzątam, to zmontuję jakąś siatkę. Dzięki za rady. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J_A
Siatka założona! Jak myślicie, czy oczka wielkości 10 cm wystarczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogą nie wystarczyć takie duże oczka, to bardzo inteligentne i nieduże zwierzaki. Ale koniecznie pamiętaj o powieszeniu szmatek odtraszających, żeby ptaki się nie zaplątały w siatkę. Poza tym, może dzieki nim nie będą się zbliżać tak często? powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J_A
Miałaś rację... za duże oczka... ale przylatują już rzadziej. Spróbuję jeszcze poprzeplatać. Nie wieszam nic na siatce, ale one są chyba za sprytne nawet na to, żeby się zaplątywać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×