Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość monis190

Adopcja bez bezpłodności

Polecane posty

Gość monis190

Witam! Mam pytanie. Nigdzie nie mogę znaleźć na ten temat informacji. Czy aby adoptować dziecko trzeba być bezpłodnym (posiadać takie zaświadczenie od lekarza)? Ja mogę mieć dzieci, ale nie chcę ze względu na duże obciążenie genetyczne. Nie chce spełniać swoich marzeń o byciu marzeń kosztem dziecka, nie chce, żeby urodziło się chore, a prawdopodobieństwo jest duże. Chcielibysmy z mężem adoptować dziecko, a nie wiemy czy możemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość namozna moz
nie trzeba byc bezplodnym zeby adoptowac dziecko pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..Inez..
jest bardzo fajne forum nasz bocian http://www.nasz-bocian.pl/ tam jest sekcja forum poświęcona adopcjii i na pytania odpowiadaja tez pracownicy OAO. MOzesz tez znalesc porady dziewczyn z poszczegolnych miast w temetach typu " Adopcja w Warszawie", "Adopcja w Trojmiescie" itp. Mysle ze warto poczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
Tak jak kobiety piszą, nie trzeba być bezpłodnym. Ja teraz jestem w ciąży, a chciałabym za 3-4 lata jeszcze postarać się o adopcję. Powodzenia i szcześcia w życiu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis190
Dzięki dziewczyny. Naprawdę sprzeczne informacje można znaleźć. A dla mnie adopcja jest chyba największym darem jaki można dać jakiemukolwiek dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blue-true
Witaj! Odpowiadajac na Twoje pytanie- cod o zasady nie trzeba być niepłodnym, zeby móc starac sie o adopcje. Dowodem na to jest fakt, ze istnieją przecież tzw rodziny mieszane, tzn rodziny z dziećmi biologicznymi i adopcyjnymi. Zatem płodnosć nie jest tutaj żadna przeszkodą. Z drugej strony na forach poajwaiły sie info, o ośrodkavh adopcyjnych które wymagają zaświadzczeń o niepłodnosci. Nie dosć, ze jest tp s[rzeczne z prawem to jeszcze nieetyczne po prostu. Jeśli trafisz do takiego ośrodka, to czym predzej go zmień. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colniczka
Juz dawno nie slyszalam wiekszej bzdury. Skad rodza sie takie dylematy w ludzkich glowach? Co wspolnego ma adopcja z bezplodnoscia? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może i nie trzebaa
ale ja jestem zdania, że ludzie którzy nie mogą miec biologicznych dzieci powinni miec pierwszeństwo. Nie dosc ze starali sie pewnie długo, to jeszcze same procedury są żmudne i niekiedy b. długie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis190
Co ma wspólnego z bezpłodnością? Poszperaj w internecie, to znajdziesz, że niektórzy chcą zaświadczenia o bezpłodności. Tak jak ośrodki katolickie dadzą dziecko tylko małżeństwu sakramentalnemu, jakby to, czy są wierzący miało wpływ na to, czy będą dziecko kochać. Stąd się biorą takie bzdury i dylematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×