Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość Weronika

Ankieta dotycząca bólów kręgosłupa w ciąży

Polecane posty

Gość gość Weronika

Witam, jestem studentką V-tego roku fizjoterapii. Piszę pracę magisterską na temat ciąży, a dokładniej bólów kręgosłupa w ciąży. Bardzo proszę Panie o wypełnienie ankiety. Dziękuję ślicznie za poświęcony czas. Trzymajcie się kobietki ciepło i dbajcie o maluszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakiej ankiety????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w 34 tc i wieczorami straszne bole kregoslupa. Pomoglabym ale nie ma ankiety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
troche ciezko wypelnic ankiete bez ankiety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Weronika
Ojej faktycznie :) Przepraszam najmocniej. Nie da się tutaj wstawić plików word ani pdf. No nic trudno. Nic z tego nie będzie ale dziekuje za dobre chęci. Miałam duże zamieszanie tego dnia i wyszło jak wyszło. Przepraszam najmocniej jeszcze raz. Zdrówka dużo życzę. A co do Pani z bólami kręgosłupa, polecam wziąć się za to teraz, po porodzie będzie już tylko gorzej. Koniecznie niech zadba Pani o prawidłową postawę, aby nie pogłębiła się lordoza lędźwiowa, a jeżeli ciąża przebiega w sposób prawidłowy polecam elementy jogi, delikatne rozciąganie, ćwiczenia oddechowe-głębokie oddechy które przygotują do porodu (proszę mi uwierzyć,że dobry oddech to zdrowe dziecko) oraz oddychanie poprzez przytulanie dzidziusia brzuchem(wciąganie brzucha, tylko delikatnie-dzidzius moze wtedy radosnie kopac :) ). Ważne są też przysiady na całych stopach z szeroko ustawionymi nogami, w ogóle wszystko co się łączy z pozycjami wertykalnymi. Rodziłam rok temu, moje pierwsze dziecko, wszystko za pomocą pozycji wertykalnych i dobrego oddechu, urodziłam w 3,5 godz (od pierwszych skurczy do pojawienia się Amelki na moim brzuchu). Także złamałam zasadę, że pierworódki rodzą 13 godz :) Trzymajcie się dzielnie kobietki. W razie jakiś pytań chętnie odpowiem. Przepraszam raz jeszcze za zamieszanie z ankietą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×