Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

AleksandraKw

Czy istnieje prawdopodobieństwo, że są to objawy ciąży?

Polecane posty

Witajcie forumowicze. Zacznę od tego, że od prawie 3 lat zażywam antykoncepcje hormonalną. Jestem w tym sumienna i nigdy nie zdarzyło mi się zapomnieć o tabletce, albo wziąć ją w innym czasie niż zazwyczaj to robię (rano), czy po wymiotowaniu lub biegunce nie wziąć ponownie (oczywiście kiedy taka przypadłość trafiła się nie długo po zażyciu tabletki). Nigdy się źle po nich nie czułam. Sypiam ze swoim facetem regularnie i zawsze wszystko jest w porządku. Jednak ostatnio czuję się bardzo dziwnie. Np. od dziecka nie jadam ryb, bo najzwyczajniej w świecie ich nie lubię... Jednak ostatnio idąc do restauracji miałam niesamowitą ochotę na filet z dorsza, btw. zjadłam całą porcję ze smakiem. Ostatnio jest mi od czasu do czasu nie dobrze, ale nie wiem potrafię stwierdzić czy to np z powodu żołądka czy właśnie objaw ciążowy to samo z bólem brzucha (mam małe problemy z przewodem pokarmowym, w maju mam gastroskopię- do tego czasu nie wiem czy mam naprawdę jakiś problem, czy jednak moje dolegliwości są związane z czymś innym). Okres mam regularnie (czy to przed braniem tabletek czy teraz), jednak ostatnio był on naprawdę skąpy, krótki i dziwny (?). Nie taki jak mam zazwyczaj. Poza tym ostatnio jestem bardziej drażliwa na zapachy, których np. mój facet w ogólnie nie wyczuwa. W niedziele zaczyna mi się tygodniowa przerwa od tabletek ( tak więc od ostatniego "okresu" chwila już minęła). Myślicie, że mimo tabletek mogłam zajść w ciąże? Czy powinnam się niepokoić czy może waszym zdaniem "przesadzam"? Niestety nie jest to dla mnie i mojego faceta dobry czas na dzidziusia. Nie jestem pewna, czy napisałam o wszystkich, jednak tak mi się wydaje. Myślę nad zrobienie testu już dzisiaj, jednak może warto poczekać do przerwy? Pomóżcie proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciężko stwierdzić, jednakże tabletki nie dają 100% pewności że nie zajdziesz w ciąże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że powinnas isc do lekarza. W moim odczuciu może to byc wina przyjmowania np ciagle tych samych hormonow a z wiekiem byc moze cos tam sie zmienilo w Twoim organizmie. Nie mam wiedzy na ten temat, pisze do mysle. KOlejna sprawa jest taka, że tabletki nie dają 100% pewnosci ale umowmy sie... cudów nie ma. Weź pod uwage przebyte choroby i leki jakie przyjmowałas. Czasami antybiotyki obnizaja skutecznosc hormonow do minimum i tak np moja kolezanka ma juz 14 miesiecznego syna ;P Głowa do góry :) Może to brak slonca na Ciebie tak dziala ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja odczuwałam pierwsze tygodnie ciąży jakbym miała grypę albo zatrucie pokarmowe - ciągle bym spała, rano musiałam chwile odczekać bo bywało mi niedobrze, czułam się jak nie ja :) Jak się dowiedziałam że jestem w ciąży to automatycznie nabrałam wstrętu do jedzenia jakiegokolwiek. W ciągu dnia potrafiłam zjeść tylko banana. Pamiętaj, tabletki nie są CAŁKOWITYM zabezpieczeniem. Mogło się tak stać, że zaszłaś w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×