Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Viki22

ZUS- małzenstwo, skołakto ma z nim doczynienia?

Polecane posty

Gość Viki22

Mam 22 lata i dostaję rente po mamie, własnie zaczełam studia zaocznie ( bo mam takie prawo ) i nie strace renty. Jak jest do małzenstwa do dziecka, pracy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska22
Mam 22lata jestem studentką 1 roku studiów policencjackich zaocznie! Moja mama zmarła 19.listopada 2004roku. I od tego czasu otrzymuje po mamie rente wiem ze przysługuje mi ona do 25roku zycia jak bede studiować( uczyc sie dalej) Czy ktoś zna nowe przepisy co do otrzymaywania renty. Co jest jak sie wyjdzie za maż czy renta dalej bedzie przysługiwać , co jak bedzie sie mieć dziecko, Czy mozna pracować jak tak to na jakich warunkach? CZy ktos zna te przepisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w moim przypadku zus stwierdził,że nie należy mi się renta bo zakładasz już nową rodzinę i jest to odrębna sprawa jednak zadzwoń i zapytaj bo wydaje mi się że indywidualnie do tego podchodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa 24
dziewczyny!!! czytajcie ustawy!!! ja jestem śierotą i otrzymuje rente rodzinną jak Wy. Skończyłam jeden fakultet i teraz robie 2 bo mam prawie 25 więc mi się należy - do 26 roku jeśli w wieku 26 lat jesteś na ostatnim roku studiów. Pracuje - ale dochów od 1 wrześnai nie może przekroczyć 1630 zł. jeśli zarabiacie więcej to zabierają 30% renty, jeśli ponad 3000 to zupełnie wstrzymują wypłate świadczenia Za niedługo będę mężatką i mimo wysokich dochodów państwo czyli ZUS w tym przyp. nie może mi odebrać renty - bo ona jest moja a nie mężą!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viki22
Ewa dzieki!!!! Mam do ciebie proźbę, czy mozesz mi przesłać jak masz oczywiście ustawę o rencie która mnie interesuje. Jeszcze jedno, jak znalazłaś prace? Ja miałam po studiach załatwiony na 100% staż ale jak chciałam sie zarejestrowac jako bezrobotna to nie mogłam bo mam dochód wiec nie nalezy mi sie status bezrobotnego ( a to jest warunek aby dostać staż) Siedzę w domu i bardzo sie nudze bo co mozna robic przez cały dzień, szukałam pracy ale nie ma wiec siedze.Jeszcze jedno ze ja muszę pracować w pozycji siedzącej nie za długo stać ponieważ jestem po operacji serca!Ale teraz jest mi to obojetne jak bede pracowała tylko nie chce juz sioedziec w domu!!! To jest mój mail ( jeżeli ci to nie strawi kłopotu ) kasia_nawrot@buziaczek.pl. Albo poprostu jak mozesz daj mi namiary gdzie mam szukać!!! DZIEKI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viki22
Ewa 24 widzisz tego nie wiedziałam do którego roku zycia myslałam ze 25 a widzisz do 26. Chyba mało na ten temat wiem muszę to postudiować tą ustawę !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa 24
zarejstrować jako bezrobotna nie możesz bo stracisz rente, czyli staż odpada - niestety. Szukaj pracy normalnej. nie mam teraz dostępu do maila teraz, ale poszukaj ustawe o emeryturach i rentch. Ja pracuje jako ekonomista. Dletego zaglądam na kafer.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viki22
Dzieki za wszystko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×