Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasia____22

Formalności kościelne!!!!

Polecane posty

Gość Kasia____22

Mam pytanie czy jak ustalaliście datę ślubu w kościele dawałyście jakiś zadatek? Jeśli tak to ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalpek
ja własnie tez bym chciała to wiedziec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
my nie ksiadz kazal przyjsc 3 miesiace przed slubem i wtedy dopiero bedziemy musieli dac na zapowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak samo interesuje
się tym tematem. Mam zamiar się zaobrączkować w sierpniu i z tego co słyszałam od kolegi że; do księdza lepiej iść wcześniej bo w różnych parafiach są różnie rozplanowane śluby- u mnie już np. 02.09.2006- nie ma wolnych godzin od 13-17-już wszystko zajęte - kościółek zabytkowy więc bardzo popularny. Więc lepiej przejść się i zaklepać sobie termin. Z papierkami nie warto załatwiać wcześniej niż 3miesiące przed ślubem- niektóre z nich (papierków) są właśnie ważne tylko przez 3 miechy. Po za tym należy odbyć dwie spowiedzi w określonym czasie przed ślubem- i uzyskać "parafkę" księżula że na takowych się było (full kontrol). I są bodajże 4 spotkania przedmałżeńskie na których księżulo udziela się i należy mieć obecność, lub nieobecność usprawiedliwić, lub dać w łapę i pozostać tylko przy spowiedziach. Zapowiedzi z tego co słyszałam są płatne, niektóre papierki też, tak samo jak sam ślub. Ceny zależą od parafii i widzimisię księżula. Dekorowanie kościoła- z tym jest jak z płaceniem- zależy od parafii i umowy między wami i księdzem. I takie przystrajanie może załatwiać firma. Jeśli księżulo nie będzie się chciał na to zgodzić, można powiedzieć że część kwiatów zostanie w kościele itd.,+100zł extra. W kościele wszystko można załatwić jeśli się smaruje odpowiednio. Żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie - a wy pomimo tego spostrzeżenia i tak smarujecie i śluby kościelne bierzecie, napychając kabzy tej czarnej mafii - też żenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak samo interesuje
ano żenada, tyle że z moją siostrzenicą chodzi dziewczyka do szkoły która jest tzw niewierząca. Dzieci "tolerancyjnych" rodziców i katechetka jednym słowem orzydziły jej szkołe totalnie. Ja mam zamiar w przyszłości mieć dzieci. Ciekawa jestem czy wiesz teże w naszym pięknym kraju ksiądz jeśli nie masz ślubu to nie ochrzci ci drugiego dziecka. A jego początki w szkole będą dzięki wyrzej wymienionym dość ślicznie odrzydzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona_27
My bralismy ślub 30.04.2005. Do księdza poszliśmy we wrześniu 2004 zarezerwować datę, ale nie dawalismy zadnej zaliczki. Zaliczkę dalismy dopiero pod konieć marca 2005 jak spisywaliśmy tzw "protokól". 50 zł. A resztę zapłaciliśmy w tygodniu przed samym ślubem. Tak chciał ksiądz. W sumie z zapowiedziami i z organistką daliśmy 350 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my daliśmy na zapowiedzi (3 mieisące przed slubem) oraz dzień przed ślubem tzw koperte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie o co chodzi z tym spisywaniem protokołu? długo to trwa i na jakie pytenia należy odpowiedac? to jest jakas rozmowa z ksiedzem? razem czy osobno? prosze o informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten protokol to sporo pytan-od zwyklych,po takie typu:ile sie znacie,czy rodziny sie znaja i akceptuja zwiazek,czy chcecie miec dzieci,czy naduzywacie alkoholu itp.odpowiada kazdy za siebie ale my siedzielismy razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimimika
a my odpowiadalismy osobno. ks kazal jednemu z nas wyjsc a druga osoba odpowiadała na te pytania. u nas na zapowiedzi to 50 zł ale moj narzeczony nie jest z tej samej parafii i u niego tez trz isc do ks i tezdac na zap[owiedzi i to zaswiadczenie stamtad dostarczyc mojemu ks. my bierzemy slub konkordatowy (cyw + kościelny razem) i dlatego trza jeszcze isc do urzedu stanu cywinego i tam tez pewnie sie płaci i to zaswiadczenie tez do ks. no i za slub 700 zł i organista 100 kościelny 200 chyba i tysiączek cały z tego wychodzi:)) pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimimika
a spowiedzi sa dwie a nauki przedmałzeński to mieliśmy 10 konferencji. i nawet przyjemnie ks opowiadał !sa organizowane tez takie kursy weekendowe przez np. świeckich ale za to sie płaci około 100 zł ale szybko nauki sie ma zaliczone!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimimika
a spowiedzi sa dwie a nauki przedmałzeński to mieliśmy 10 konferencji. i nawet przyjemnie ks opowiadał !sa organizowane tez takie kursy weekendowe przez np. świeckich ale za to sie płaci około 100 zł ale szybko nauki sie ma zaliczone!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj narzeczony jest anglikeim, czy ktos wie jakie sa formalnosci dla obcokrajowcow? u ksiadza juz bylismu, zaklepalismy date ale nic nie placilismy udalo sie jakos zalatwic slub mimo ze moj narzeczony nie jest ochrzczony w zadnej religii i ksiadz kazal nam przyjsc na spisanie protokolu w kwietniu (slub lipiec) w zwiazku z tym czy ktos wie czy musi byc z nami tlumacz przysiegly? czy to zalezy oid ksiedza? czy juz na spisanie protokolu przynosi sie dokumenty z USC i ambasady? czy dopiero przed samym slubem? czy jest jakis sposob na ominiecie nauk przedslubnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimika Nie wiem, czy w Twojej parafii żle Cię poinformowali, czy co parafia to obyczaj. My z narzeczonym jesteśmy z dwóch różnych parafii, a ślub będzie w jeszcze innej, tam, gdzie ja miałam chrzest, bo podoba się nam kościół. Poslziśmy zarezerwować datę i godzinę (to ważne, jeśli wam zależy na jakiejś konkretnej godzinie, a kosciół cieszy się popularnością). Ksiądz kazał nam przyjść z dokumentami z tylko jednej parafii i z USC na 3 miesiące przed (bo tzw. zezwolenie z urzędu jest ważne 3 miesiące) i powiedział, że wystarczy, jak pójdziemy do parafii narzeczonego i to proboszcz z tamtej prafii ma obowiązek wysłać dokumenty do mojej parafii. Przy okazji: przerażacie mnie kobiety kwotami 700 zl w kościele??? U mnie daje się 200-300 zł i też wiecej nie dam. Do tego organista i przystrojenie kościoła, ale to ostatnie dla chętnych, bo jak się dorzuci 50 zł na kwiaty to skromnie, ale ksiadz też coś zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma mozecei mi powiedziec ile trwaja nauki w poradni bo moj narzeczony wyjezdza zatydz di irlandi na 3 mies i wróci dopiero mies przed slubem i nie weim teraz jak to wsztsko załatwic, podpowiedzcie mi cos? a jeszcze na czym polega spisywanie protokołu i czy to tez rozmowa z ksiedzem ? o czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiekk
rozumiem w takim razie, ze juz przy spisywaniu protokolu sie placi?? jak to jest? sami pytacie ILE? czy ksiadz sam wyskakuje z cena? ;o) jest tu ktos z wroclawia, kto brak slub u dominikanow???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest tu kto
jest tu kto???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no jest kto
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×