Odpowiedz na ten temat

wyjazdowy wieczór panieński

 • gość 2017.03.21 [00:37]
  Hej dziewczyny.
  Przyjaciółka poprosiła mnie o radę w sprawie wieczoru panieńskiego, który organizuje jej siostra czyli świadkowa. Od razu nadmienię, że ja niestety nie będę mogła się na tym wieczorze pojawić więc o całej sprawie wiem tylko tyle co powiedziała mi PM. Dziewczyny zaplanowały wyjazd na weekend. Siostra PM oświadczyła, że ona (PM) za nic nie będzie płacić. PM jest głupio, że wszyscy będą finansować imprezę, na którą niejako ona zapraszała i uważa, że powinna sama ponieść większość kosztów. Ona jest raczej właśnie taką osobą, która bardziej patrzy na innych niż na siebie i też nie lubi być komuś czegoś winna. Mówi, że boi się że koleżanki się na nią obrażą za to, że musiały finansować jej wieczór. Postanowiłam zapytać tutaj co zrobić w takiej sytuacji, bo sama nie jestem doświadczona jeśli chodzi o wieczory panieńskie - podobnie jak PM.
 • gość 2017.03.21 [00:43]
  Może idź z tym do księdza usmiech.gif
 • gość 2017.03.21 [00:45]
  I napiszcie proszę jeszcze czy na miejscu tych koleżanek rzeczywiście byście się obraziły że musicie płacić.
 • gość 2017.03.21 [02:57]
  Różne są zwyczaje, ale to że płacą goście to nic dziwnego - a wręcz wydaje mi się że najczęściej takie imprezy są "składkowe" i co najmniej część imprezy pokrywają uczestniczki imprezy. Można się podzielić kosztami żeby nikt nie czuł się niezręcznie, typu PM opłaca wynajęcie lokalu/loży/miejsca w hotelu a koleżanki składają się na dodatkowe atrakcje/jedzenie/dojazdy/zabiegi w spa itp. Wieczór panieński to w sumie taki obustronny prezent - koleżanek na "pożegnanie" z PM jak i od niej dla swoich najbliższych, tak że to jak rozłożą się koszty zależy tylko od tego jak i przez kogo organizowana jest impreza. Nikt nie powinien się obrazić, ale jeśli PM źle się z tym czuje - może się dołożyć.
 • gość 2017.03.21 [03:29]
  Ja organizowalam jeden panieński, i zwyczajnie zapytałam wszystkie uczestniczki po ile kasy są w stanie się zrzucić. Nie wyobrażam sobie ze wymyslilabym drogie spa wyjazdowe i limuzynę a potem kazała tym kilku osobom przelać mi po 500 zł na konto, bo tyle wyjdzie za wszystkie atrakcje. Poza tym ustalalam wszystko razem z nimi, jak będzie wyglądał plan wieczoru.
 • gość 2017.03.23 [20:03]
  up

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...