Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agatka.m

Jednoosobowa firma - jakie korzysci dla mnie a jakie wady?

Polecane posty

Gość agatka.m

Pracuje na umowe zlecenie obecnie od dwoch lat. Ostatnio powiedzialam szefowi, ze zaczynam rozgladac sie za praca w szkole panstwowej, to szef stwierdzil, ze zatrudni mnie na etat, ale musze zalozyc wlasna firme i wtedy bede miala oplacany ZUS. Powiedzcie prosze na czym polega taka dzialalnosc? Jakie sa korzysci dla mnie, a jakie dla pracodawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dobra sprawa
twoj szef nie chce placic ZUSu za Ciebie i dlatego proponuje taka forme zatrudniena, bo bedziesz sama musiala oplacac skladki i pod koniec miesiaca dostajesz faktury za wykonana prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapłcisz, jeśli nie miałaś w ciągu bodajże 5 lat firmy, około 300 zł ZUSu przez bodajże pierwsze 2 lata, potem będzie to blisko 800 zł ZUSu. W ten sposób będziesz opłacała sobie sama składki. Twój szef nie edzie twoim szefem, lecz partnerem, ale w praktyce nie wygląda to jak partnerstwo. Poza tym musisz umieć prowadzić księgowość lub zatrudnić księgową - wydatek rzędu 100zł/mc. W taki właśnie sposób następuje wzrost firm jednoosobowych - nawet premier jakiś miesiąc temu o tym szczęśliwy mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×