Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Technikum bez matury i co dalej

Polecane posty

Gość gość

Witajcie. W tym roku skończę technikum o profilu 'technik żywienia i gospodarstwa domowego'. Z pewnych przyczyn nie podchodzę do matury (egzamin jak najbardziej). Wiem, że te średnie wykształcenie już mam, ale... No właśnie - czy znajdę prace ? Mówi się u mnie tak, że osoba bez matury i studiów jest nikim i będzie na bezrobociu. Myślę, że troszkę przesadzają... Czy są tu osoby które nie mają matury - pracują - a mogłyby mi pomóc ? Czy miałyście/ mieliście problem ze znalezieniem pracy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajdziesz pracę. Po takim zawodzie spokojnie możesz pracować np. w restauracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tą restauracją to chodziło ci chyba o McDonaldsa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matura to 3 przedmioty + dodatkowe na studia. Mam takich nauczycieli, że albo jest się bardzo dobrym i dopuszczają do egzaminu, albo beznadziejnym - dopuszczą Cię, fakt - ale postawią 1 na koniec roku i siedzisz. Nie ma umiejętności po środku. Wolałam nie podchodzić ale spokojnie zdać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze by było jak by został podany powód przez który nie podchodzisz do matury. Ja również kończyłam takie technikum, maturę i egzamin zawodowy zdałam bez problemu dzis jestem po studiach i niestety na bezrobociu. Przynajmniej wiem, że zrobiłam wszystko aby miec w miarę dobrą pracę niestety po moim kierunku trudno dziś dostać pracę w zawodzi. Mogę jeszcze próbować po technikum. Swoją drogą bez sensu jest kończyć szkołę średnia która kończy sie maturą a do niej nie podejść! To nie lepiej było iść do zawodówki na kucharza małej gastronomii? (czy jakoś tak to się nazywało) Dzis matura jest tak banalna, że każdy może ją zdać to nie jest wyczyn. A swoją drogą w moim technikum były osoby które również nie podchodziły do matury dzięki jednej wspaniałej polonistce która szantażowała uczniów mówiąc, że wpisze ocenę dopuszczającą z polskiego pod warunkiem, że uczeń nie podejdzie do matury:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, nie chodziło mi o to. Idiotyczne byłoby to, że osoba po zawodówce ma prace, a osoba z wyższym wykształceniem (czyt. średnim) pracy nie ma. Pomyśl trochę... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie tak samo jest tylko z matematyczką i językowcami. Nie chciałam iść do zawodówki. Teraz przynajmniej będę technikiem i będę miała średnie. A po szkole zawodowej - wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak piszesz jak by zawodówka była co najmniej podstawówką a technikum to studia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się, że jest różnica między szkołą zawodową a szkołą techniczną i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam tytuł technika ekonomisty, lic - ekonomia, mgr - zarządzanie, pracowałam w biurze 5 lat, umowa się skończyła na zastępstwo i 3 m-ce pracy szukam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz mgr nic nie znaczy, bo liczą się znajomości... szukaj praktyk, stażu, bo będzie ciężko bez doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po studiach i co? siedze w somu na czatach to co mizzostalo ehh Kobietki pracujace na czatach amerykanskich zapewne juz maja ta karte, lecz te ktore nie maja moga sobie zalozyc karte payoneer Łatwe szybkie płatnosci w dolarach, wyplata w polskich bankomatach:usmiech.gif Troszke dlugo sie na nia czeka ale wartousmiech.gif Gdybyscie mialy jakies pytania chetnie odpowiem http://share.payoneer-affiliates.com/a/clk/14 4T6S Za zalozenie karty przez ten link zyskujecie i wy i ja po 25 dol.gif buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po studiach co? Z moich znajomych ci po zawodówce mają kupę kasy, po technikum i zawodówce też, a po studiach nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem po zawodówce-sprzedawca, ale jestem dziewczyną i jak to wygląda w papierach że mam wykształcenie zawodowe ? Właśnie kończę technikum-handlowiec i bd mieć średnie, pracuje w sklepie, dobrze płacą nie narzekam, na wszystko mi starcza, akurat mi się udało bo prace mam tam gdzie uczęszczałam na praktykach w zawodówce, do matury nie podchodzę ponieważ nie wystarcza mi czasu żeby się porządnie do niej przygotować ( obecnie uczę się wieczorowo i mam szkołę cały tydzień, w dzień pracuje ), do egzaminu podchodzę bo do tego akurat zdołam się przygotować szkołę kończę w tym miesiącu a egzamin w czerwcu więc mam jeszcze dużo czasu żeby dopiąć wszystko na ostatni guzik, chce iść dalej do szkoły bądź na kursy ale nie wiem do jakiej, jakie. Doradzicie coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skończyłam w tym roku właśnie ten sam kierunek i też nie podchodziłam do matury, czekam właśnie na egzamin zawodowy i już pracuje w Restauracji, nie jest to jakaś zwykła restauracja. Ma ona 3 gwiazdki. Wcale tak nie jest że bez matury nic nie osiągniesz. Ja z przyczyn rodzinnych nie podeszłam do matury, ale nie żałuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez po technikum bez matury ale mam prace i szczerze to ani raz pracodawca nie pytal mnie o maturę i na dodatek bylam na stażach w urzędach i tez nie byla potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie fajna była nova w gdańsku, zrobiłam tam informatyka. najbardziej odpowiadały mi zajęcia w centrum miasta, sale informatyczne były w centrum starówki więc łatwo było trafić. sprzęt mają dobrej jakości i można się dużo nauczyć. czesnego na tym kierunku nie ma, tylko to 100 zł raz na pół roku a nie jest to jakiś duży wydatek :) do tego po praktykach firma przyjęła mnie do pracy więc super się złożyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie masz matury? Przerwałeś edukację i nie wiesz co dalej? U nas możesz zdobyć zawód technika już w rok! CZESNE i WPISOWE 0 zł. Polecamy kierunki: administracja, BHP, Florysta, informatyka, kosmetyka i wiele innych. U nas rekrutacja trwa cały czas. Rozpoczynasz w lutym lub wrześniu ! Zapisz się do NOVA Centrum Edukacyjne ul.Dworcowa 39/1 Zielona Góra tel 683070678, 883070678 mail: zielonagora@nova.edu.pl lub zarejestruj się ON-LINE: www.nova.edu.pl Zapraszamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×