Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość samotna mami

Fikcyjne alimenty

Polecane posty

Gość samotna mami

Nie uwierzycie do czego zdolni sa tatusiowie za pare zlotych,ktore powinnie placic swoim dzieciom.Po 2 latach podalam o podwyzke.Odbyly sie 2 sprawy.Tatus zero odzewu wiec wyrok zaoczny.Podwyzka z 330 na 400zl.Pisalam o 550 wiec nie wiem na jakiej podstawie mniejsze zasadzono.Wykazalam,ze wydaje na dziecko1200zl miesiecznie gdyz jest to dziecko z orzeczona niepelnosprawnoscia.Wyrok zaoczny 400zl.Tatus sie obudzil i zaskarzyl wyrok.W pismie napisal,ze od roku ma zasadzone alimenty na 2 pozostalych dzieci tylko,ze sa to fikcyjne alimenty.Zona i te dzieci mieszkaja z nim i sa normalna rodzina:O Ojcowie za pare zlotych znizaja sie do poziomu rzeczy Co zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna mami
wiem,ze sie rozpisalam ale prosze przeczytajcie i cos napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To nic nowego
Pierwszeństwo w świadczeniach alimentacyjnych mają wstępni nad zstępnymi. To znaczy, że jeśli dojdzie do ściągania alimentów przez komornika, to najpierw musi wypłacić należne pieniądze młodszym dzieciom potem starszym. Art. 129. § 1. Obowiązek alimentacyjny obciąża zstępnych przed wstępnymi, a wstępnych przed rodzeństwem; jeżeli jest kilku zstępnych lub wstępnych - obciąża bliższych stopniem przed dalszymi. Kodeks Rodzinny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sałatka śledziowa
>Pierwszeństwo w świadczeniach alimentacyjnych mają wstępni nad zstępnymi. To znaczy, że jeśli dojdzie do ściągania alimentów przez komornika, to najpierw musi wypłacić należne pieniądze młodszym dzieciom potem starszym. Bzdury. NIeprawda.Na dodatek nie znasz znaczenia słów wstepny i zstępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna mami
Tez mi sie wydaje,ze nie ma znaczenia wiek dzieci No i ja dostawalam przez komornika a teraz z Funduszu Na tamte dzieci tatus niby sam placi Przeciez czynnosci komornicze wiecej kosztuja niz te 70zl od ktorych sie odwolal:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To nic nowego
Zstępni to Ci którzy są starsi (można powiedzieć zstąpią szybciej z tego świata), tak więc płacić w pierszej kolejności ma rodzic na dziecko, starsze rodzeństwo na młodsze itp. Wstępni to jak sama nazwa wskazuje młodsi co wstępują w wiek dorosły. Trzeba umieć czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wstępni to są osoby od ktorych sie wywodzimy czyli rodzice, dziadkowie i tak dalej.Zstępnymi są potomkowie czyli dzieci(niewazne czy mlodsze czy starsze), wnuli, prawnuki.Tak ze nalezy rozumiec ze pierwszenstwo alimentow jest na korzysc np.wlasnych dzieci przed alimentami np.na rzecz rodzicow co czasem przeciez tez sie zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sałatka śledziowa
"Zstępni to Ci którzy są starsi (można powiedzieć zstąpią szybciej z tego świata), tak więc płacić w pierszej kolejności ma rodzic na dziecko, starsze rodzeństwo na młodsze itp. Wstępni to jak sama nazwa wskazuje młodsi co wstępują w wiek dorosły" :-D ;-D ;-D No, niezupełnie tak:-D Wstępny = przodek (rodzice, dziadkowie, pradziadkowie itd) Zstępny = potomek (dzieci, wnuki, prawnuki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie pojmujęęę
to on był żonaty? w czasie gdy począł twoje dziecko? Czy też rozwiódł się z tobą i zorganizował sobie nową rodzinę z dwójką dzieci? Bo moralnie to ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna mami
mamy syna 14letniego bez slubu pozniej tatus zalozyl rodzine i ma dzieci7 i 5lat To nie ja mu sie w zycie wplatalam Najpierw ze mna mial dziecko a teraz zyje i mieszka z zona i dziecmi Zalozyli fikcyjna sprawe o alimenty i on ma je przyznane na tamte dzieci i niby placi W panswie prawa-bezprawie:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwie sie ale
tamtym dzieciom tez należa sie alimenty. Współczuje Ci, że tak mało otrzymałaś alimentów, ale takie jest prawo. Matka tamtych dzieci nawet jesli sa małżeństwem moze wystapic o alimenty a wtedy sad bierze pod uwage troje dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
to, że gość się odwołał nie znaczy, że jego apelacja zostanie przyjęta a twoje alimenty zmniejszone. musisz po prostu podtrzymać swoje stanowisko, do tego warto uprzykrzyć gościowi życie co nieco - możesz wnieść o ujawnienie nie tylko jego PITów, ale i wyciągów z kont, na ich podstawie można wywnioskować ciekawe rzeczy. Np. to, ile ma kart wydanych do konta ;) i na co wydawane są pieniądze i ile. to, czy gość ma zasądzone alimenty nie ma większego znaczenia, sąd może po prostu nie dać wiary jego wyjaśnieniom, albo zasugerować, żeby sobie poszukał lepszej pracy. 400 zł zasądzono mojemu bezrobotnemu od 2 lat znajomemu, który był już bez prawa do zasiłku. Sąd w ogóle nie wziąl pod uwagę alimentów na dziecko z innego związku. rozejrzyj się w swojej okolicy - niektóre fundacje udzielają darmowych porad prawnych, np. Centrum Praw Kobiet. Zgłoś się do takiej instutucji, pomogą napisać ci pisma procesowe, złożyć odpowiednie wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna mami
nie chodzi o to,ze ma nie placic na tamte dzieci.W koncu ja i tak wiem,ze je ma:) Chodzi o to,ze tatusiowie znizaja sie do poziomu rzeczy On ze swoim synem,prawie 15nasto letnim,nie kontaktowal sie ponad rok.Tata mieszka ulice obok i co za tym idzie czesto sie z dzieckiem mijaja.Jeszcze do niedawna synus tatusia Eh zycie Wyzalilam sie przynajmiej Dziekuje za slowa pocieszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×