Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saszka

czym karmić 9-tygodniowego szczeniaka?

Polecane posty

Dostaliśmy śliczną sunię, ale... nie znamy się na psach. Biegam po internecie, ale nic konkretnego jeszcze nie znalazłam. Co mozna maluszkowi dawać, a czego na pewno nie? zupełnie się na tym nie znam... Czy szczeniakowi daje się mleko? znacie jakieś stronki o psach dla laików? Z góry dzięki z pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiol
mleka raczej nie, przynajmniej tak twierdzi weterynarz. W sklepach sa Pedigree Juniorki w puszeczkach, mozna mu cos z drobiu ugotować i podawać np z ryżem, mój lubi jeszcze serek biały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostałam już: http://www.zoo-planet.pl/psy-zywienie.html i takie info : Oczywiscie: mleko jest wskazane (niektorzy uwazaja, ze psy, zwlaszcza starcsze nie powinny... ale to jak z ludzmi jak czlowiek przyzwyczajony i pije caly czas to ok) Poza tym jajeszko rozdrobnione - ugotowane. serek bialy rozdrobniony (zolty zreszta tez)... moze byc bialy ze smietana rozbeltany, czy z mlekiemalbo taki na slodko jak sie do nalesnikow daje... Heh... moje szczeniaki to juz miesko wcinaly (tez takie rozdrobnione, ugotowane)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój miał 3 tygodnie jak go kupiliśmy i od początku dostawał mleko, drobno pokrojone parówki, ugotowany drób i inne mięso byle nie było twarde i było drobno pokrojone, z warzywami, z kaszą lub ryżem, trochę chleba z masłem czy z pasztetem, a potem jak już miał ząbki to jadł wszystko, nawet kości (choć tych to tylko wołowe i nie dosłownie jadł ale wylizywał szpik) karme dla psów to tylko jako deser jadł, bo nie uważał tego za jedzenie, a raczej jako coś na dodatek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byliśmy dzisiaj u weterynarza. powiedział, żeby mleka nie dawać. Dawać witaminy, koniecznie te kupione u niego. I jeszcze nie wychodzić na spacer, żeby się nie przeziębiła. Tylko, że to jest husky, urodzona i trzymana w 20sto stopniowe mrozy w budzie w kojcu na dworze. Ja już nic nie rozumiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mleka psince nie dawaj, polecam puszki pedigree junior, gotuj fileta z kurczaka, skrzydło, wołowinę, dawaj mu to z ryzem(prawie rozgotowanym) rzadziej z makaronem, kaszki dla niemowląt.rewelacyjna jest sucha karma Royal Canin dla szczeniąt.gotowana marchewka, jabłko, banan.nie dawaj mu wątróbki (biegunka) i wołowiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pipcia
lekarz to tak bedzie gadał co się nauczył , jak pies jest przyzwyczajony do chłodu , to wychodź z nim. Na początek krótkie rundki , z czasem coraz więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, właśnie w planie na jutro miałam wątróbkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz jej również dawać serki homogenizowane, ser biały z żółtkiem. co do wątróbki to wydaje mi się, że to zalezy od przyswajanie jej przez psa, mój psiak wciną ją aż mu sie uszy trzęsą i obywa sie bez sensacji...więc może warto na małej porcji spróbować jak sunia zareaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem dlaczego nie podawać szczeniaczkom wieprzowiny.Wszędzie podają że kategorycznie nie! Może uczula? A co do wątróbki ja bym nie ryzykowała. Po co ma się psina męczyć.witaminki kupuj w sklepach zoo. U lek. wet. masz to samo tyle że droższe. Ja swojemu daję witaminy w proszku CAN-VIT (dosypuje do jedzenia )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olilla
Z pieskie małym nie wychodzi się na dwór bo może umrzeć... musi minąć trochę czasu od szczepień... nie pamiętam ile zapytaj weterynarza. Mój pies nie je wołowiny bo jej nie lubi... ale też nie wiedziałam, że nie wolno podawać. Jak dostaliśmy naszego psa to mieliśmy taką rozpiskę co można mu podawać... z tego co pamiętam było napewno żółtko, biały ser ze śmietaną... Najlepiej nie pytaj nas tylko weterynarza, który będzie ci prowadził psa. Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Psa karmić karmą junior najlepiej taka z zoologicznego, Brit care polecam namoczona przed podaniem psu. Szczeniaka na polko tylko na siku lub 20min spacer. Ponieważ po szczepieniu konieczna jest kwarantanna. I w ogóle polecam przyszłym właścicielom czworonożnych przyjaciół przed zakupem poczytać, dowiedzieć się a nie na ostatnią chwilę. I przede wszystkim, skoro wet Ci tłumaczy co i jak to czemu go nie słuchasz, myslisz ,że wiesz lepiej niż ktoś kto studiował weterynarie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maman73
Dostaliście sunię husky? ot tak? czy macie pojęcie, z czym to się wiąże? Husky, jak nie pobiega dziennie min.30km, to jest biednym i nieszczęśliwym psem, zazwyczaj ogłupiałym, nieusłuchanym i nieszanującym człowieka. Ma u Was kto codziennie psa wybiegać na spacerach? To pies pociągowy, roboczy, kocha wysiłek fizyczny, bieganie, szaleństwa na śniegu. Karmić możecie wiaderkiem;) Taki żart. Jak macie wątpliwości, to suchą karmą dla szczeniaków, to najmniej ryzykowne. Ale jak się nie znacie na psach to podejdźcie na poważnie do tego co Wam napisałam wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej od małego już przyzwyczaić do zdrowego jedzenia ;) mój pies dostaje na przykład karmę naturalna Doctor Dog, zamawiam z ich strony internetowej, ma w niej wszystkie niezbędne witaminy i błonnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kosmooosik
W takim wypadku polecam sklep http://apetete.pl/ mają tam oddzielny dział dla szczeniaków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak znalazlam pieska to odrazu poszłam z nim do przychodni na Kulczyńskiego 8a na ursynowie. Lekarz go zbadal i odrobaczyl + zaszczepił na coś tam.... zalecił dawać narazie juniory i odrzywkę dla szczniaczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki91
Tutaj http://royalcanin.pl/blog/czym-karmic-psa/ znajdziesz informacje o tym czym karmić szczeniaka. Dobrze, że już od początku się tym interesujesz, bo żywienie do bardzo ważny aspekt opieki nas pieskiem. Poprawne żywienie, dobra karmą może zapobiegać wielu chorobom w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pies może jeść wszystko co mu smakuje bzdury z tymi karmami i witaminami ,mleko ma wapń a surowe mięso w każdej postaci wskazane i łatwe w trawieniu, to zwierze w naturze je tylko surowe dostarczone przez suke wiec niesluchajcie bzdur o karmach bo tam niema mięsa 3 do 8% kpina !!! Moje jedzą świnskie i wołowe serca albo mielone każde serca to idealne mięso czysta tkanka ,witaminy same znajda w ziemi to zwierzęta maja czysty zmysł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie dedykowana karma dla szczeniąt. Nasz wybór padł na JOSERA KIDS - 4,5KG (1,5KGx3), zakupiony od http://sznupa.pl . Nasz mały psiaczek rośnie jak na drożdżach, wygląda na szczęśliwego oraz chętnego do gier i zabaw. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No są specjalne karmy dla małych piesków, możesz też weterynarza swojego zapytać jaką najlepiej podawać , ja tak robię, a oprócz tego psinka dostaje Snack Skin & Coat Dog przysmak dla psów z łososiem od vetexpert :) ładną sierść też po nim ma, bo tam są dodatkowe minerały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś chce zrobić dietę oczyszczającą dla psa czy kota to ja polecam wodę Lourdes Detox Aqua. To od wody się wszystko zaczyna tak naprawdę, to co w kranach leci duże ze zdrowiem wspólnego nie ma, nawet przegotowana kranówka to nie to samo co woda alkaliczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość227
Najlepiej kupuj tylko od producentów którzy nie dodają żadnej chemii do swoich produktów. Zerknij na firmę MACED. Pani weterynarz mi poleciła i rzeczywiście - mój franuś jest w 7 niebie jak tylko widzi co za chwilę dostanie. Buziaczki ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lollapolla
Jeżeli zależy Ci na tym by były to rzeczy bardzo dobre jakościowo - sprawdź firmę Maced. U mnie i wszystkich moich znajomych się sprawdza . Nasze pieski je kochają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukułeczkakukaaa
nam pani weterynarz poleciła smaczki firmy Maced - moja Nira wrecz za nimi szaleje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×