Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mandalone8889

ekspres przelewowy czy ciśnieniowy

Polecane posty

Gość mandalone8889

Witam, witam W najbliższym czasie chcę kupić ekspres do kawy, tylko nie wiem jaki, ciśnieniowy czy przelewowy. Jaki ekspres Państwo polecacie, proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdecydowanie ciśnieniowy i nie na tabletki, tylko z młynkiem na kawę ziarnistą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aurattia
Cisnieniowy. Kup taki uniwersalny, żeby można było wsadzić i naboje (tabletki) i wyspać kawę. Jakby miał jeszcze mlynek to idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandalone8889
mój budżet to 120 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie za takie pieniądze to może uda Ci się ciśnieniowy na kapsułki kupić trochę lipa to już lepiej kafeterkę mieć taką na gaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eryk333
a można kupić ekspres ciśnieniowy, na zwykłą kawę i na te kapsułki, do 300zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz wziąć pod uwagę to, że ekspres ciśnieniowy zazwyczaj zabiera więcej miejsca ale za to wyposażony jest w młynek, no a wiadomo nie od dziś, że aromat świeżo zmielonej kawy jest bezcenny:) Ekspres przelewowy ma natomiast taką zaletę, że jednorazowo możne zrobić w nim większość ilość kawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te z młynkiem są fajne
ale strasznie nieekonomiczne... ja mam taki /prezent od męża/ i żeby wypić dobrą kawę muszę użyć około 6 łyżeczek ... jeżeli chodzi o ciśnieniowy na kapsułki to z kolei chwalę bardzo, mam tchibo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tych kapsułek to jest jakiś badziew, a nie kawa. to w ogóle nie ma smaku ani mocy porządnej kawy. równie dobrze można by wymieszać zawartość kapsułki z gorącą wodą w kubku, wyszłoby na jedno. a ekspres do nich to chyba tylko gadżet służący li tylko wyciągnięciu od ludzi kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milosz-morski
według mnie najlepszy byłby ekspres podwójny, czyli ciśnieniowo-przelewowy, ale on kosztuje chyba powyżej 500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poweselna
Proponowałabym trochę dołożyć i kupić ekspres ciśnieniowy, taki o ciśnieniu 15 bar można kupić już za 250-300 zł. Moim zdaniem wbudowany młynek nie jest niezbędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomolomo
Zdublowalo sie :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandalone8889
co to jest ta 'kafeteria'? nadal niewiem jaki wybrać ekspres, mogliby Państwo powiedzieć który rodzaj ekspresu jest najtańszy w użytkowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo chcecie oszczędzać, albo mieć dobrą kawę. kapsułkowych próbowałam różnych i wszystkie mają jedną wielką wadę - to nie jest kawa, tylko jakiś napój kawowy. ja nie przepadam na co dzień za kawą, ale jak już mam pić, to dobra, a nie jakieś paskudztwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tere fere dutki....
Jedyny dobry ekspres kapsulkowy to ten o ktorym pisze pomolomo, czyli Nespresso :) Jako jedyny z ekspresow kapsulkowych ma cisnienie 10 bar (dla porownania te wszystki "dolcze Gusto i inne badziewia majo 1 bar :O...) W rezultacie wychodzi z niego naprawde wysmienita kawa :) Sam elspres juz za ok 300 zl mozna kupic .... jedyna wada to to ze jadna kapsulka prawie 1,5 zl kosztuje... no ale albo rybki albo akwarium :P Jesli ktos lubi naprawde dobra kawe to ten ekspres powinien zaspokoic jego wymagania ... jesli nie to pozostaje tylko PRAWDZIWY cisnieniowy ... ale nie nie badziewie za 200 zl tylko taki zaczynajacy sie od 600 zl.... A jak komus nie zalezy na jakosci i na smaku tylko "byle kawa pachnialo" to przelewowy wystarczy bo kawa z niego nie rozni sie prawize niczym od tych pseudo-ekspresow kapsulkowych.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tere fere dutki....
przepraszam za literowki... zmeczenie materialu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomolomo
kafeteria - tak sie nazywa to urzadzenie do robienia kawy ;) Prosciej - kawiarka ale mnie sie kojarzy z osoba ktora przyrzadza kawe a nie z maszyna; urzadzeniem. Do Zab-X Pije dosc czesto kawe z kapsulek - oryginalnych nespresso przygotowanych w takich wlasnie ekspresach do tych kapsulek - jest PYSZNA i mocna jak diabli. mandalone8889 nikt nie wskaze Ci palcem kup to urzadzenie i juz - kazda doradza ze swojego doswiadczenia podajac przy tym rowniez jak sie to przeklada na codzienne uzytkowanie, czyli zuzycie kawy i smak. Wybor nalezy do Ciebie ;) Podaje jeszcze raz linki: http://www.nokaut.pl/szukaj/kafeterka.html http://www.frankherbert.pl/Instrukcja-parzeni a-kawy-w-kawiarce-chelp-pol-27.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomolomo
tere fere dutki - dzieki za dobre slowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tere fere dutki....
dla Ciebie zawsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandalone8889
zastanawiam się nad ekspresami: Electrolux EEA110 Zelmer 13Z014 Piano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandalone8889
mam jeszcze jedno pytanie: jaka jest różnica między kawą z ekspesu wysoko ciśnieniowego a kawą z ekspresu nisko ciśnieniowego? czy w znacznym stopniu różnią się smakiem i właściwościami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tere fere dutki....
Konkretnego modelu niestety nie doradze bo nie znam ... A jesli chodzi o smak kawy..... hmmmm, mialas kiedys okazje pic kawe w kafejce we Wloszech albo we Francji ? Jesli tak to kawa z ekspresu wysokocisnieniowego ma bardzo podobny smak :) Te 10 czy 15 bar wyciskakaja z kawy max smaku i aromatu, czego nie osagnie ekspres niskocisnieniowy albo przelewowy. To jak niebo i ziemia, nie do porownania. Tak jak pisalam : jesli sie naprawde lubi dobra, mocna i aromatyczna kawe, DELEKTUJE sie nia i czerpie sie przyjemnosc z kazdego lyczku ;) to warto zainwestowac w dobry ekspres... jesli jest sie kawoszem na zasadzie "lubie kawe PIC, jako cos co zapokaja pragnienie a przy okazji ma niezly smak" to nie warto.... niskocisnieniowy kapsulkowy czy przelewowy to takim wypadku na jedno wychodzi.... no chyba ze komus chodzi o ozdobe na blacie kuchennym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandalone8889
a kawa z którego ekspresu ma najwięcej kofeiny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktotoktotoktoto
dolce gusto ma 15 bar a nie 1 :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tere fere dutki....
Przepraszam, rzeczywiscie Dolce Gusto ma 15 bar.... wpisalam go jako przyklad ale mialam na mysli raczej Tassimo czy Senseo. Sprawdzilam ;) ... Tassimo i Senseo : ok 1-1.5 bar, Dolce Gusto : 10 bar, Nespresso : miedzy15 a 19 bar (w zaleznosci od maszyny) :P... i ta roznice wyraznie czuc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tere fere dutki....
Mial byc "Przepraszam, rzeczywiscie Dolce Gusto ma... 10 bar :P "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandalone8889
kawa z kafeterki ma porównywalny smak do espresso z ekspresu ciśnieniowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pol47
Ja kupiłem przelewowy z młynkiem i sobie chwale. Kawa dobra i można zaprogramować zaparzenie kawy np. na rano, stopien zmielenia, moc. Bardzo udany zakup. I co najważniejsze posiada filtr staly a nie jakies papierki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JadwiniaO
Mam ten sam problem- chcę kupic ekspres a nie wiem jaki. Zaczęlam w sieci oglądac i tam gdzie tanio czyi na electro.pl jest tak duży wybór że sama nie wiem który wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×