Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość serenerd

jaki rozmiar łoza do sypialni?

Polecane posty

Gość serenerd

jakie wy macie i czy polecacie taki rozmiar.nie mam za duzej sypialni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serenerd
ja 165 mąz180

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serenerd
i nie za ciasne jak dla Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poiopiop
my wahaliśmy się między szerokoscia 140 a 160 ostatecznie kupilismy 140x200 i uwazam ze jest idealne mimo naszego wzrostu (180 i 187 cm) jest w sam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko 180! Minimum 160; a najlepiej lozko z dwoma oddzielnymi materacami 90 cm. Moj 4 letni syn ma lozko na 90 cm to dwie dorosle osoby powinny miec to samo x 2. My mamy 160 i czesto klocimy sie o te pare cm, ktorych kazdemu z nas brakuje. Kupilismy druga koldre i troche pomoglo. Chodzi o to by dobrze sie wyspac! Odradzam wieksze 2 metrowe. Jesli chodzi o dlugosc to standardowo jest od 195 do 200 cm. Nie polecam lozka z ' ogranicznikami' np. z 'przynozkiem' , zaglowek powinien byc wysoki aby nie uderzac glowa, u nas niestety stolarz oszczedzil na materiale i zrobil za krotki, my uwazamy, ale gdy rano przychodza do nas dzieci to truchlejemy bo juz niejednego guza nabily. Dobrze gdy lozko jest wysokie, takie jak maja anglicy, swietnie sie na nim przysiada i z niego rano wstaje. Gdy my chcielismy takie zamowic to stolarz nas wysmial i tlumaczyl jakimis tam normami i tym, ze materac musi byc wpuszczony do ramy prawie calkowicie,etc. Nie polecam tez szerokich brzegow chyba, ze sa miekkie, obszyte gabka ; to tylko zajmuje niepotrzebnie miejsce, jest niewygodnie przy wstawaniu i narzuta na czyms takim nie wyglada za dobrze. Uff ale sie rozpisalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
2 materace są idealne .Kazdy ma taki jaki potrzebuje (twardszy ,leczniczy etc) .Jak jedno się wierci to drugiemu nie przeszkadza ,łatwiej założyć prześcieradło ,łatwiej taki materac przewrócić na drugą stronę .Nowoczesne tak można dopasować ,że nie wyczuwa się "granicy" .Mam 2x90 na łóżku 180x200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To chyba zależy od stażu
To chyba zależy od stażu małżeńskiego :) My dopiero 3 lata po ślubie i śpimy zawsze wtuleni w siebie i nie wyobrazam sobie dwóch materaców (na początku mieliśmy dwa materace...) bo wbija się albo rzeba się tulić na jednej połówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
znawczyni łoża -niech każda z nas zostanie przy swoim zdaniu .A materac za 1000zł podwójny to mniej niż średnia klasa .Ja mam na mysli materace np 7strefowe z pianką termoelastyczną i funkcją lato -zima .Wspomniane przez Ciebie kieszeniowe (bonellowe ) to starszy model .Twierdzę ,że 2 oddzielne są lepsze ,bo mam doświadczenie .Na materace kładzie się przecież ochraniacz pod prześcieradło (materac nie wyciera się i nie mechaci )i nic się nie rozjeżdza bo nie ma gdzie .Materac jest wpasowany w ramę łózka Pytanie autorki dotyczyło rozmiaru łózka -ja jestem zadowolona z 180x200 i tyle w temacie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roladinia
ja mam 2x2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 140 x 200 i to jest w sam raz. Może gdybym miała większą sypialnię, ale tak jest o.k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Sypialnia malutka, ale uznaliśmy, że tak naprawdę oprócz łózka i komody, nic nam w niej nie potrzeba. Zdecydowaliśmy się na 160*200cm i uważam, że 140cm byłoby za małe, choć oboje jesteśmy bardzo szczupli. Gdybym miała możliwość, pewnie zdecydowałabym się na 180cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwa materace to porażka, ta dziura w środku... Ciężko się przytulać jak kto chwile wpada tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nam wystarczy 140x200 a nie należymy do osób z metra ciętych ;) przynajmniej nie musimy się szukać po wyrze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimimi123
160*180 jest idealne. Na większe nie ma miejsca, a poza tym nie będziecie się tam chyba ganiać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimimi123
160*200 przepraszam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peachean
My mamy 160x200 i jest akurat - każde się wysypia bez problemu, a jednocześnie, jak chcemy się przytulić w nocy, to nie szukamy się zbyt daleko przez sen ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerrta
Podstawowe pytanie -jak kto się wysypia? Ja na przykład nie mogę zasnąć bardzo często. Zaśnięcie potrafi mi zając od 30 min do 2 godzin. Wtedy niemiłosiernie się wiercę i każde przytulenie czy nawet lekkie dotknięcie zaczyna mi po 10minutach uwierać. Masakra. Więc zasypiam singielsko-sama. Wtedy najłatwiej mi znaleźć pozycję w której jest mi wygodnie przez dość długi czas, spanie na ramieniu, splatanie nogami lub bycie przytuloną odpada. Śpimy na łożku 180 bo 160 było lekko przy małe na to by spać bezdotykowo. Oczywiście kiedy jestem niemiłosiernie zmęczona zasypiamy wtuleni w siebie -wtedy nic mi nie przeszkadza ale nie będę tyrać za 3 osoby tylko po to by spać wtulona w męża!:-D Albo rybki albo pipki... Dlatego dla mnie optymalny materac to 180 i jeden duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani domu
my mamy 180x200 i wcale bym się nie pogniewała gdyby było szersze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówa2121
My z mężem mamy 120x200. Oboje jesteśmy niskiego wzrostu, ja niecałe 160, mąż 170. Nie jest nam za ciasno :) mimo, że jestem obecnie ciężarówką :D Myślę że 20cm nie robi wielkiej różnicy. Jednak moi rodzice mają 160x200 i jak mama (150cm) śpi sama to zdarza jej się obudzić wszerz ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poweselna
My mamy 180x200 cm i nie widzę opcji na węższe łóżko - przez prawie dwa lata spaliśmy na tapczanie o szer. 140 cm i nigdy więcej! ;) A materace mamy oddzielne, ponieważ mąż lubi mieć wysoko podniesiony stelaż, ja zaś wolę spać płasko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julitt_a
my mamy 160x200 i jest w sam raz, mogę Ci polecić fajny sklep z dobrej jakości meblami drewnianymi - http://www.seart.pl/lozka-c-4.html my właśnie tam zamawialiśmy łóżko i jest bardzo ładne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
140cm i to za dużo. ja zawsze pcham się na narzeczonego i wychodzi na to że on śpi na brzegu, ja na środku ręka wyprostowana i sięgam koniec łóżka. wredna jestem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bendek_P
Opłaca się kupować łóżka przez stronę www.poprostulozka.com.pl . Kupowaliśmy tutaj model tapicerowany Enola, wygląda świetnie na zdjęciu, ale jak już nam panowie zamontowali w sypialni to efekt był dopiero zjawiskowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba się dobrze wysypiać. Wiem sama po sobie - spałam wiele lat na rozkładanym tapczanie i przypłaciłam to bólami pleców i kończyn...Dopiero niedawno ktoś mi podpowiedział, że materac może wiele zmienić. Kupiłam łóżko drewniane(żeby nie przepłacać), zainwestowałam w nowy materac Art Medic- jest super, ponieważ chyba jako jedyny na rynku ma coś takiego jak zmienną twardość - więc mogę go używać w różny sposób, w zależności od samopoczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amandaaaa
W salonie sprawdź strukturę mebla i jego wytrzymałość . Ja polecam łóżko z kolekcji Paris do przestronnej sypialni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
140 x 200 to ja mam dla siebie jednej teoretycznie musiałabym mieć pewnie ze 200 x 200 żeby się normalnie wysypiać we dwoje chociaż pewnie i tak nie bardzo, bo przecież nie da się założyć ścianki dźwiękochłonnej na środku łóżka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak idzie o sypialnię, to ważnym jej elementem jest odpowiedni materac do łóżka. Ja robiłem długi research w internecie i zasięgałem języka wśród znajomych zanim wybrałem odpowiedni materac. Trafiłem na ViscoTherapy, materac z pianki termoelastycznej oddychającej ze zmienną twardością, który został dobrany specjalnie do moich potrzeb i preferencji. Dawniej spaliśmy z żoną na zwykłym materacu, kupionym w jakiejś "sieciówce", ale dopiero teraz poznaliśmy komfort udanego nocnego wypoczynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×