Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Kamcia0000

Octenisept na infekcje pochwy

Polecane posty

Gość Kamcia0000

Dziewczyny. Pisze bo chce sie podzielic swoimi doswiadczeniami z grzybica pochwy. Borykam sie od roku z tym swinstwem. Wybralam chyba wszystki mozliwe leki na recepte i bez recepty dostepne na rynku. Lekarze juz nie wiedza co mi dawac. Nic nie dziala. Ani leki doustne, ani dopochwowe. Zadne probiotyki. W koncu wymyslilam by zastosowac dopochwowo octenisept ktory zostal mi po urodzeniu dziecka. Jest to plyn odkazajacy. Przewertowalam instrukcje i caly internet i okazalo sie ze producent dopuszcza stosowanie dopochwowe. I w koncu pozbylam sie grzybicy. Zaluje tylko ze wczesniej na to jie wpadlam zanim wydalam tyle kasy na leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że warto było by sie teraz przeleczyc jeszcze Hydrovagiem, by odbudowac flore bakteryjna ale przede wszystkim, by przywrócić nawilżenie i sprężystość błonom śluzowym pochwy. Octanisept ma działanie wysuszające i mógł podrażnic błony, nawet jeśli tego teraz nie odczuwasz, problem może pojawic sie przy zbliżeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sada741
Zszokowałaś mnie że octaniseptem leczyłaś infekcje grzybiczą, trochę mi to przypomina metodę z czosnkiem ale skoro Ci pomogło nie będę tego kwestionować. Mnie na pewno w leczeniu grzybicy oprócz leków (maści, globulek) pomagał probiotyk dopochwowy lactovaginal z żywymi bakteriami lactobacillus. Ważne jest również leczenie partnera abyście się wzajemnie nie zarażali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz.... czlowiek zdezperowany wpada na rozne pomysly. Choc z czosnkiem to rzeczywiscie troche przesada. Ale skoro na ulotce jest informacja o stosowaniu dopochwowym to nie widze przeszkod. A same probiotyki nie dzialaja na grzybice. Dopiero po leczeniu zaczelam je stosowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam teraz straszna infekcje a termin do lekarza dopiero na następny poniedziałek :( Zastanawiam się na tym octaniseptem. Czy która z was stosowala? Piszcie ! Czy to jest ten normalny octanisept stosowany w odkażaniu skory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Aga 999
Witam. Od kilku dni mam problem z grzybica pochwy. Stosowałam Iladian direct plus ( po którym nie ma poprawy tylko chyba gorzej jest) oraz maść clotrimazolum a dziś spróbowałam z Octanisptem. Hmm.. Po pierwszym użyciu strasznie szczypalo ale za chwilę już ok było ciekawa jestem czy coś pomoże. Wizytę dopiero mam w poniedziałek więc jeszcze 2 dni muszę jakos wytrzymać. Dodam że infekcja zaczęła mi się jak wzięłam pierwsza tabletke clostilbegyt na stymulacje jajeczkowania. Czy u was też był problem z tym lekiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfilemona
Zawsze latem coś się przypałęta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z 4 lata męczyłam sie z nawracająca sie ciagle grzybica. Przerabiałam wiele różnorakich leków. W styczniu lekarz przepisał mi kuracje 14 dniowa- globulki dopochwowe. Zero seksu podczas kuracji. Jak ręka odjął odpukać. A męczyłam sie kilka koszmarnych lat, żyć mi sie odechciewało :( do lekarza marsz po dłuższa kuracje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfilemona
Nie wiem dlaczego wczoraj nie poszła cała odpowiedź, na wakacjach infekcja pochwy- grzybek- ale taki że ryczałam ze wstydu, wstyd się kochać ze swoim mężem kiedy wypływa z ciebie tona sera :( zadzwoniłam do gina i kazał kupić octinosept- pani w aptece jeszcze doradziła specjalny aplikator dopochwowy- gin kazał się umyć w środku czystą wodą i dokładnie wyczyścić pochwę z tego serka, napsikać octinoseptu do środka i na zewnątrz, popsikać też majtki. Wiecie co już na 2 dzień problem znikł! Jeszcze do końca urlopu profilaktycznie robiłam co kazał i zero problemów, na początku trochę szczypie, ale to góra 5sek. Po powrocie wizyta u giną i czyściutko!!! Powiedział tylko ze zadziała to przy zwykłej kandynozie, jeżeli doszło do zapalenia bakteryjnego to trzeba więcej działać, ale ogólnie bardzo polecam octenisept! Do tej pory myślałam że to tylko na ranki, a super sobie poradził z grzybkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfilemona
Aaaa i mąż też sobie psikał profilaktycznie, twierdzi że nic nie szczypało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Higiena intymna nie stosować tamponów lecz dobre podpaski i jak nie ma konieczności nie chodzić do ginekologa bo gabinety lekarskie i szpitale to siedliska zarazy. Ja idziemy na badanie cipki chłopak czy mąż powinien pilnować by ginekolog nie dotykał nic w gabinecie gdy ma rękawiczki gdy coś dotknie mój prosi o zmianę na czyste. I nie ma prawa wyprosić osoby bliskiej z badań czy zabiegu chyba że jest zboczencem to odchodzę z mężem od zboka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze jest kilka razy dobrze przemyć szarym mydłem biały jeleń w kostce nie płynie i dobrze wypłukać. Fakt jest że dochodzi do zarażenia przy badaniu czy zabiegu ja mam chłopaka zawsze. Ale ważna jest higiena przed stosunkiem oboje prysznic miejsc intymnych i nie mamy problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ja miałam problemy z grzybica, to umówiłam się do ginekologa od razu, na najszybszy termin jaki się dało, dostałam od niego antybiotyki dopochwowe. i wszystko ładnie wyleczyłam, teraz oczywiście się boję i stosuję zapobiegawczo provag w żelu, zeby znowu mnie żadna infekcja nie dopadła, bo nie chce się męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Octenisept to jeden wielki syf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Octanisept bardzo mi pomogl przy grzybicy i mojemu chłopakowi tez a stosowałam wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie stosowałam na swędzenie pochwy, lekarz stwierdził - grzybica... znaczy ogólnie często miałam objawy swędzenia... teraz mam rzadziej.. prawie wcale.. dokupiłam do zwykłego octaniseptu aplikator i psikałam.. tam... co prawda miałam problem z zakupem tej końcówki, ale zamówiłam na jakiejś stronie internetowej... może teraz już jest normalnie dostępny w aptekach, bo ja szukałam z 4 mies temu mam nadzieje, że komuś się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja użyłam drugi raz dziś i siedzę i czytam bo za przeproszeniem sram z bólu, taki jak na okres,aż mnie skręca :( a pojawił się natychmiast po aplikacji i trwa już godzinę. Wczoraj było ok - normalnie zaszczypało chwilę, jak to octenisept w tamtych rejonach i tyle. Nie wiem czy ma to związek z tym, że na noc użyłam Iladian direct plus (bo noc wcześniej wyszlo, że nie wzięłam) może on jeszcze dobrze nie spłynął :/ i taka wypadkowa? Może nie należy tego łączyć, a może rzeczywiście okres się już zbliża?? Postanowiłam włączyć octenisept bo oczywiście Iladian g****o dawał, tylko wyciekał pół dnia obrzydliwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kontynuując myśl (bo chyba za bardzo się rozpisałam na ilość dozwolonych znaków): Postanowiłam włączyć octenisept bo oczywiście Iladian g****o dawał, tylko wyciekał obrzydliwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może to to że dzień wcześniej naczytałam się jaką to trucizną jest fenoksyetanol i jaka to zbrodnia użyć to dopochwowo? xD Mimo wszystko, wątpie bym się aż tak zasugerowała. Podobno przecież bezpieczny nawet w ciąży O_O Ktoś miał takie nieprzyjemne doświadczenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emka

teraz mamy sporo jakiś różnych leków czy wyrobów na infekcje czy jakieś inne problemy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieporęczna

Dokładnie, nawet na pozbycie się wirusa hpv z organizmu można zakupić żel papilocare . Wcześniej było to nie do pomyślenia, ale w końcu żyjemy w takich czasach gdzie medycyna naprawdę poszła wysoko. No ale to dobrze bo dzięki temu lepiej można dbać o swoje zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola

masz rację kochana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatkowska

Octenisept uratował mnie w początkowej fazie jakiejś infekcji intymnej!  Ten lek serio działa, w połączeniu z kwasem mlekowym wszystkie objawy minęły po jakichś 2 dniach :) miałam go w domu, bo moj chłopak miał otwarte rany w ręku i trzeba było je odkazać codziennie. A do mnie 2 miesiące temu przypaletala się  infekcja pochwy, lekarz dał receptę na globulki itp , ale po leczeniu czułam się jakaś taka niedoleczona. I ciagle coś szczypało, uwierało, miejsca int były bardzo wrażliwe na otarcia- masakra. W końcu zaczęłam czuć delikatne swędzenie i od razu wiedziałam, ze będzie powtórka z rozrywki. Brałam globulki z kwasem mlekowym ale to pomagało na chwile, np. Jak aplikowałam wieczorem to czułam się ok do rana a potem znow taki delikatny dyskomfort ... przeczytałam na forach o octenisepcie, przeczytałam na ich stronie, ze można dokupić aplikator waginalny. Kupiłam go i po popaikaniu trochę szczypie ale tylko chwile. Potem czuć tylko ulgę ;) . 2 dni stosowałam 2 razy dziennie tak jak ktoś tu albo na innym forum napisał - w środku, dookoła i na bieliznę :) czasami dookoła i na bieliznę prewencyjnie aplikowałam w środku dnia . Objawy minęły :) w końcu czuje się zdrowa ale będę jeszcze posiekać , żeby objawy nie wróciły. Ważne jest, żeby zareagować i zaaplikować jak najszybciej, póki nje ma obfitych uplawow i mocnego swędzenia/pieczenia, tak myśle. Dziewczyny nie kupujcie tych wszystkich shitow reklamowanych w tv bo ja się na nich przejechałam wielokrotnie i nigdy nie zadziałało. Teraz  z ta sprawa już umówiona wizytę u lekarza i pewnie skończyłoby się na antybiotyku ale octenisept pomógł. To serio działa i to nie jest żadna reklama ani nic, po prostu warto go mieć w domu a jak się jakaś infekcja pochwy przyczepi , to szybko psikac i będzie po problemie! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie pomogła zmiana antykoncepcji z pigułek na mechaniczną błonę antykoncepcyjną i infekcje nie wracały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, wiele w kwestii infekcji może zaburzać nieodpowiednio dopasowana antykoncepcja. Ja od kiedy używam kapturka femcap, to mam problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×