Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość radek161616

STOPIEŃ POKREWIEŃSTWA...zadanie domowe, kto mi pomoże?

Polecane posty

Gość radek161616

Nie mogę się doliczyc...moze ktos mi pomoze? ja-moj ojciec-matka mojego ojca-siostra matki mojego ojca-jej córka... ta corka to ktory stopien dla mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radek161616
prosze...znalazlem nawet schemat ale niestety:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czwarty
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radek161616
nie jestem wlasnie pewien...jak to sie oblicza... na pewno jest to linia boczna wiec minimum dwa, ale na pewno dalszy...tak mysle, ze 4 lub 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to nie jest tak, że: czekaj; siostra Twojej babci, to Twoja cioteczna babka; a jej córka - Twoja cioteczna ciotka :) córka tej ciotki, to by była Twoja cioteczno cioteczna siostra :) czyli,wg mnie trzeci stopień pokrewieństwa (bo - siostra to pierwszy, cioteczna siostra - to drugi, a cioteczno cioteczna to by był trzeci); ale jak to nie jest to jest pokolenie równe z Twoim ojcem, to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radek161616
Agnie...chyba za duzo tych osob Ci wyszlo albo ja juz sie pogubilem w swojej rodzinie hehe...... chce zbadac stopien pokrewienstwa moj i ani.... teraz tak....ani mama to jest siostra mojej babci.... patrzac inaczej....sa dwie kobiety....jedna ma corke anie, a druga ma syna zbyszka, ktory ma syna radka .... hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radek161616
czyli ania i moj ojciec to kuzyni.... dla mnie ania jest ciocia tak? a stopien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaa nie
stopień 5ty... bo jak kuzynostwo jest że babcie są siostrami to jest 6-sty, a tu o jedną kreseczkę mniej bo się liczy tak jakby matka kuzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liczysz to tak
po prostu wszystkie osoby w drzewku poza tymi, ktore sa "wspolne" ale te juz u siebie pomineles... wymienilas 5 osob, a wiec piaty stopien :) mozecie slub brac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liczysz to tak
"stopień -to liczba urodzeń (czyli osob) nie wliczając w to wspólnego przodka. (na przyład brat i siostra to pokrewieństwo drugiego stopnia)" to z definicji :) liczysz wszystkich po drodze (wlacznie z wami) poza ta osoba, ktora jest dla was wspolna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radek161616
hehe czyli tak....jedna osoba mowi ze liczymy siebie i wszytskich oprocz tych wspolonych....czyli w tym wypadku oprocz mojej babki i jej matki? wtedy trzeci stopien, a druga osoba pisze ze licze wszystkich oprocz nas czyli tez trzeci bo moj ojciec, jego matka i matka ani.... jak wam wychodzi 5??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radek161616
5 osob to wychodzi ze wszystkimi i z nami wlacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radek161616
ale w sumie sa jeszcze rodzice tych siostr...ich tez sie liczy? wtedy wychodzi 5 stopien, bez nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liczysz to tak
wspolna jest osoba powyzej tego "matka mojego ojca-siostra matki mojego ojca" czyli jak rozumiem dobrze to matka/ojciec matki twojego ojca...twoji pradziadkowie i liczysz wszystkich poza nimi czyli wszystkich, ktorych wymieniles w pierwszym poscie piszac "wspolne" nie mialam na mysli osob bedacych rodzenstwem ale ich rodzicow czyli twoich pradziadkow masz to na rysunku nawet :) jesli nie wystarczy to przeczytaj http://www.kosciol.pl/article.php/20040325113129143 uwierz mi 5ty stopien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liczysz to tak
Z WAMI sie liczy ale BEZ TYCH RODZICOW rodzenstwo ma STOPIEN 2 -> liczysz brata i siostre, nie liczysz osob "wspolnych" czyli rodzicow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radek161616
dzieki:) juz rozumiem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liczysz to tak
" 5 osob to wychodzi ze wszystkimi i z nami wlacznie" tak, bo juz na poczatku pomineles te osoby "wspolne" czyli pradziadkow twoich, a jej dziadkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusesita nie milagros
stopień 4, to jest siostra cioteczna twojego ojca, czyli twoja ciotka Prababka Babka Siostra babki Twój ojciec Córka siosty babki Ty zaczynasz liczyć od swojego ojca a prababkę pomijasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liczysz to tak
tylko na rysunku nie licza ciebie, a za to licza tego wspolnego przodka...tak czy inaczej to odjac jeden i dodac jeden, a wiec wychodzi na zero czyli dziala dokladnie tak samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liczysz to tak
" stopień 4, to jest siostra cioteczna twojego ojca, czyli twoja ciotka" zgadza sie czyli jego ojciec z ta "ania" to 4 stopien, a on o jeden dalej czyli piaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusesita nie milagros
no może i tak bo ja prababki nie liczyłam bo chyba nie powinno się liczyć, ale z tego rysunku wynika inaczej a skoro nie jestem na 100% pewna może być i 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusesita nie milagros
ale nie no dobrze powiedziałam jednak to on jest tak jakby zerem (bez obrazy) ojciec to 1 linia pokrewieństwa, babka 2, siostra babki 3, a córka siosry babki 4, A jak dla jego ojca by liczyć to córka siostry babki (czyli ta jego siostra cioteczna) jest w 3 lini pokrewieństwa. Nie liczysz od siebie tylko od osoby tak jaby nad tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liczysz to tak
na 100% nie moze byc 4 bo parzyste sa tylko dla osob z tego samego pokolenia czyli rodzenstwa, kuzynow i tak dalej - tu jest roznica jednego pokolenia na rysunku on jest jako "probant" ona jako "dalsze ciotki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liczysz to tak
jesli jego liczysz jako "zero" to musisz policzyc pradziadkow -> wtedy masz 5 , tak pokazuje rysunek czesciej liczy sie tak, ze on jest jednak "jedynka", a pradziadkow sie nie liczy w obu metodach wychodzi 5 :) on (1) -> ojciec (2) -> babcia (3) -> siostra babci (4) -> ona (5) lub on (0) -> ojciec (1) -> babcia (2) -> pradziadkowie (3) -> siosta babci (4) -> ona (5)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuupjj
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzia2468
KTO mi pokoże??? jego tata i moja mama to kuzynostwo to który to dla nas stopień pokrewieństwa??? jego babcia i mój dziadek to rodzeństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pkjmmg
Mój tata i tata Wojtka to kuzynostwo. Jakim jesteśmy pokrewieństem? To jest tak mój dziadek i dziadek Wojtka to rodzeństwo. A więc nasi ojcowie są kuzynami... Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goro83
Do ktorego pokolenia jest sie rodznia? Witam.Mam pytanie co do stopnia pokrewieństwa w linii bocznej.Jak to jest i czy nie ma przeszkód żebyśmy byli razem?Bardzo proszę o pomoc:) Wiec wygląda to tak 1)- Moja Prababcia i jej Babcia to siostry rodzone 2)- Moja Babcia i jej Tato to rodzeństwo cioteczne 3)- Później jest moja Mama i Marta czyli ta na której tak mi zależy 4)- Następnie jestem ja Proszę o pomoc Chodzi mi o stopnie i linie pokrewieństwa pokrewieństwa wyjaśnię ile było zrodzeń może ktoś mi pomoże? 1- były 3 siostry z czego jedna to moja Prababcia a druga to jej babcia 2- u mojej Babci 9 rodzeństwa u jej taty chyba 2 3- moja Babcia ma dwie córki jedna to moja Mama a jej Tata jedenaścioro dzieci z czego Marta jest 10 4- moja Mama ma nas dwójkę Ktoś wie co i jak bo czuje się taki zagubiony:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×